Książki o babci i dziadku

0
Książki o babci i dziadku

Dla wnuków do czytania o babciach i dziadkach. Dla babć i dziadków do czytania z wnukami.


 

Dla Babci i Dziadka

  

Babciu, Dziadku, poMocy! - Twoi rodzice lub teściowie uważają, że rozpuszczasz własne dziecko, śpiąc z nim w łóżku, karmiąc na żądanie i nosząc? Chciałbyś wytłumaczyć dziadkom swoje metody wychowawcze? Przekazać im sens Rodzicielstwa bliskości oraz Porozumienia bez Przemocy? Koniecznie podaruj im "Babciu, dziadku, poMocy!".

[product id="15141"]  


 

Dla dzieci

 

Miffy, dziadek i babcia - Bestsellerowa książeczka o małej króliczce Miffy. Tym razem Miffy opowie nam o swojej babci i dziadku!

[product id="15256"]  


 

Kicia Kocia majsterkuje - Kicia Kocia spędza cały dzień z dziadkiem.

[product id="15325"]  


  

  

 

Rosół - Rosół babci to zupa najlepsza na świecie, ale nie dziś, kiedy… posypano ją natką pietruszki. Antek nie chce jej zjeść. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny?

 

[product id="22028"] 


 

Lato u babci - Cudownie zilustrowana opowieść o międzypokoleniowej przyjaźni.

 

 

[product id=22276"] 


 

 

Moja babcia, mój dziadek - Pięknie ilustrowana opowieść o babciach i dziadkach.Książka zachęca do refleksji nad swoją relacją do dziadków. Dziecko poczyni ją w warstwie obrazowej, a dorosły znajdzie tę chwilę zastanowienia między wierszami, w metaforach i wieloznacznościach.

 

[product id="20363"] 


 

Basia i Dziadkowie - Basia choruje i musi leżeć w łóżku. Jest z tego powodu bardzo nieszczęśliwa do chwili, kiedy w odwiedziny przyjeżdżają Dziadkowie. Babcia piecze przepyszne ciasto, a Dziadek najlepiej na świecie czyta bajki. Jednak podczas tej wizyty nie wszystko ułoży się dobrze…

 

[product id="21920"] 


 

Nie bój się, dziadku! - Historia o dzielnej i mądrej zajączce Stefci, która mierzy się ze stereotypami i której udaje się sprawić, że świat wokół niej zmienia się na lepsze.

 

[product id="22060"] 


 

Dom babci - Przepiękna i niezwykle poruszająca opowieść o chłopcu, który próbuje poradzić sobie ze stratą bliskiej jego sercu osoby.

 

[product id="16167"] 


 

Maks jedzie do babci i dziadka - Maks jedzie na weekend do babci i dziadka. Będzie pomagał dziadkowi w warsztacie samochodowym i gotował z babcią spaghetti. Noc spędzi w dawnym pokoju jego mamy! A rodzice przyjadą po niego zdecydowanie za szybko!

[product id="15859"] 


 

Elmer i dziadek Eldo - W tym tomiku przekonujemy się, że pamięć o osobach, które kochamy jest bardzo ważna.

 

[product id="16168"] 


 

 

Chusta babci - O życiu i śmierci, o wszystkim, co ważne, a o czym nie chcą czy nie potrafią rozmawiać z nimi dorośli..

 

[product id="16055"] 


 
Mój inny dziadek - Mój Inny Dziadek to wzruszająca historia, która pomaga dzieciom zrozumieć, co dzieje się z osobami dotkniętymi demencją. Dzięki prostej narracji mogą oni towarzyszyć bohaterce w jej przeżyciach.

 

[product id="18272"] 

 


 

 

Sklep z babciami - Tego lata Wojtek przekona się, że grunt, to dobra paczka niekoniecznie rówieśników.
Zapracowani rodzice nie zaplanowali wakacji poza miastem, w mieście nudy, kurz i upał. Wojtek przypadkowo trafia do sklepiku prowadzonego przez trzy starsze panie i od tej pory jego życie nabiera barw.

 

[product id="18332"] 


  

Niezłe ziółko - To piękna historia o szukaniu i znalezieniu tego, co jest prawdziwym dziecięcym skarbem ‒ wiary w siebie i szacunku dla innych.

 

[product id="15853"] 


 

Kot kameleon - Natalia nie jest szczególnie zadowolona, gdy musi zostać na kilka dni na wsi u babci Anieli. Cóż ona będzie robić przez całe dni z babcią i czarnym kotem, który chyba jej nie lubi? Na szczęście babcia zabiera ją na strych, gdzie można przymierzać fantazyjne kapelusze i bawić się szkiełkami witrażowej lampy. Książka znalazła się wśród 10 książek nominowanych do nagrody IBBY 2014.

 

[product id="20569"] 


 

 

Opowiedz mi, Dziadku i Opowiedz mi, Babciu - Książki, w której Dziadek może zapisywać swoje wspomnienia. Do uzupełniania razem z wnukami.

 

[product id="16903, 16482"] 


 

 

Mój dziadek był drzewem czereśniowym - Opowieść o dziadku, który chodził po drzewie. I o wnuczku, który nauczył się tego od dziadka. O drzewie, które było dziadkiem, ale było też mamą. O dojrzewaniu drzewa i o dojrzewaniu chłopca. O kwitnieniu i o przekwitaniu.

 [product id="20975"]


  

Wojna z dziadkiem - Peter kocha swojego dziadka, ale pragnie odzyskać swój pokój. Nie ma wyboru, musi wypowiedzieć wojnę! Z pomocą przyjaciół Peter wymyśla drastyczne plany, aby osiągnąć swój cel. Ale dziadek jest godnym przeciwnikiem. Zamiast się poddać, planuje wyrównać rachunki.

[product id="15721"] 


 

Lato Stiny - Stina przenosi dzieci (i dorosłych) w krainę wyobraźni. Dziewczynka każde wakacje spędza u dziadka, na jednej z wysp archipelagu. Razem spędzają czas na łowieniu ryb, gotowaniu, odwiedzinach u kolegi dziadka, rozmowach... Dziadek jest oazą spokoju i morzem cierpliwości. Nie poucza Stiny, nie denerwuje się. Spokojnie wysłuchuje wnuczki i pozwala jej na samodzielne odkrywanie świata.

 

[product id="15536"] 


  

 

Gra planszowa Moja Rodzina - Rodzina to prawdziwy skarb. Wśród bliskich czujesz się bezpiecznie. Rodzice i dziadkowie otaczają cię opieką, a z rodzeństwem i kuzynami można się doskonale bawić. Czy wiesz, że babcia to mama twojej mamy? Zbuduj drzewo wesołej rodziny, a po obiedzie przyjdzie czas na rodzinny festyn!

 

 

 

 [product id="17205"]  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium