Książki o kosmosie dla dzieci i młodzieży

0
Książki o kosmosie dla dzieci i młodzieży

Kosmos jest wyjątkową i fascynującą przestrzenią. Wiąże się z nią wiele zbadanych, udowodnionych naukowo faktów i jeszcze więcej niewiadomych. Nic dziwnego, że mali astronauci tak bardzo chcą zgłębić wszystkie te tajemnice.

Książki o kosmosie dla najmłodszych

Naukę o kosmosie można rozpocząć już w pierwszych latach życia dziecka. Pamiętajmy jednak, że na tym etapie powinna być przede wszystkim pełna dobrej zabawy – na poznawanie specjalistycznych, skomplikowanych nazw czy pomiarów przyjdzie jeszcze czas. Do wyboru mamy ciekawe książki o kosmosie opracowane z myślą o najmłodszych dzieciach, jak również interesujące pomoce edukacyjne – gry, plansze, karty, a nawet projektor do kosmicznych pokazów świetlnych. Polecamy Wam przede wszystkim pakiet edukacyjny Astronomia wchodzący w skład serii Biblioteczka Montessori. Znajdziemy w nim obrotową mapę nieba, niewielką książkę o ciałach niebieskich, przewodnik po gwiazdozbiorach i karty edukacyjne. Ciekawą propozycją są również książki o kosmosie autorstwa Dominica Wallimana i Bena Newmana, takie jak Układ Słoneczny z Profesorem Astrokotem czy Profesor Astrokot odkrywa kosmos.

 

[product id="17464, 20227, 16631"]

Książki o kosmosie dla dzieci – jakie wybrać?

Po książki o kosmosie dla najmłodszych śmiało mogą sięgać również dzieci uczęszczające do przedszkola czy pierwszych klas szkoły podstawowej. Warto jednak wiedzieć, że w księgarniach znajdziemy też nieco bardziej zaawansowane pozycje, stworzone dla małych miłośników astronomii. Wśród nich znalazł się efektowny, duży album Planetarium czy książka o nieco intrygującym tytule, odpowiadająca na dziesiątki pytań związanych z wszechświatem – Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią. Na naszą uwagę zasługuje również seria stworzona przez znanego na całym świecie astrofizyka, Stephena Hawkinga, i jego córkę, Lucy – składają się na nie książki takie jak George i tajny klucz do wszechświata, George i wielki wybuch, George i poszukiwanie kosmicznego skarbu oraz George i niezniszczalny kod.

[product id="17419"]

[product id="20348, 18253, 22178"]

Ciekawe książki o kosmosie dla młodzieży

Książki o wszechświecie dla młodzieży pełne są faktów, naukowych ciekawostek i pytań, na które nadal nie ma odpowiedzi. Dzięki takim opracowaniom młodzi czytelnicy mogą zanurzyć się w fascynującym świecie fizyki i astronomii, odkryć tajemnice planet, gwiazd, asteroidów i komet. Polecamy Wam fascynujący tom stworzony przez Jana Paula Schuttena i Floor Rieder – Kosmos. My i tajemnica nieskończoności oraz ilustrowany przewodnik Co widzimy w gwiazdach autorstwa Kelsey Oseid. Obie pozycje są skarbnicą wiedzy o kosmosie i z pewnością zaciekawią nie tylko nastolatków, ale też nas, rodziców.

 

[product id="22110, 16211"]

 

Najpiękniejsze/najlepsze książki dla dzieci 2020

 


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium