Justyna Bednarek – o skarpetkach, które uciekają z pralki i robią karierę

0
Justyna Bednarek – o skarpetkach, które uciekają z pralki i robią karierę

Oto problem, który zna pewnie każdy z nas. Wrzucone do pralki skarpetki nagle giną bez śladu. Co się wówczas z nimi dzieje? Niektóre z nich zostają gwiazdami filmowymi, inne detektywami… Nie wierzycie? W takim razie koniecznie przeczytajcie „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. To zresztą tylko jedna z wielu stworzonych przez Justynę Bednarek książek, od której trudno się oderwać.


 

Kim jest Justyna Bednarek?

Justyna Bednarek jest dziennikarką i autorką książek dla dzieci i dorosłych. Ukończyła Szkołę Muzyczną I st. im. Karola Szymanowskiego w Warszawie i filologię romańską na Uniwersytecie Warszawskim. Otworzyła przewód doktorski w Szkole Nauk Społecznych, jednak zrezygnowała z dalszej kariery naukowej. Przez wiele lat pracowała jako tłumaczka języka francuskiego i redaktorka pism kobiecych. W 2004 roku zaczęła stawiać pierwsze kroki w literaturze dziecięcej. Powstały wówczas trzy wierszowane bajeczki („Lenek i podróż”, „Lenek i gwiazdka”, „Lenek i polowanie”). W kolejnych latach Justyna Bednarek nadal tworzyła, ale jej dzieła – zawsze zaczęte i właściwie nigdy niedokończone – leżały w szufladzie. W 2015 roku zadebiutowała… raz jeszcze, tym razem z wielkim hukiem. Książka „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” od razu podbiła serca czytelników i krytyków literackich. Otrzymała mnóstwo prestiżowych nagród, w tym m.in. Nagrodę Literacką m. st. Warszawy w kategorii literatury dziecięcej, pierwsze miejsce w organizowanym przez Empik konkursie „Przecinek i kropka” i nominację do tytułu Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY.


 

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” – bestsellerowa książka dla dzieci i dorosłych

Justyna Bednarek jest autorką kilkudziesięciu pozycji dla dzieci i dorosłych, jednak za najważniejszą z nich często uznaje się „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. To zilustrowana przez Daniela de Latour książka o przygodach skarpetek, które ruszają w świat i robią zawrotną karierę. Portal do tego niezwykłego, pełnego wrażeń świata stanowi pralka w domu Małej Be (co ciekawe, w każdej swojej książce Justyna Bednarek opisuje bliską osobę, „ukrywając” ją pod innym imieniem lub pseudonimem – a Mała Be to właśnie córeczka autorki, Basia). Do książki o odważnych skarpetkach wkrótce dołączyła też kolejna część – Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”.

[product search="Justyna Bednarek, skarpetki" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

„Dusia i Psinek-Świnek”, „W to mi graj. Bajki muzyczne” – kolejne książki Justyny Bednarek

Jeśli spodoba wam się styl Justyny Bednarek (a jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie), sięgnijcie też po serię książek Dusia i Psinek-Świnek. Jej bohaterką jest Magdalena Felicja (dla przyjaciół – Dusia) i pluszowy prosiaczek, Świnek-Psinek. Dziewczynka odważnie poznaje świat, a we wszystkich dobrych i nieco gorszych chwilach towarzyszy jej pluszak. Czeka na was też zaproszenie do cudownego, pełnego wrażliwości i fantazji świata muzyki („W to mi graj. Bajki muzyczne”) i opowieści o niezwykłych stworkach, czyli seria Historie spod podłogi.

 
[product search="Dusia i Psinek-Świnek" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

 


 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium