Książki do samodzielnego czytania. 5 idealnych lektur dla początkujących czytelników

0
Książki do samodzielnego czytania. 5 idealnych lektur dla początkujących czytelników

Książki do samodzielnego czytania zwykle kojarzą nam się z elementarzem. I słusznie! Najwybitniejszy podręcznik do nauki czytania, do którego z sentymentem wracają tysiące Polaków, wciąż jest w sprzedaży. „Elementarz” Mariana Falskiego znajdziecie również u nas – ale dziś wyjątkowo skupimy się na nieco innych książkach. Równie ciekawych i ważnych pozycjach obowiązkowych w biblioteczce każdego małego czytelnika. Oto one.

 

Książki wspierające rozwój mowy Książki do nauki czytania Wsparcie dla rodziców


 

Książki wspierające naukę czytania – Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt

Przyjaźń niejedno ma imię. Doskonale wiedzą o tym zwierzęta i rośliny, które żyją w najróżniejszych częściach świata. I nie mamy na myśli tylko leniwców, dzięciołów, mrówek, termitów i bocianów. O tym, jak niesamowite są relacje między gatunkami, przekonał się sam kot Homer, którego posłanko pewnego dnia okazało się zajęte, a kuweta pełna… kup. No cóż, na taki scenariusz chyba nikt nie byłby przygotowany. Ale Homer się nie poddaje i postanawia znaleźć sobie nowego przyjaciela. Wyrusza w podróż, która będzie dla niego źródłem pełnym niespodzianek. Jeśli jesteście ciekawi, co go czeka, sięgnijcie po „Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt” Emilii Dziubak. Warto!

[product id="15440"]

 


 

Pierwsze książki do nauki czytania – Kto uratował jedno życie. Historia Ireny Sendlerowej

Czas na książkę, z którą samodzielne czytanie będzie inspirującą, wartościową przygodą. „Kto uratował jedno życie. Historia Ireny Sendlerowej”, bo o niej mowa, to pozycja tworząca serię „Czytam sobie”, idealna do czytania książek w pojedynkę. Jej autorka, Ewa Nowak, przybliża nam historię niezwykłej kobiety, która najpierw niosła pomoc umieszczonym w getcie osobom pochodzenia żydowskiego, a później, w czasie powstania warszawskiego, narażała swoje życie jako sanitariuszka. W tekście czytanym znajdziecie rozbudowane, złożone zdania i wszystkie głoski, a na samym końcu książki – słowniczek trudniejszych wyrazów. Do tego ilustracje Anny Kurdziel, od których nie da się oderwać. Ciekawej lektury!

[product id="16263"]

 


 

Książki do samodzielnego czytania – Dzieci z ulicy Awanturników

Nauka czytania i książki przygodowe? Czemu nie! W końcu trudno znaleźć ciekawsze lektury od tych, w których przygody, niebezpieczeństwa i zwroty akcji grają główną rolę. A „Dzieci z ulicy Awanturników” Astrid Lindgren są tego najlepszym przykładem! Bohaterka książki, uparta i kapryśna Lotta, próbuje być samodzielna, jednak otoczenie nie zawsze chce spełniać wszystkie jej życzenia. Przez to nie obędzie się bez awantur, ale tak już na ulicy Awanturników bywa. To pozycja dla dzieci, które dopiero opanowały umiejętność czytania, ale już chcą czegoś więcej. I tutaj to „więcej” znajdą.

[product id="21801"]

 


 

Książki do nauki czytania – Droga do Nobla. Historia Marii Skłodowskiej-Curie

Przedstawiliśmy wam już wcześniej krótko serię książek „Czytam sobie”. Teraz do niej powrócimy, a konkretnie – do pozycji „Droga do Nobla. Historia Marii Skłodowskiej-Curie” autorstwa Ewy Nowak. Bohaterką książki jest genialna kobieta, której nazwisko znane jest już najmłodszym dzieciom. W czasach, w których studentami byli głównie mężczyźni, sama ukończyła studia na Sorbonie. Odkryła radioaktywność i dwa nowe pierwiastki – polon i rad. Swoje wybitne osiągnięcia przypłaciła życiem – zmarła na niedokrwistość aplastyczną, u źródeł której stało promieniowanie jonizujące. Zilustrowana przez Nikę Jaworowską-Duchlińską książka to opowieść o trudnej, wyboistej i niebezpiecznej drodze do Nobla. A właściwie dwóch Nobli – w końcu Curie-Skłodowska została wyróżniona tą nagrodą aż dwa razy. Czytana historia zawiera krótkie dialogi i proste opisy, a na końcu znajdziecie alfabetyczny słownik trudnych wyrazów.

[product id="16193"]

 


 

Powieści wspierające dzieci w nauce czytania – Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

Na koniec – Pucio. Wiemy, że ten sympatyczny przedszkolak i jego rodzina kojarzą wam się głównie z nauką mówienia i zabawami logopedycznymi, ale obiecujemy, że pozycje, w których się pojawiają, to również doskonałe książki do samodzielnego czytania! Tym razem bohaterowie wybierają się w góry, gdzie będą karmić zwierzęta żyjące w lesie, budować karmnik, jeść gofry, zjeżdżać na nartach i… łamać nogi. Całe szczęście, wszystko dobrze się kończy! „Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania” i pozostałe pozycje Marty Galewskiej-Kustry i Joanny Kłos to prosta, zrozumiała dla najmłodszych czytelników seria książek, którą pokochacie. A jeśli nie wierzycie, wybierzcie się razem z Puciem i jego rodziną na ferie (środek transportu musicie jednak załatwić sobie sami, bo w ich samochodzie już nie ma miejsca…). Zobaczycie, jak wspaniale jest zdobywać nowe umiejętności – nie tylko mówić i czytać. Polecamy gorąco!

[product id="16499"]

 


 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium