Jaki „Pucio” dla 2-latka? Świetne książeczki dla dwulatka w wydaniu Marty Galewskiej-Kustry

Jaki „Pucio” dla 2-latka? Świetne książeczki dla dwulatka w wydaniu Marty Galewskiej-Kustry

Jak zachęcić najmłodszych odbiorców do lektury? Jak zaprosić ich do czytelniczych powrotów, do „zaprzyjaźnienia się” z bohaterami czytanych książek? Oto pytania, które zadają sobie autorzy dziecięcych serii literackich. Te same wyzwania stanęły przed Martą Galewską-Kustrą, zwaną mamą Pucia. Sprawdźcie bestsellerowe książeczki dla dwulatka!

Stworzona przez Martę Galewską-Kustrę seria od lat gości w naszych domach. Czujnie śledzimy każdy ruch w social mediach autorki, sprawdzamy zapowiedzi, a gdy tylko coś nowego się pojawi, od razu przechodzimy do naszego księgarnianego koszyka. To jeden z tych cykli, o którym trudno jest zapomnieć po kupieniu jednego czy dwóch tomów. Może to kwestia ciekawej fabuły i świetnych ćwiczeń logopedycznych, może zasługa wyjątkowych, bardzo przyjemnych w odbiorze ilustracji Joanny Kłos… a może wszystkiego po trochu! Poza tym wszystkim, o czym wspomnieliśmy, jest jeszcze ogromny wybór publikacji dostosowanych do wieku czytelników. Tak, tak – w końcu „Pucio” to nie tylko książki czy książeczki. W serii ukazały się też układanki, puzzle, a nawet maskotki. Tym razem skupimy się jednak na książeczkach w najmniejszym formacie, które idealnie leżą w małych rączkach. Dzięki grubym, kartonowym stronom poszczególne książki zniosą długie godziny lektury, a do tego te opowiadania i ilustracje… Ach, sami zobaczcie!

Książki dla dzieci Pucio Wydawnictwo Natuli

Najlepsze książki – Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Idziemy o zakład, że wypowiedziane perfekcyjnie „samochody” i „psy” w większości przypadków poprzedzają dźwięki „brum brum” i „hau hau”. Dla wielu rodziców w tym stwierdzeniu nie ma nic odkrywczego, ale z perspektywy logopedycznej powtarzanie samogłosek, prostych sylab i wyrazów dźwiękonaśladowczych jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju mowy. „Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem” to świetna pomoc w uczeniu się i doskonaleniu nowych umiejętności. To książka obrazkowa, która zaprasza do wspólnej zabawy. Warto od niej zacząć przygodę z Puciem!

[product id="17091"]

Książeczki dla najmłodszych czytelników – Co robi Pucio?

„Co robi Pucio?” to tytuł kolejnej książeczki i jednocześnie pytanie, które pojawia się na jej co drugiej stronie. Tuż obok znajdziemy osobę, zwierzę lub przedmiot, który jest związany z daną czynnością. Pucio czesze się więc szczotką, rysuje kredkami, głaszcze kota, przytula tatę i mamę, a w końcu, zmęczony po całym dniu pełnym wrażeń, idzie spać w swoim łóżku. Mali czytelnicy znajdą tu pierwsze słowa i czynności, które doskonale znają, a w towarzystwie Pucia ich wykonywanie będzie jeszcze przyjemniejsze!

[product id="17090"]

Najlepsze książki dla małych dzieci – Pucio mówi dzień dobry

Kolejna książeczka o codziennych rytuałach, tym razem jednak tych związanych tylko z porankami. O czym jeszcze? O perfekcyjnej organizacji czasu! W końcu gdy dzieci idą do przedszkola, rodzice pędzą do swoich obowiązków, a każdy nerwowo spogląda na zegarek, nawet najmniejsza błahostka może wyprowadzić nas z równowagi. Możemy uniknąć drobnych nieporozumień, stawiając na dobrą logistykę. A książeczka „Pucio mówi dzień dobry” jest jej najlepszym przykładem. Takie proste historie uwielbiamy!

[product id="20683"]

Seria książek, którą pokocha każde dziecko – Pucio mówi dobranoc

Rytuały, znów rytuały. Czasami zdarza się jednak, że „Pucio mówi dobranoc” nieco później niż dotychczas. Powód takiego biegu sprawy nie zaskoczy żadnego rodzica – przecież zawsze jest dobra okazja, by trochę sobie pograć na ukulele. Tata Pucia musi jednak przerwać ten radosny koncert, a w ramach wieczornej rekompensaty proponuje synowi spojrzenie przez okno. Wszystko już śpi! A niedługo później śpi też sam Pucio. To jedna z tych książeczek, która cieszy się ogromną popularnością wśród wszystkich rodziców małych nocnych marków.

[product id="20684"]

 

Książki edukacyjne dla dwulatków – Pucio zostaje kucharzem

A teraz wychodzimy z domu i idziemy do restauracji. Mama Pucia najpierw nie jest przekonana do tego pomysłu – w końcu w domu czeka już na nich obiad – ale zmienia zdanie, by spróbować z dziećmi nowych smaków. Wkrótce znajdują się w dużej kuchni, sprawdzają, jak wygląda tu podział obowiązków, a po powrocie do domu wspólnie zabierają się do przygotowania placków z owocami. Kto będzie je robił? Wszyscy, tak jak w restauracji! Wiecie, co dzieje się później? „Pucio zostaje kucharzem”! Idealna propozycja dla początkujących szefów kuchni.

[product id="22955"]

Odpowiednie książki dla dwulatka – Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Niektóre książki dostępne w sprzedaży zachęcają do nauki korzystania z nocnika. Jedne robią to lepiej, inne trochę gorzej, ale możemy wam zagwarantować, że „Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki” zdecydowanie należy do tej pierwszej grupy. Dlaczego? Bo wszystko dzieje się tu naturalnie, bez pośpiechu, w swoim czasie. Zdarzają się drobne niepowodzenia, ale dla trenującego Pucia nie wiążą się one z poczuciem porażki. W końcu Puciowi udaje się opanować korzystanie z nocnika, a pieluszka szuka nowego właściciela!

[product id="22954"]

Ciekawe historie wspierające rozwój mowy – Pucio u lekarza

A… psik! Kichanie zwykle bywa zabawne, ale gdy zdarza się coraz częściej, a na dokładkę dochodzi jeszcze kaszel i gorączka, przestajemy się śmiać. Pucio jest chory, więc, zamiast do przedszkola, idzie do lekarza. Doktor Ania zachęca małego pacjenta do zbadania smoka, który przypadkiem znalazł się w gabinecie. To świetna zabawa! Pucio szybko przekonuje się, że nie ma się czego bać – nawet inhalator zaczyna mu przypominać aparat tlenowy, z którego korzystają nurkowie! „Pucio u lekarza”, podobnie jak wcześniejsze tego typu książki, ma kartonowe strony, więc bez problemu możecie zabrać go ze sobą do przychodni, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Pamiętajcie jednak, że choć drobne infekcje są wpisane w rozwój układu odpornościowego, możecie wiele zrobić, by części z nich uniknąć. W jaki sposób? Dbając o siebie. Ale o tym już będzie najnowsza książeczka Marty Galewskiej-Kustry i Joanny Kłos. „Pucio rośnie zdrowo” w drugiej połowie lutego w sprzedaży!

[product id="24329"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium