
Impro-FrycekKarol Szymanowski, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Władysław Szpilman… To niesamowite, jak wielu wybitnych kompozytorów pochodzi z Polski! Za bogatą twórczością stoją zawsze niezwykle ciekawe biografie, które warto odkryć razem z dzieckiem. Gotowi? W takim razie zajrzyjcie to opublikowanej przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne serii opowieści o kompozytorach. Ich autorka, Katarzyna Huzar-Czub, udowadnia, że jest coś, co łączy muzykę z poezją. To rytm. W książkach, które wam przedstawiamy, go nie brakuje.
Popularne serie dla dzieci Książki o sztuce dla dzieci Wsparcie dla rodziców
Historia muzyki dla dzieci – Impro-Frycek
Fryderyk Chopin jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów i pianistów. Tak, polskich – bo choć jego nazwisko bardziej kojarzy nam się z Lotaryngią (tu właśnie urodził się ojciec Fryderyka, Mikołaj Chopin) – nie zapominajmy o tym, że przyszły twórca muzyki poważnej przyszedł na świat w Żelazowej Woli, malowniczej wsi oddalonej niespełna pięćdziesiąt kilometrów od Warszawy. Jego utwory cechuje wielka ekspresja, a pierwsza kompozycja w wersji drukowanej – polonez w tonacji g-moll – została wydana, gdy twórca miał zaledwie… siedem lat. Niesamowite, prawda? A to tylko jedna z mnóstwa fascynujących ciekawostek, które odsłania przed wami książka „Impro-Frycek” Katarzyny Huzar-Czub. Ilustracje Małgorzaty Zając są ich doskonałym uzupełnieniem! Jeśli zatem chcecie się dowiedzieć, jak brzmiały mistrzowskie improwizacje Fryderyka Chopina (nie tylko w świecie muzyki, ale też w czasie rozmów z innymi ludźmi), koniecznie tu zajrzyjcie.
[product id="21662"]
Muzyka klasyczna dla najmłodszych – Henio i cztery struny
Tanecznym krokiem kujawiaka a-moll wskakujemy wprost w biografię Henryka Wieniawskiego. Ten wybitny skrzypek jest bohaterem kolejnej książeczki Katarzyny Huzar-Czub – „Henio i cztery struny”. Dlaczego warto podarować tę książkę swoim dzieciom? Bo to jedna z najciekawszych opowieści o tym, jak wyboista jest droga do wielkiej sławy – od początkującego skrzypka (pierwsze lekcje Henryk zaczął pobierać już w wieku pięciu lat!) do wielkiego, znanego na całym świecie wirtuoza. Po drodze nie brakowało kłopotów mniejszych i większych – część z nich może już znacie. O reszcie przeczytacie w bogato ilustrowanej przez Paulinę Wyrt książce.
[product id="23572"]
Książki o muzyce dla dzieci – Ignacy Jan i jego plan
„Ignacy Jan i jego plan” – to tytuł kolejnej bajki, którą chcemy wam zaprezentować. Ale jaki plan? Już odpowiadamy. Ignacy Jan Paderewski, urodzony w Kuryłówce kompozytor, pianista i działacz niepodległościowy, postanowił ambitnie dążyć przed siebie mimo wszystkich przeciwności losu. To nie było łatwe – w końcu jak grać na fortepianie, gdy wszyscy dookoła mówią „Zrozum, Ignacy, to się nie uda”... Ale jednak się udało, a kilkanaście lat później o Ignacym Janie usłyszał cały świat. Cudowne wydanie, oprawa twarda (a przez to bardzo wytrzymała!), wyjątkowe ilustracje Zosi Dzierżawskiej i wierszowana opowieść Katarzyny Huzar-Czub – oto przepis na książkę, którą pokocha każde dziecko.
[product id="20627"]
Muzyka klasyczna dla najmłodszych – Tatulczyk Moniuszko
Na koniec książeczka o twórczości kompozytora i dyrygenta – ojca „polskiej opery narodowej” i ojca… dziesięciorga dzieci. Już wiecie, o kim mowa? O Stanisławie Moniuszce, twórcy „Strasznego dworu”, „Halki” i „Parii”. „Tatulczyk Moniuszko” Katarzyny Huzar-Czub to bogato ilustrowana przez Martę Ruszkowską opowieść, która zabierze was pod muzyczny adres – poznacie tu najpiękniejsze opery, operetki i balety. Kto wie, może wy też się zainspirujecie, chwycicie za instrumenty i zaczniecie tworzyć? Gorąco was do tego zachęcamy.
[product id="23576"]
Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.