Książki dla 6-latków – publikacje edukacyjne i ciekawe opowieści dla przedszkolaków

0
Książki dla 6-latków – publikacje edukacyjne i ciekawe opowieści dla przedszkolaków

Niezależnie od tego, czy nasz sześciolatek chodzi do zerówki, czy do pierwszej klasy szkoły podstawowej, jednego możemy być pewni – większość dzieci w tym wieku bardzo szybko rozwija się intelektualnie. Sześciolatki doskonalą naukę czytania, pisania i liczenia, chętnie śpiewają piosenki i szybko uczą się nowych utworów, świetnie radzą sobie też z różnymi skomplikowanymi czynnościami (np. wiązaniem butów czy wycinaniem kształtów z papieru). Aby wspierać rozwój dziecka, zaproponujmy mu książki edukacyjne. Znajdziemy w nich mnóstwo ciekawych informacji na temat przyrody, uczuć, ciała człowieka, sztuki czy technologii, a także wiele wciągających łamigłówek, które dzieci wprost uwielbiają.

Nowości – Łobuz – Alicja Dyrda, Natalia Fiedorczuk-Cieślak

Nasze zestawienie zaczynamy od najnowszej części serii Niegrzeczne Książeczki wydanej przez NATULI dzieci są ważne – opowieści Łobuz. Za co uwielbiają ją dzieci? Za kolorowe, zabawne ilustracje Aleksandry Gołębiewskiej, ciekawe historie, a także duży format, który świetnie leży w rękach małych czytelników. Jeśli mieliście już okazję przeglądać z maluchem poprzednie części serii, wiecie dobrze, że jej bohater, Antek, nie zawsze zachowuje się tak, jak oczekują tego od niego dorośli. Nie smakuje mu rosół posypany natką pietruszki, nie chce podzielić się nowym przebraniem ze swoim kolegą, a w najnowszej z książek nie ma zamiaru dać całusa nieznajomej pani, która wytarmosiła go za policzek. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny? Nie! A Niegrzeczne Książeczki powstały właśnie po to, by raz na zawsze rozprawić się z mitem posłuszeństwa i grzeczności. Gorąco polecamy!

 

[product id="22193, 22277"]

Książki dla 6-latka – Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt – Emilia Dziubak

Homer to kot, który na pierwszy rzut oka nie wygląda na zbyt sympatycznego – cały czas chodzi nadąsany i niechętnie się uśmiecha. Ale niech Was nie zwiodą pozory! Homer tak naprawdę jest bardzo towarzyski i tak jak każdy z nas potrzebuje kompana na dobre i na złe. Aby go znaleźć, wyrusza w podróż, podczas której przekonuje się, jak niezwykłe relacje tworzą różne gatunki zwierząt i roślin. Czy wiedzieliście na przykład, że mrówki bronią mszyce przed drapieżnikami, a w prezencie za opiekę dostają od nich spadź? Albo że bociany zapewniają bezpieczeństwo wróblom, podczas gdy te czyszczą ich gniazda z owadów? Jeśli nie, to koniecznie zerknijcie do książki Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt opublikowanej przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Oprócz ciekawostek ze świata fauny i flory, a także wspaniałych ilustracji stworzonych przez Emilię Dziubak, znajdziecie tu odpowiedź na pytanie, co jest najważniejsze w przyjaźni. Homer już to wie.

 

[product id="15440"]

Książki dla dzieci do nauki czytania – Nauka czytania – Agnieszka Łubkowska

Czy poznawanie liter i budowanie pierwszych zdań musi być nudne? Nie, to przecież świetna zabawa! Nie wierzycie? To koniecznie zerknijcie do książki Nauka czytania stworzonej przez Agnieszkę Łubkowską. Dziecko znajdzie w niej mnóstwo ciekawych informacji o zwierzętach, naturze i zjawiskach na naszej planecie, a także przepiękne ilustracje, których autorką jest Joanna Kłos. Wyraźna czcionka i duże odstępy między linijkami sprawią natomiast, że nauka czytania będzie jeszcze przyjemniejsza. Niezależnie od tego, czy nasze dziecko dopiero rozpoczyna przygodę z literami, czy już ją rozpoczęło, książka ta koniecznie powinna znaleźć się w jego biblioteczce. Gwarantujemy Wam mnóstwo dobrej zabawy.

[product id="17049"]

Nowości – Fungarium. Muzeum Grzybów – Ester Gaya i in.

Czy są tu miłośnicy grzybobrania? Jeśli tak, to mamy dla Was świetną książkę dla dzieci, z którą co roku możecie rozpoczynać sezon na grzyby. Mowa o Fungarium. Muzeum Grzybów, czyli niezwykłym wielkoformatowym albumie, w którym znajdziecie ilustracje rodem z XIX-wiecznych rycin. Ich autorką jest Katie Scott, choć warto wiedzieć, że nad książką pracowało dużo więcej osób – Ester Gaya, David L. Hawksworth i inni wybitni mykolodzy z Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew. Książka ta wyróżnia się na tle innych atlasów grzybów – dzięki niej nie tylko poznacie najróżniejsze gatunki grzybów, ale też dowiecie się, jak ewoluowały i jak się rozmnażają.

 

[product id="22079"]

Książki dla dzieci – 321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat – Mathilda Masters

Przedstawiamy Wam jedną z najbardziej ciekawych i intrygujących książek, która koniecznie powinna znaleźć się w biblioteczce każdego kilkulatka. Mowa o lekturze dla dzieci 321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat stworzonej przez Mathildę Masters i opublikowanej przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Znajdziecie w niej mnóstwo ciekawostek z biologii, geografii, historii i wielu innych dziedzin – dowiecie się m.in., że astronauci sikają do odkurzacza, żyrafa może wylizać sobie uszy, a bambus rośnie ponad metr dziennie. Zaintrygowani? To świetnie! Czeka na Was jeszcze przeszło 300 niesamowitych informacji  – a wszystkie w towarzystwie pięknych ilustracji Louize Perdieus.

 

[product id="17486"]

Nowości – Chrapka na apkę. Czytam sobie. Poziom 1 – Jarosław Kamiński

Maja uwielbia bawić się telefonem mamy. Z ciekawością poznaje jego nowe funkcje, kilka na kolorowe ikonki, aż nagle dzieje się coś bardzo niebezpiecznego. Nasza mała bohaterka zostaje wessana w sieć, informacje otaczają ją z każdej strony, a najgorsze jest to, że nie wie, jak się stąd wydostać. Chrapka na apkę to niezwykle wartościowa książka, która przekona dzieci, że Internet – choć niewątpliwie jest źródłem cennych informacji – nie zawsze jest bezpieczny. Jest to również jedna z książek wchodzących w skład opublikowanej przez wydawnictwo HarperCollins Polska serii Czytam sobie, która pomoże naszemu dziecku doskonalić naukę czytania. W każdej z pozycji znajdziecie wciągające historie napisane dużą, wyraźną czcionką. Dzięki nim świat słów i pierwszych liter nie będzie nudny. Sprawdźcie, jest w czym wybierać. Naprawdę warto!

 

[product id="22414"]

Książki dla dzieci – Gdy rodzice byli dziećmi. Gry i zabawy – Izabela Łazarczyk-Kaczmarek

Doskonale wiemy, jak trudne jest organizowanie kreatywnych i rozwijających zabaw. Są jednak książki dla dzieci, z którymi zadanie to będzie dużo przyjemniejsze. Na ich czele stoi książka Gdy rodzice byli dziećmi. Gry i zabawy stworzona przez Izabelę Łazarczyk-Kaczmarek. Co ją wyróżnia? Cóż, wystarczy tylko spojrzeć na okładkę tej książki, by powrócić pamięcią do zeszłego stulecia. Znajdziecie tu ciekawe gry, wciągające zadania, a także elementy do wycięcia i złożenia, quizy czy krzyżówki. To książka, która zapewni najmłodszym mnóstwo dobrej zabawy, a nam samym pozwoli powspominać minione lata. 

 

[product id="15883"]

Książki dla 6-latka do nauki liczenia – Nauka liczenia – Agnieszka Łubkowska

Wcześniej pisaliśmy już o nauce czytania – teraz czas na poznawanie liczb. Jeśli jednak sami z niechęcią wspominacie własny podręcznik do matematyki, zaproponujcie swojemu dziecku książkę Nauka liczenia, której autorką jest Agnieszka Łubkowska. Opublikowana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia pozycja zdecydowanie wyróżnia się na tle innych książek do nauki dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Zachęca do wykorzystania wszystkich zmysłów i  – podając przykłady z życia – udowadnia, że matematyka otacza nas z każdej strony. Uwaga! Zanim zaczniecie wykonywać pierwsze zadania, koniecznie przygotujcie kasztany, owoce i kostki do gry. Przecież matematyka to nie abstrakcja i trudno jest wyobrazić sobie jej naukę bez przedmiotów, które można dotknąć. Ta książka dla dzieci powinna znaleźć się w biblioteczce wszystkich 6-latków, choć jak najbardziej mogą sięgać po nią zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Zobaczcie na własne oczy, że nauka liczenia naprawdę może przynieść mnóstwo dobrej zabawy.

 

[product id="16065"]

Książki dla dzieci – Od mikmaka do zazuli. Atlas regionalizmów dla dzieci – Michał Rusinek

Od mikmaka do zazuli. Atlas regionalizmów dla dzieci to książka dla dzieci, z którą docenicie nie tylko piękno różnych regionów Polski, ale przede wszystkim wyjątkowość słów, których w nich się używa. Jej autor, Michał Rusinek, zabiera nas w niezwykłą podróż do Szczecina, Częstochowy, Grudziądza, a także wielu innych polskich miast, miasteczek i wsi. Jeśli zatem do tej pory nie wiedzieliście, czym jest klopsztanga, zrywka czy szneka, koniecznie sięgnijcie w domu po tę książkę dla dzieci i zobaczcie, jak wiele twarzy ma język polski.

 

[product id="20549"]

Książki dla 6-latka – To pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci – Kirsten Bradley

Na sam koniec mamy dla Was na książkę, którą lubi każdy początkujący (lub nieco bardziej zaawansowany) młody ogrodnik. Mowa o niezwykłej pozycji Kirsten Bradley – To pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci. Jej autorka przekonuje nas, że wcale nie musimy mieć swojego ogrodu, by jeść samodzielnie wyhodowane zioła czy warzywa. Wystarczy tylko doniczka, ziemia, nasiona i… dużo cierpliwości. W książce tej znajduje się mnóstwo praktycznych rad, dzięki którym dziecko dowie się, jak zasadzić i pielęgnować rośliny, a także jak zrobić hotelik dla pszczół, wykonać wiatrak czy prowadzić dziennik przyrodnika. Sprawdźcie razem, że ogrodnictwo może być świetną zabawą, która uczy odpowiedzialności i wytrwałości. Gorąco polecamy!

 

[product id="22475"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium