Książki dla 11-latki – na wakacje i nie tylko!

0
Książki dla 11-latki – na wakacje i nie tylko!

Choć dla 11-latek rodzice nadal są ważni, teraz przede wszystkim szukają akceptacji wśród rówieśników. Zależy im na tym, by wyglądać tak jak oni, dlatego podobnie się ubierają czy zachowują. Wspólnie z kolegami i koleżankami spotykają się potajemnie, często nawet tworzą własne, zamknięte grupy z własną nazwą czy tajemniczymi szyframi. To najlepszy dowód na to, że 11-latki potrzebują niezależności i możliwości decydowania o sobie samych.

Ciekawe książki dla 11-latki

Towarzyszenie dziecku w poszukiwaniach pasji może być dla nas niezwykłym doświadczeniem. Dzięki temu przekonamy się, jak wiele czasu może poświęcić ono na rysowanie komiksów, przeglądanie atlasów czy katalogów mody. I choć te zainteresowania pewnie jeszcze nieraz się zmienią, wspierajmy każdą inicjatywę naszej 11-latki. Nie oceniajmy i nie krytykujmy – dajmy za to możliwość rozwoju. Jeśli jej pasją jest Wszechświat, wybierzmy się razem do planetarium, a po udanej wycieczce podarujmy jej książki o kosmosie, takie jak Planetarium, Kosmos. My i tajemnica nieskończoności czy Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią. Jeśli natomiast marzą jej się dalekie wyprawy, podróżujmy razem jak najczęściej, a w wolnych chwilach odkrywajmy tajemnice wszystkich kontynentów – pomoże nam w tym seria stworzonych przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich map (między innymi MAPY. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata czy MAPY, których nie masz).

 

[product id="16960, 22110, 17419"]

Książki fantasy dla 11-latki

11-latki są zafascynowane otaczającą je rzeczywistością, jednak bardzo często poszukują też jej innego, nieznanego wymiaru. Wtedy właśnie większość z nich trafia na książki fantasy. Są one bardzo rozbudowane i wielowątkowe, czerpią z mitologii lub folkloru, zwykle występują w nich też zjawiska paranormalne. W księgarniach znajdziemy wiele ciekawych książek fantasy dla 11-latek – my przede wszystkim możemy polecamy Wam znany na całym świecie cykl o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling czy wielotomową serię polskiego pisarza, Andrzeja Maleszki – Magiczne drzewo. Jego książki to niezwykłe połączenie fantastyki z powieścią przygodową, co z pewnością docenią nastoletni czytelnicy.

[product search="harry potter" limit="12" slider="true" onlyAvailable="true"]
[product search="magiczne drzewo" limit="12" slider="true" onlyAvailable="true"]

Książki dla 11-latki o dojrzewaniu

Jedenasty rok życia to dla części dziewczynek bardzo ważny czas – niektóre z nich właśnie w tym wieku zaczynają miesiączkować. Choć pewne symptomy dojrzewania mogły pojawiać się już wcześniej, to właśnie pierwsza menstruacja często jest dla 11-latek momentem przełomowym. Niestety, miesiączkowanie w wielu domach jest nadal tematem tabu, a dla samych dziewczynek – powodem wstydu. Nie powinno tak być! Rozmawiajmy z naszą córką na temat zmian zachodzących w jej ciele i psychice, podarujmy jej też książki, dzięki którym zrozumienie okresu dojrzewania będzie łatwiejsze. Należy do nich przede wszystkim Mała książka o miesiączce czy Królestwo dziewczynki.

 

[product id="15296, 16213"]

 

Najpiękniejsze/najlepsze książki dla dzieci 2020

 


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium