Książki dla 9-latki – jakie wybrać?

0
Książki dla 9-latki – jakie wybrać?

9-latki bardzo często są zamknięte w sobie, wolą przebywać w samotności. Taki stan rzeczy może dziwić rodziców, którzy jeszcze niedawno słyszeli piski radości i głośny tupot stóp. Musimy jednak pamiętać, że to bardzo ważny etap rozwoju, przez który przechodzi każde dziecko. Starajmy się też spędzać z nim jak najwięcej czasu, by czuło, że zawsze może na nas liczyć. Nie namawiajmy go do szczerych wyznań, bo może to przynieść odwrotny skutek. Zamiast tego zachęćmy je do ciekawej rozrywki. Świetnym przykładem jest czytanie książek.

Jakie książki dla 9-latki wybrać?

9-latki są bardzo samodzielne, dlatego warto dawać im dużo więcej swobody w podejmowaniu decyzji. Dotyczy to nie tylko kontaktów międzyludzkich, ale też sposobów spędzania wolnego czasu. Pamiętajmy, że nie wszystkie książki, które my uwielbiamy, muszą spodobać się naszemu dziecku. Wybór idealnej pozycji nie powinien sprawić jednak większego problemu – w księgarniach znajdziemy wiele ciekawych książek dla 9-latek. Wśród nich znajdują się klasyczne, wielopokoleniowe dzieła, takie jak Dzieci z Bullerbyn i Pippi Pończoszanka Astrid Lindgren, Dolina Muminków w listopadzie Tove Jansson czy Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy. Nie brakuje też nowości wydawniczych, które w ostatnich latach biją rekordy popularności wśród 9-latek. O jakich książkach mowa?

 

[product id="16033, 18254, 21641, 18101"]

Polecane książki dla 9-latki

Autorem serii, która od kilku lat nie schodzi z list bestsellerów w wielu krajach, jest Martin Widmark. Pierwsza część Biura detektywistycznego Lassego i Mai ukazała się w Polsce w 2008 roku. Od tej pory pojawiło się już 25 kolejnych części, a wszystko wskazuje na to, że Martin Widmark ma jeszcze wiele pomysłów na kontynuowanie serii. Akcja stworzonych przez niego powieści detektywistycznych rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku. Jej bohaterowie, Lasse i Maja, prowadzą tu małe biuro detektywistyczne, nieustannie rozwiązując intrygujące zagadki. Kolejną bardzo ciekawą książką dla 9-latek jest Pax autorstwa Sary Pennypacker. Opowiada ona o niezwykłej relacji, która narodziła się pomiędzy 12-letnim Peterem a uratowanym przez niego osieroconym liskiem Paxem. Powieść została wielokrotnie nagradzana, przedstawia najważniejsze w życiu wartości, a rodzicom daje wspaniałą szansę na rozpoczęcie z dziećmi rozmowy o dorastaniu.

[product id="16253"]

[product search="Biuro detektywistyczne Lassego i Mai " limit="29" slider="true" onlyAvailable="true"]

Ciekawe książki dla 9-latki o dojrzewaniu

Dziewięcioletnie dziewczynki często zauważają, że zmienia się nie tylko ich charakter. W tym wieku większość z nich wkracza w okres dojrzewania, co wiąże się również z wieloma zmianami w wyglądzie fizycznym. Wiemy, że rozmawianie o seksualności nie jest łatwe – z pomocą przychodzą jednak ciekawe lektury o dojrzewaniu. Autorką świetnej książki dla 9-latek, Maja dorasta, jest Mònica Peitx. Tytułowa bohaterka zadaje wiele pytań – o pierwszą miesiączkę, rozwój piersi czy owłosienie – i zawsze dostaje wyczerpującą odpowiedź. Na uwagę zasługuje także Wielka księga cipek. Jej autorzy, Dan Höjer oraz Gunilla Kvarnström, przełamują tabu i udowadniają, że ciało kobiety jest fascynujące.

 

[product id="17425, 15765"]

 

Najpiękniejsze/najlepsze książki dla dzieci 2020

 


 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium