Książki dla 6-latki – ciekawe tytuły dla dzieci

0
Książki dla 6-latki – ciekawe tytuły dla dzieci

Wielu z nas jeszcze niedawno zastanawiało się, jak przetrwać dwa bardzo ważne okresy w życiu dziecka – bunt dwulatka i trzylatka. Odetchnęliśmy z ulgą, gdy kryzys minął – teraz jednak będziemy musieli zmierzyć się z nim ponownie. 6-latki odczuwają bardzo silną potrzebę rywalizacji, często kłócą się z rodzicami, a nawet oszukują lub kłamią. Gdy są w dobrym nastroju, tryskają energią, jednak nawet błahostka może je wyprowadzić z równowagi. W tym wieku pojawiają się też nowe lęki – dzieci boją się ciemności, samotności, duchów czy ognia. Jak możemy pomóc najmłodszym? Spędzać z nimi jak najwięcej czasu, wspierać je w podejmowaniu nowych wyzwań i proponować ciekawe, dostosowane do ich wieku książki.

Ciekawe książki dla 6-latki

W księgarniach znajdziemy dziś wiele książek, które z pewnością zainteresują naszą 6-latkę. Zwróćmy uwagę na to, by z jednej strony zachęcały do nauki czytania, a z drugiej – uczyły, przekazywały ważne wartości i pomagały zrozumieć istotne, często bardzo trudne tematy. Możemy zaproponować najmłodszym tytuły, na które pewnie sami zerkamy z sentymentem – Kubusia Puchatka Alana Alexandra Milnego, Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren czy Dolinę Muminków w listopadzie Tove Jansson. Nie zapominajmy również o nowościach – wydawnictwa specjalizujące się w literaturze dziecięcej mają nam dziś wiele do zaoferowania.

 

 [product id="16866, 16033, 21641"] 

Ciekawe książki o emocjach dla 6-latki

Jednym z najważniejszych zadań książek dla dzieci jest ukazywanie sytuacji i problemów, z którymi spotykają się one na danym etapie swojego życia. Gdy zbliżają się do drugich urodzin, często przeglądamy z nimi książeczki o pożegnaniu z pieluszką – rok czy dwa lata później czytamy z kolei o adaptacji w przedszkolu czy pojawieniu się rodzeństwa. Co możemy zaproponować 6-latkom, które chcą być już niezależne i samodzielne, jednak często nie radzą sobie z napływającą nagle złością? Przede wszystkim – książki o emocjach. Dzięki nim dzieci nauczą się rozpoznawać swoje emocje, a my, rodzice, dowiemy się, co stoi za każdym wybuchem złości (i dlaczego nigdy nie powinniśmy odpowiadać tym samym). Na uwagę zasługują tytuły takie jak Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też autorstwa Urszuli Młodnickiej-Kornaś i Agnieszki Waligóry czy Uwaga! Złość Ewy Tyralik-Kulpy.

 

 [product id="21415, 22030"] 

Książki edukacyjne dla 6-latki

Książki edukacyjne są najlepszym dowodem na to, że czytanie może być ciekawą, fascynującą i bardzo wartościową rozrywką. To w nich 6-latki mogą znaleźć odpowiedzi na dziesiątki pytań, jakie zadają każdego dnia. Polecamy Wam serię Biblioteczka Montessori, dzięki której dzieci dowiedzą się, jak zbudowane jest ciało człowieka i jakie sekrety skrywa kosmos. W skład każdego pakietu wchodzą ciekawe, różnorodne materiały edukacyjne. Na uwagę zasługuje również seria Little People, Big Dreams, odkrywająca niezwykłe historie wybitnych artystów, naukowców, projektantów czy aktywistów. Wszyscy osiągnęli coś niezwykłego. I wszyscy – podobnie jak nasi mali czytelnicy – mieli kiedyś sześć lat.

 
[product category_id="466" limit="50" slider="true" onlyAvailable="true"]
[product category_id="467" limit="50" slider="true" onlyAvailable="true"] 

Najpiękniejsze/najlepsze książki dla dzieci 2020

 


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium