Kartonowe książeczki z serii „Kicia Kocia” Anity Głowińskiej od lat podbijają serca najmłodszych czytelników. Ich wybór nie dziwi nas ani trochę!
pl

Kicia Kocia. 5 książeczek o ulubionej kotce przedszkolaków

Kicia Kocia. 5 książeczek o ulubionej kotce przedszkolaków

Kartonowe książeczki z serii „Kicia Kocia” Anity Głowińskiej od lat podbijają serca najmłodszych czytelników. Ich wybór nie dziwi nas ani trochę! Każdą część wypełniają proste, kolorowe ilustracje i krótkie opowieści o bardzo ciekawych sprawach (m.in. o włączaniu pralki czy organizowaniu piknika – to jest dopiero coś!). Jeśli wy też chcecie towarzyszyć Kici Koci, chodźcie!

Wydawnictwo Media Rodzina wychodzi nie tylko z niewielkimi, kartonowymi i bardzo kolorowymi propozycjami dla najmłodszych czytelników. Seria „Kicia Kocia” Anity Głowińskiej to również książki w innych kształtach i formatach, także dla starszych dzieci. Niektóre części zapraszają do nauki języka angielskiego, inne do zabawy (okienka, mnóstwo okienek!), choć nie brakuje też zeszytów do kolorowania. Dziś jednak skupimy się na kwadratowych książeczkach, które uczą, jak radzić sobie z różnymi wyzwaniami w codziennym życiu. Przeczytacie w nich nie tylko o rezolutnej kotce, ale też o jej przyjaciołach, a nawet o młodszym braciszku, który razem z Kicią Kocią odkrywa świat. 

Kicia Kocia Książki Natuli dla dzieci Wydawnictwo Natuli

Seria „Kicia Kocia” – Kicia Kocia sprząta

Najpierw obowiązki, potem przyjemności. Choć do tego starego powiedzenia psycholodzy podchodzą dziś z dużą rezerwą, my wyjątkowo po nie sięgniemy i zaczniemy od obowiązków właśnie. Czas na sprzątanie! Ręka do góry, komu odkurzanie i mycie podłóg sprawia prawdziwą przyjemność! No właśnie… Okazuje się jednak, że dla dzieci pierwsze spotkanie z odkurzaczem i mopem może być fascynującą przygodą. Nie inaczej przeżywa je bohaterka książeczki „Kicia Kocia sprząta”. Kiedy już jej się wydaje, że największą atrakcję (naciśnięcie włącznika) ma za sobą, okazuje się, że przy porządkowaniu całego mieszkania czeka na nią jeszcze więcej niespodzianek. Trzeba zresztą przyznać, że nasza kocia bohaterka doskonale dba o porządek – oprócz odkurzacza ma przecież miotłę i szufelkę. I nie zawaha się ich użyć!

[product id="15358"]

Książeczki o Kici Koci – Kicia Kocia na placu zabaw

A teraz zabieramy Kicię Kocię na plac zabaw. Ale tu się będzie działo! Są drabinki, piaskownica, huśtawki i ogromna zjeżdżalnia. Na tę ostatnią kotka początkowo bardzo boi się wejść, wkrótce jednak przezwycięża strach i przekonuje się, że wspinanie się i zjeżdżanie może być niesamowitą przygodą. Ale książeczka „Kicia Kocia na placu zabaw” to nie tylko przewodnik po urządzeniach spotkanych na placu zabaw. To przede wszystkim niezwykła lektura o emocjach towarzyszących pokonywaniu trudności i nawiązywaniu nowych znajomości. Warto do niej zaglądać, zanim staniemy się stałymi bywalcami placów zabaw i bawialni.

[product id="17732"]

Seria „Kicia Kocia” – Kicia Kocia gotuje

W kolejnej kartonowej książeczce z serii Anity Głowińskiej Kicia Kocia gotuje razem z babcią! Wspólnie zrobią pyszną zupę, upieką też bardzo dobre ciasteczka – tak dobre, że Kicia Kocia od razu będzie chciała je zjeść. Nie jest to jednak takie proste! Przecież zarówno wyciągnięte wprost z piekarnika ciastka, jak i bulgocząca zupa, są bardzo gorące. Mała bohaterka musi więc bardzo uważać, by się nie oparzyć – zresztą babcia wyjaśnia jej, jak należy zachowywać się przy rozgrzanym piekarniku i gorących potrawach. „Kicia Kocia gotuje” to też krótki poradnik dla wszystkich początkujących kucharzy – stąd maluchy dowiedzą się też, od czego zacząć gotowanie. Wiecie? Od sprzątania! Ale to, wnioskując po lekturze pierwszej omówionej części, Kicia Kocia ma w małym pazurku!

[product id="15317"]

Książeczki o Kici Koci – Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku?

Znów przenosimy się na świeże powietrze, ale tym razem piaskownicę i wysoką, z pozoru bardzo niebezpieczną zjeżdżalnię zastępują… grządki. Kicia Kocia ma ważne zadanie – razem z innymi kocimi dziećmi będzie zakładać ogród warzywny. To wcale nie jest takie proste! Trzeba przecież pamiętać o odpowiednim przygotowaniu ziemi, zasianiu nasionek i dbaniu o rosnące roślinki, z których później będzie można zrobić pyszne surówki. Książeczkę „Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku?” polubi każde dziecko, które chciałoby spróbować swoich sił jako mały ogrodnik. Idealna propozycja na nadchodzącą wiosnę!

[product id="23516"]

Seria „Kicia Kocia” – Kicia Kocia w aptece

Dobrze, wspomnieliśmy już o pracy ogrodnika i kucharza, ale o farmaceutach nie powiedzieliśmy ani jednego słowa! Rzecz w tym, że książeczek o chorowaniu (co w pierwszych latach życia dziecka zdarza się bardzo często) czy odwiedzaniu pediatry jest bardzo dużo, ale o tym, jak powstają leki, już niewiele. Rezolutna kotka z serii Anity Głowińskiej wszystko wam jednak wyjaśni! Pewnego razu wybiera się do apteki, dowiaduje się, jak wygląda praca farmaceuty, a później razem z przyjaciółmi zakłada własną aptekę. Spokojnie, nie taką prawdziwą, tylko zabawkową. Ciekawym świata przedszkolakom w zupełności to jednak nie przeszkadza. „Kicia Kocia w aptece” to tylko jedna z wielu książeczek, które gorąco wam polecamy. Czeka na was cała seria! Dołączycie?

[product id="24586, 17276, 24999"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 25388"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium