Książki o historii dla dzieci – fascynujące sekrety przeszłości

0
Książki o historii dla dzieci – fascynujące sekrety przeszłości

 Większość podręczników do nauki historii pełna jest skomplikowanych opisów wydarzeń, dat i trudnych do zapamiętania nazwisk. Książki o historii dla dzieci, które dla was wybraliśmy, potrafią jednak zaciekawić młodego czytelnika.

Prezentujemy wam zestawienie jednych z najciekawszych książek o historii dla dzieci. Ich autorzy przekonują nas, że historia wcale nie jest nudna. Wręcz przeciwnie – odczarowują skomplikowaną i zawiłą przeszłość. Na kartach tych książek nie znajdziecie nudnych notek z kalendarium – zamiast tego poznacie inspirujące opowieści o wyjątkowych ludziach. Zapraszamy do lektury!

 

Książki historyczne dla dzieci – Kto uratował jedno życie… Historia Ireny Sendlerowej

Trudno wyobrazić sobie zestawienie książek dla dzieci o historii bez serii Czytam sobie Wydawnictwa Egmont. Cykl ten powstał z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy doskonalą naukę czytania. Jedną z części serii jest książka Kto uratował jedno życie… Historia Ireny Sendlerowej autorstwa Ewy Nowak. Pozycja ta przybliża losy niezwykłej urodzonej w Warszawie działaczki, która w czasie II wojny światowej ocaliła tysiące dorosłych i dzieci. To jedna z książek, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka. 

[product id="16263"]

Książki o historii dla dzieci – Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach

Czas na kolejną część serii Czytam sobie. Tym razem jest nią książka Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach. Jej autor, historyk i dziennikarz Jan Wróbel, lekko i z humorem ukazuje, jak bardzo nasza codzienność osadzona jest w przeszłości. Udowadnia, że to, co dla naszych dzieci jest dziś oczywistością, dla nas było szczytem marzeń. Najlepszym przykładem jest telefon komórkowy, z którym dzieci dziś praktycznie się nie rozstają – my sami natomiast mogliśmy o nim tylko pomarzyć. A przecież to było zaledwie kilkanaście lat temu…

 

[product id="16948"]

Książki historyczne dla dzieci – Banzai. Japonia dla dociekliwych

Mamy coś niezwykłego dla wszystkich wielbicieli Kraju Kwitnącej Wiśni. Banzai. Japonia dla dociekliwych autorstwa Zofii Fabjanowskiej-Micyk to książka, która przybliży wam wszystkie sekrety tego wyjątkowego kraju. Dzięki niej dowiecie się, czym charakteryzuje się japońskie pismo i mowa, co symbolizuje czerwona kropka na japońskiej fladze, a także jak dokładnie wygląda tak ważna w tej kulturze ceremonia picia herbaty. Książka, którą wam prezentujemy, wchodzi w skład serii Świat dla dociekliwych. Każda część cyklu jest przewodnikiem po kulturze i historii danego kraju. Do tej pory ukazały się książki m.in. o Wietnamie, Chinach czy Wielkiej Brytanii. Sprawdźcie!

 

[product id="21168"]

Książki o historii dla dzieci – Jest wiele wiar. O co pytają dzieci

Pora na pozycję, która uczy wzajemnej tolerancji. Autorka książki Jest wiele wiar. O co pytają dzieci, Monique Gilbert, odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące różnych religii. Przygląda się czterem najczęściej występującym we Francji wiarom – katolicyzmie, protestantyzmie, islamie i judaizmie – i zrozumiałym językiem opisuje, jak wygląda dzień chłopców i dziewczynek wychowanych w danej wierze. Na uwagę zasługuje nie tylko ciekawa, inspirująca treść, ale też piękne ilustracje Mokeit Van Linden.

[product id="15221"]

Książki historyczne dla dzieci – Historia kobiet

Codzienność w starożytnym Egipcie, palenie na stosie, walka o prawa – oto tematy, które podejmuje Katarzyna Radziwiłł. W swojej książce Historia kobiet omawia wiele ważnych w historii wydarzeń – wszystkie z kobiecej perspektywy. Co ciekawe, nie omija również problemów, z którymi współcześnie borykają się kobiety. To lektura, którą powinniśmy przeczytać wszyscy. Polecamy, naprawdę warto! 

 

[product id="17967"]

 

Książki o historii dla dzieci – Rewolucje

Nie ma rewolucji, nie ma zmian – z takiego założenia wychodzą twórcy książki Rewolucje, Boguś Janiszewski i Max Skorwider. Biorą oni pod lupę najgłośniejsze wydarzenia, które zmieniły bieg historii, przybliżają historie bohaterów, którzy nie bali się przeciwstawić dotychczasowemu porządkowi i utartym normom, by zmienić świat. Na każdej stronie znajdziecie ich niezwykłe przygody. Zapraszamy do lektury!

 

[product id="21035"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium