Jesień jest magiczną porą roku. Czerwone i żółte liście mienią się w słońcu, a tafla jezior nabiera ciemniejszej, głębszej barwy. Poczujcie ten klimat
pl

Książki o jesieni dla dzieci – lektury na deszczowe wieczory

Książki o jesieni dla dzieci – lektury na deszczowe wieczory

Jesień jest magiczną porą roku. Czerwone i żółte liście mienią się w słońcu, a tafla jezior nabiera ciemniejszej, głębszej barwy. Poczujcie ten klimat z nami. Sprawdźcie, jakie książki o jesieni dla was wybraliśmy.

Dla wielu z nas lato to czas beztroski. Urok słonecznych i długich dni doceniają przede wszystkim dzieci, które w wakacje mogą zapomnieć o zadaniach domowych i skupić się na dużo ważniejszych dla nich czynnościach – doskonaleniu nauki pływania, zdobywaniu gór, bieganiu po łące, obserwowaniu motyli i zbieraniu kamieni. Nic dziwnego, że gdy dni stają się krótsze i chłodniejsze, a rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, najmłodszym trudno jest pożegnać wakacje. Jesteśmy pewni, że z książkami, które niżej znajdziecie, powitanie jesieni będzie dużo przyjemniejsze. Pokażmy dzieciom, że babie lato też jest piękne!

Wydawnictwo Natuli Wychowanie dzieci Książki dla dzieci

Książka dla małych miłośników przyrody – Jesień w świecie przyrody. Młodzi przyrodnicy

Rozszerzenie serii Młodzi Przyrodnicy, tym razem w odsłonie zdjęciowej! Jesień to trzeci z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć jesienią.

 

[product id="24505"]

 

 

Książki dla dzieci o jesieni – Jesień na ulicy Czereśniowej

Czy książka, w której nie pada ani jedno słowo, może być wartościowa? Zdecydowanie tak! Przekonuje nas o tym Rotraut Susanne Berner, autorka książki dla dzieci Jesień na ulicy Czereśniowej. Każda strona to barwna, pełna szczegółów ilustracja, która zaprosi was do wspólnego wymyślania historii. Jeśli Jesień na ulicy Czereśniowej przypadnie wam do gustu, koniecznie sprawdźcie pozostałe książki obrazkowe tej niemieckiej ilustratorki. Wyszukiwanie postaci, budynków i pojazdów to świetna zabawa nie tylko na długie, jesienne wieczory.

[product id="15162, 20327"]

 

Wybór książek dla dzieci – Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest jesień

Miłość jest uczuciem, które bardzo trudno jest zdefiniować i włożyć w sztywne ramy słów. Wiedzą o tym doskonale bohaterowie serii stworzonej przez Sama McBratneya, Duży Brązowy Zając i Mały Brązowy Zajączek. Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest jesień to książka, która – podobnie jak pozostałe części cyklu – ukazuje piękno bycia blisko z ukochaną osobą. Jej autor udowadnia, że do okazywania miłości nie potrzebujemy wypowiadanych na głos wyznań – zwłaszcza gdy udziela nam się piękno jesiennych, urzekających ciepłem i łagodnością krajobrazów. Koniecznie dodajcie tę książkę z ilustracjami Anity Jeram do swojej biblioteczki.

 

[product id="16943, 22394, 22396"]

 

Książki dla dzieci o jesieni – Jesień Toli

Trudno jest znaleźć bardziej ciekawą świata dziewczynkę niż Tola. Czteroletnia bohaterka książki dla dzieci Jesień Toli autorstwa Anny Włodarkiewicz uwielbia obserwować zmieniające się pory roku. Gdy kończy się lato, dziewczynka zakłada ciepły sweterek i uważnie sprawdza, jak zmienia się otaczająca ją przyroda. Widzi ptaki odlatujące na południe, słucha szelestu zdobiących chodniki liści, czuje powiew jesiennego wiatru. Książka ta, opublikowana przez Wydawnictwo Zielona Sowa, z pewnością umili wam jesienne wieczory.

[product id="20992, 19855, 21225"]

 

Wybór książek dla dzieci – Basia i wyprawa do lasu

Serii Basia Zofii Staneckiej chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Interesujące przygody kilkuletniej dziewczynki od lat podbijają serca najmłodszych czytelników, a ilustracje Marianny Oklejak są idealnym dopełnieniem historii. Tym razem nasza kilkuletnia bohaterka wybiera się wraz z rodziną na grzyby. Spacerując po lesie, słucha śpiewu ptaków i szuka tropów zwierząt. Las skrywa jednak wiele tajemnic i nigdy nie wiadomo, czy za drzewami nie skrywa się wilk lub niedźwiedź… Jak skończy się ta wyprawa? Odpowiedź znajdziecie na kartach książki dla dzieci w wieku przedszkolnym Basia i wyprawa do lasu. Gorąco polecamy!

[product id="15801"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium