Książki dla młodzieży. 5 powieści o dojrzewaniu, miłości i niezależności

0
Książki dla młodzieży. 5 powieści o dojrzewaniu, miłości i niezależności

Książki, które dla was wybraliśmy, powstały co prawda z myślą o nastoletnich czytelnikach, ale z pewnych źródeł wiemy, że równie skutecznie trzymają w napięciu dorosłych odbiorców. Jeśli zatem chcecie dowiedzieć się, jak skończy się historia dwunastoletniej dziewczynki szukającej swojej mamy, a także co stanie się, gdy chora nastolatka, która musi żyć w pełnej izolacji, zaprosi do swojego sterylnego świata kochającego chłopaka, zostańcie u nas. Oto książki, od których nie będziecie potrafili się oderwać.

Literatura młodzieżowa Książki o dojrzewaniu Wsparcie dla rodziców

 


 

Książki dla młodzieży – Przygoda w Greenglass House

Zimowa opowieść w lato? Czemu nie! Zresztą „Przygoda w Greenglass House” specjalizującej się w literaturze młodzieżowej pisarki Kate Milford jest tak ciekawa, że szkoda czekać z nią aż do zimy. Tytułowy Greenglass House to zajazd, który latem tętni życiem, jednak kilka miesięcy później zapada w sen zimowy. Podobne plany ma dwunastoletni Milo, syn gospodarzy. Marzenia o błogim nicnierobieniu niszczą jednak… goście, którzy pewnego dnia zaczynają przekraczać próg hotelu. Od tej pory w zajeździe cały czas dzieje się coś niepokojącego… Milo i Meddy, córka kucharza, postanawiają odkryć prawdę o Greenglass House i ich samych. Stoi przed nimi jednak gęsta i zawiła sieć tajemnic, przez co wykonanie zadania wcale nie będzie takie łatwe. Autorka perfekcyjnie buduje napięcie i nie zdradza szczegółów aż do samego końca powieści. Młodzi czytelnicy, polecamy!

[product id="20159, 23848, 23849"]


 

Literatura młodzieżowa – Bjorn. Syn burzy

O czym myślicie, widząc tytuł „Bjorn. Syn burzy”? O starych, skandynawskich sagach, po które sięgają wyłącznie wielbiciele tego typu form? Nic bardziej mylnego! Książka, którą chcemy wam przedstawić, powstała w Polsce. I wcale nie jest stara – została wydana zaledwie cztery lata temu. Jej autor, Paweł Wakuła, opowie wam o początkach państwa Polan i bohaterach skandynawskich ksiąg. Wciągająca, wielowątkowa akcja odgrywa się na tle średniowiecznego świata. To jedna z tych książek, w których historia perfekcyjnie łączy się z literacką fantazją. Po „Syna burzy” i jego kontynuacje – „Kruki Odyna” i „Oczy smoka” – chętnie sięgają nie tylko nastolatki, ale też dorośli czytelnicy. Ten wybór ani trochę nas nie dziwi!

[product id="21019, 21018, 23326"]


 

Literatura obyczajowa dla nastolatków – Ponad wszystko

Czy można mieć alergię na cały świat? Tak. I choć to proste określenie może brzmieć mało wiarygodnie, warto wiedzieć, że stoją za nim poważne zaburzenia. Mowa o zespole SCID, czyli ciężkim złożonym niedoborze odporności. Śmierć może przynieść wszystko – nawet z pozoru niegroźne bakterie i wirusy, które u osób zdrowych nie wywołają żadnych objawów. Zagrożenie to jest doskonale znane Maddy, bohaterce powieści „Ponad wszystko”. Dziewczyna cierpi na wspomniane schorzenie, przez co musi być izolowana od świata zewnętrznego. Jej życie zmienia się jednak, gdy zauważa nowego sąsiada, Olly’ego. Tak zaczyna się romans, który na początku nie wychodzi poza ich telefony komórkowe i laptopy. Oboje jednak chcą czegoś więcej. Czy Maddy będzie gotowa postawić na szali wszystko, razem z własnym życiem? Czy będzie mogła wprowadzić w swoje sterylne, spokojne życie mężczyznę, który stanął na jej drodze? Odpowiedź znajdziecie w książce Nicoli Yoon.

[product id="23934"]


 

Książki młodzieżowe – Rok, w którym nauczyłam się kłamać

Czas na książkę, która trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”. Debiut Lauren Wolk – „Rok, w którym nauczyłam się kłamać” – to wielokrotnie nagradzana, poruszająca opowieść, która walczy z niesprawiedliwością i podziałami społecznymi. Jej bohaterka, jedenastoletnia Annabelle, staje się ofiarą swojej rówieśniczki, Betty, która od niedawna uczęszcza do tej samej szkoły. Nowa uczennica nie poprzestaje jednak na jednym celu – wkrótce okrucieństwa zaczyna doświadczać włóczęga i dziwak, Toby. To nie jest książka, która wpłynie na losy całego świata, ale wierzymy, że będzie najlepszym dowodem na to, jak wiele zła mogą przynieść fałszywe oskarżenia. Autorka pisze o szacunku dla drugiej osoby, samotnej walce o sprawiedliwość i tym, że nie wszystko w życiu jest oczywiste. Zakończenie książki zaskakuje.

[product id="20799"]


 

Książki dla młodzieży – Dachołazy

Dryfujące w futerale wiolonczelowym niemowlę, a w tle tonący statek. Pierwsze sceny bestsellerowej powieści Katherine Rundell i Sylvii Borando, „Dachołazy”,  przyprawiają o dreszcze. I choć chcielibyśmy napisać, że później będzie już tylko lepiej, nie możemy tego zrobić. Uratowana z katastrofy Sophie co prawda znalazła bezpieczne schronienie u kochającego opiekuna, jednak pracownicy opieki społecznej nie mogą zgodzić się na to, by dwunastoletnią dziewczynkę wychowywał mężczyzna i postanawiają… zabrać ją do domu dziecka. Sophie, która przez całe życie czuje, że jej mama jednak żyje, postanawia wybrać się ze swoim opiekunem, Charlesem, do Paryża. Tam spotykają tytułowe dachołazy. Czym są? I czy pomogą Sophie odnaleźć jej mamę? Sprawdźcie koniecznie.

[product id="16385"]


 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium