Książki dla 7-latki do samodzielnego czytania

0
Książki dla 7-latki do samodzielnego czytania

Jeszcze rok temu nasze dziecko było pełne energii i entuzjazmu. Chętnie rywalizowało z innymi i głośno przechwalało się swoimi osiągnięciami. Teraz zamyka się samo w pokoju, zajmuje się sobą i nie zwraca większej uwagi na innych. Nie chce już rywalizować, unika hałasu i zamieszania. Zamiast tego woli rysować, wycinać i czytać książki. Jak wspierać rozwój 7-latek?

Książki dla 7-latki do samodzielnego czytania

Niedawno w biblioteczce naszego dziecka królowały książki do nauki czytania, pisania i liczenia. Teraz, gdy opanowało tę sztukę już prawie do perfekcji, dużo chętniej będzie sięgać po książki do samodzielnego czytania. Pamiętajmy jednak, że to dopiero początek ich czytelniczej drogi, dlatego książki, które im zaproponujemy, powinny być atrakcyjnie wydane i dostosowane do ich wieku oraz potrzeb. Wybierając pierwsze książki do samodzielnego czytania, zwróćmy uwagę na krój i wielkość liter. Tekst musi być czytelny i zrozumiały, zdania nie mogą być zbyt długie – podobnie zresztą jak cała fabuła. Zwróćmy również uwagę na szatę graficzną – ciekawe ilustracje z pewnością dodają książce atrakcyjności, jednak ich nadmiar może odciągać uwagę dziecka od samej opowieści.

Książki przygodowe dla 7-latki

Wybór książek dla 7-latek jest ogromny, jednak trzeba przyznać, że najchętniej sięgają one po książki przygodowe. Niezwykłe opowieści o bohaterach pokonujących przeciwności losu, walczących z groźnymi potworami i poszukujących zaginionego skarbu, to coś, co większość z nich lubi najbardziej. Na czele książek przygodowych dla 7-latek znajdują się ponadczasowe lektury takie jak Pippi Pończoszanka Astrid Lindgren czy Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy. Nie brakuje również nowszych tytułów, wśród których wyróżnić można Wielką wyprawę Pirata Nata autorstwa Katarzyny Ziemnickiej czy Zulę i jednoskrzydłowego smoka Nataszy Sochy.

 

 [product id="15973, 18101, 18243"] 

Seria książek dla 7-latki – jaką wybrać?

Najmłodsi czytelnicy często przywiązują się do głównych bohaterów swoich ulubionych powieści. Z jednej strony chcą towarzyszyć im jak najdłużej i razem z nimi uczestniczyć w niezwykłych przygodach, z drugiej – mogą się zniechęcić, jeśli w ich ręce trafi tom tak opasły, że aż trudno będzie im go podnieść. Odpowiedzią na wszystkie te potrzeby są serie książek dla dzieci. Każda część to odrębna historia, dlatego nie ma miejsca na nudę – wszystkie z nich łączą jednak główni bohaterowie i dobrze znane miejsca akcji. Pozostając w klimacie książek przygodowych, możemy Wam zaproponować serię o Doktorze Proktorze stworzoną przez Jo Nesbø. Znajdziemy w niej zaskakujące przygody genialnego wynalazcy i towarzyszących mu dzieci – Lisy i Bulka. Równie ciekawa jest seria książek detektywistycznych, którą zawdzięczamy Martinowi Widmarkowi. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai to cykl stworzony z myślą o dzieciach, które uczą się samodzielnie czytać. Możemy się jednak założyć, że wciągająca i trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony akcja spodoba im się na tyle, że będą wracały do niej jeszcze przez wiele lat.

[product category_id="495" limit="50" slider="true" onlyAvailable="true"]
[product category_id="506" limit="50" slider="true" onlyAvailable="true"] 

 

Najpiękniejsze/najlepsze książki dla dzieci 2020

 


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium