Książki dla przyszłych ojców. 5 przewodników po ciąży, porodzie i wychowaniu dziecka

0
Książki dla przyszłych ojców. 5 przewodników po ciąży, porodzie i wychowaniu dziecka

Ciąża, poród i karmienie piersią, a w końcu pierwszy rok życia dziecka wypełniony po brzegi niespodziankami i nagłymi zwrotami akcji. Czy do tego wszystkiego można się przygotować z wyprzedzeniem? Nie. I nie ma sensu nawet się łudzić! Ale są książki, dzięki którym przebieg porodu, karmienie na żądanie i wychowanie dziecka nie są już tak wielką zagadką. I wcale nie mamy na myśli podręczników akademickich! Książki, które znajdziecie niżej, przygotują was do ekscytującej roli najlepszego ojca. Napisane w przystępny sposób, z poczuciem humoru, przymrużeniem oka, mnóstwem praktycznych wskazówek i aktualnych badań. W sam raz dla was!

Seria Rodzicielska Ciąża, poród, karmienie Wsparcie dla rodziców


 

Książki dla przyszłych ojców – Wychowując Kaina. Jak zatroszczyć się o emocjonalne życie chłopców

Rola ojca zmienia się z roku na rok. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie dziwił nas widok przychodzącego z pracy taty, na którego w domu już czekał obiad. Taty zmęczonego pracą, nieco sfrustrowanego, chętnie zasypiającego przed telewizorem, niechętnego do zabawy z dzieckiem. Dziś, całe szczęście, taki obraz spotykany jest coraz rzadziej. Ojcowie już nie tylko pracują, ale przede wszystkim angażują się w wychowanie dzieci i chętniej opiekują się domem – podobnie jak kobiety, które łączą macierzyństwo z pracą zawodową. Za wszystkimi tymi pozytywnymi zmianami bardzo często – jak zły duch – stoi „stary” wzorzec ojca. Ojca, który traktuje dom jak hotel, a kuchnię jak stołówkę. Ojca, który nie rozmawia z dzieckiem o jego emocjach czy zainteresowaniach, za to nieustannie je strofuje i dyscyplinuje. Ale wzrastanie w kulturze okrucieństwa nie służy ani dziecku, ani relacji, którą budują z nim rodzice. Właśnie o tym Dan Kindlon i Michael Thompson piszą w swojej książce „Wychowując Kaina. Jak zatroszczyć się o emocjonalne życie chłopców”. Przeczytacie tu przede wszystkim o tym, jak stać się lepszym rodzicem dla chłopca i pomóc mu zostać świadomym, pewnym siebie mężczyzną. Jesteśmy jednak pewni, że umieszczone tu wskazówki dotyczące rozwoju osobistego, budowania wartościowej relacji, bliskości, akceptacji i empatycznych postaw, docenią również rodzice dziewczynek.

[product id="15885"]

 


 

Kompendium wiedzy dla przyszłych ojców – Supertata. Czyli wszystko, co musisz wiedzieć na temat ciąży, porodu i pierwszego roku we troje

Kolejna pozycja to skondensowana wiedza i zrozumienie wszystkich emocji, które targają niemal każdym przyszłym ojcem. „Supertata. Czyli wszystko, co musisz wiedzieć na temat ciąży, porodu i pierwszego roku we troje” Roberta Richtera i Eberharda Schäfera to niesamowita książka. Na niespełna 200 stronach autorzy poruszają m.in. tematy takie jak: pierwsze spotkanie z dzieckiem, gaworzenie, rozszerzanie diety, nasłuchiwanie oddechu śpiącego dziecka (rodzice, przyznajcie się – kto z nas tego nie robił?) i spacery w wózku (lub chuście – nie tylko motanej przez mamę!). Jeśli zatem chcecie wiedzieć, jak zachować właściwą postawę w każdej rodzicielskiej sytuacji podbramkowej, a także o czym pamiętać, by budować z dzieckiem wartościową relację już od momentu narodzin, czytajcie koniecznie.

[product id="16390"]

 


 

Praktyczny poradnik dla przyszłego taty – Jestem tatą! Co naprawdę muszą wiedzieć ojcowie

Konkretne instrukcje obsługi, pomocne strategie, praktyczne wskazówki i… tylko prawda – to jest to, czego tak naprawdę potrzeba młodym ojcom. Z pomocą przychodzi Stefan Maiwald, autor przewodnika „Jestem tatą! Co naprawdę muszą wiedzieć ojcowie”. Ta książka pokaże wam, jak przygotować się do porodu i opiekować się swoim dzieckiem. Możecie po nią sięgnąć na długo przed terminem rozwiązania, a później czytać w przerwach pomiędzy zmienianiem pieluch. Nie ma tu zbyt dużo wiedzy teoretycznej, jest za to mnóstwo cennych uwag, przykładów „z życia wziętych” i, przede wszystkim, kilogram humoru. Polecamy!

[product id="16919"]

 


 

Książki dla przyszłego taty – Ciąża dla facetów. Całe dziewięć miesięcy

Być może jeszcze kilka miesięcy temu nie mieliście pojęcia, jak działa laktator, po co świeżo upieczeni rodzice mają tysiące pieluch tetrowych i czym (do diaska!) jest przezskórna elektryczna stymulacja nerwów, ale gwarantujemy – wkrótce to się zmieni. Wiemy, że przez niektóre terminy mogą wam się jeżyć włosy na głowie (i nie jest to wina wspomnianej elektrostymulacji), ale nie martwcie się. Pomoże wam Mark Woods, autor książki „Ciąża dla facetów. Całe dziewięć miesięcy”. Wszystko, absolutnie wszystko wam wytłumaczy! Dlaczego? Po to, byście mogli z pewnością i podekscytowaniem czekać na narodziny swojego dziecka. Możecie zaufać autorowi – sam ma trójkę dzieci. To weteran rodzicielstwa.

[product id="22532"]

 


 

Praktyczny poradnik dla przyszłych ojców – Być mężem i ojcem

Książki Jespera Juula od kilkudziesięciu lat są lekturami obowiązkowymi dla wszystkich rodziców, którym daleki jest autorytarny styl wychowania dziecka. Jedną z nich, skierowaną jednak nie do obu rodziców, a do jednego z nich, jest przewodnik „Być mężem i ojcem”. I choć z pewnością nie możecie się już doczekać swojej nowej, niesamowitej roli, autor nie pozostawia złudzeń – trzeba się do niej bardzo dobrze przygotować. Aby jednak cała operacja zakończyła się powodzeniem, będziecie najpierw musieli uzdrowić relacje ze… swoim ojcem (niezależnie od tego, czy będzie wam w tym towarzyszył, czy nie). To bardzo ważny etap, w czasie którego przeanalizujecie znany wam tak dobrze wzorzec ojca i zastanowicie się, czy chcecie go powielać. W tej książce nie znajdziecie złotych rad, ale obiecujemy, że pozwoli wam ona porządnie uporządkować myśli. Miłej lektury!

[product id="15052"]

 


  

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium