⭐Pierwsze urodziny to niezwykle ważne wydarzenie – nie tylko dla rodziców, którzy skrupulatnie przygotowują imprezę urodzinową✔️ Zamów!
pl

Książka na roczek. 5 ciekawych serii książek na pierwsze urodziny

Książka na roczek. 5 ciekawych serii książek na pierwsze urodziny

Książka na roczek

W pierwszym roku życia dziecko rozwija się bardzo intensywnie. Z każdym tygodniem zdobywa nowe umiejętności – uczy się unosić główkę, ćwiczy wysoki podpór, samodzielnie siada, czworakuje, a w końcu zaczyna stawiać pierwsze kroki. Rozwój motoryczny to jednak nie wszystko – w pierwszych miesiącach życia równie intensywnie rozwijają się zmysły dziecka. To właśnie dzięki nim dziecko poznaje świat i kolekcjonuje doświadczenia.

Aby jednak proces ten przebiegał prawidłowo, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej stymulacji zmysłów. Trudno wyobrazić go sobie bez wartościowej, dopasowanej do wieku dziecka literatury. Serie książek, które chcemy wam przedstawić, są najlepszym wyborem dla rocznych dzieci. Znajdziecie w nich pierwsze słowa, wyrazy dźwiękonaśladowcze, inspirujące opowieści, wierszyki i ilustracje.


 

Książeczki kontrastowe dla rocznego dziecka – „Zupa” i „Pranie”

Książeczki kontrastowe są doskonałą propozycją dla najmłodszych dzieci. Zawarte w nich proste ilustracje o wyraźnie zarysowanych konturach stymulują wzrok niemowlęcia, dlatego śmiało można po nie sięgać już od pierwszych dni życia. Okazuje się jednak, że kontrastowe publikacje są też idealne dla starszych dzieci, których wzrok jest już w pełni ukształtowany. Mali czytelnicy mogą samodzielnie przewracać kartonowe strony, rozwijając przy tym sprawność manualną i koordynację oko-ręka. W najlepszych książkach kontrastowych znajdziecie też proste słowa i wyrazy dźwiękonaśladowcze, które rozbudowują słownictwo i wspierają wrażliwość dziecka na dźwięki. Świetnym przykładem takich książeczek są stworzone przez Aleksandrę Brambor-Rutkowską i Pawła Mildnera kontrastówki – „Zupa” i „Pranie”. Na każdej stronie znajdziecie opis codziennych czynności, które są niezwykle interesujące dla dzieci.


[product id="23296"]


 

Najlepsze książki pełne czułości – „Wierszyki paluszkowe” i „Wierszyki bliskościowe”

Szukając idealnego pomysłu na prezent dla rocznego dziecka, bardzo często kierujemy się do sklepu z zabawkami. Należy pamiętać jednak, że dzieci w tym wieku potrzebują przede wszystkim czułego kontaktu z rodzicem. Abyście mogli się nim cieszyć, nie musicie iść na zakupy – po prostu bądźcie blisko, dotykajcie się, mówcie do siebie, recytujcie rymowanki... Potrzebujecie inspiracji? W takim razie czekają na was dwie książki Kasi Huzar-Czub i Joanny Bartosik. „Wierszyki paluszkowe” i „Wierszyki bliskościowe” to kolejne propozycje w naszym zestawieniu, na które warto zwrócić uwagę. Znajdziecie w nich krótkie, zabawne wierszyki, które w magiczny sposób zmienią was w hipopotama, małpę, nietoperza i niedźwiedzia polarnego. To doskonała zabawa dla całej rodziny!

[product id="23295"]


 

Seria książek wspierających rozwój mowy – „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”

Pierwsze urodziny to czas, w którym możemy przeglądać z dzieckiem książki do nauki liczenia i czytania. Wybraliśmy dla was tytuły, z którymi poznawanie pierwszych liter i słów będzie fascynującą przygodą. Mowa o stworzonej przez Martę Galewską-Kustrę i Joannę Kłos serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”. Bohaterem większości książek jest kilkuletni, sympatyczny chłopiec – Pucio. Najmłodsi czytelnicy mogą towarzyszyć mu w wielu fascynujących przygodach (karmieniu kota, przygotowywaniu placuszków, pożegnaniu z pieluszką, myciu zębów…), poznając przy okazji zasady gramatyki, rozszerzając słownictwo i trenując umiejętność mowy zdaniowej. Czekają na was tytuły takie jak m.in. „Co robi pucio?” oraz „Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”.

[product id="17090, 17091"]


 

Książeczki dla rocznego dziecka – seria „Akademia Mądrego Dziecka”

„Akademia Mądrego Dziecka” to opublikowana przez wydawnictwo Egmont seria książek, która od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci. Nic dziwnego! W jej skład wchodzi kilkadziesiąt tytułów w różnych kształtach i formatach, które zapraszają małych czytelników do nauki przez zabawę. Znajdziecie tu pierwsze słowa („Moje ciało”), krótkie opowiadania („Dzień dobry, pingwinku!”) i naukowe ciekawostki („Energia odnawialna), a nawet… pierwsze zapachy! Większość książeczek zawiera okienka lub ruchome elementy, które sprawiają, że czytanie jest jeszcze przyjemniejsze.

[product id="17396, 22286, 23008"]


 

Ilustrowane książki dla dzieci – seria „Ulica Czereśniowa”

Znacie bestsellerową serię „Gdzie jest Wally?”. Jesteśmy pewni, że tak! Musicie jednak wiedzieć, że to nie jedyne wyszukiwanki, po które od lat sięgają mali i duzi czytelnicy. Bohaterami stworzonej przez Rotraut Susanne Berner serii książek są mieszkańcy najsympatyczniejszej ulicy świata – ulicy Czereśniowej. Każda strona to kolorowa, pełna szczegółów ilustracja przedstawiająca fragment miasta. W czasie lektury dowiecie się, jakie obowiązki wykonują bohaterowie, czym się pasjonują, co jedzą, z kim się spotykają… Nie znajdziecie tu tekstu – fabułę tworzą wyłącznie barwne obrazy. „Jesień na ulicy Czereśniowej” czy „Noc na ulicy Czereśniowej” to wyszukiwanki, które zaciekawią zarówno roczne, jak i dużo starsze dzieci. Zajrzyjcie do nich koniecznie!

[product id="15162, 15166"]


 

 Jeżeli jesteś rodzicem małego dziecka – bardzo polecamy ci te książki:

 [product id="18107, 22002, 22734"]


Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium