Jeśli zastanawiacie się, czym dokładnie jest slime, gdzie można kupić gotową masę, a nawet jak można zrobić własną, czytajcie koniecznie
pl

Jak zrobić slime w domu? Glutek do zabawy dla dzieci w kilku prostych krokach!

Jak zrobić slime w domu? Glutek do zabawy dla dzieci w kilku prostych krokach!

Współcześnie na dzieci czeka mnóstwo różnorodnych form rozrywki i zabawy. Wśród nowoczesnych trendów znajdują się też takie, które czerpią pełnymi garściami z sensoryczności. Jednym z nich jest slime. Za tą ciekawą nazwą stoi gęsta, elastyczna masa, która cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci na niemal całym świecie. Jeśli zastanawiacie się, czym dokładnie jest slime, gdzie można kupić gotową masę, a nawet jak można zrobić własną, czytajcie koniecznie!

Glutek! Właśnie tak najmłodsi nazywają masę, która coraz częściej gości w naszych domach. Slime, bo o nim mowa, to gęsta, kolorowa, często mieniąca się substancja, która się lepi i ciągnie między palcami, ale nic nie brudzi! I choć zdajemy sobie sprawę, że, zdaniem wielu rodziców, za powyższym opisem stoi zabawka idealna, warto wiedzieć, że na tym lista korzyści płynących z ugniatania kolorowego glutka się nie kończy. Najpierw więc opowiemy wam, dlaczego warto zaprosić go do codziennej zabawy, a później wyjaśnimy, jak zrobić glutka w domu. Tak, zrobienie slime jest bajecznie proste!

Seria Rodzicielska Książki dla dzieci Slime


 

Jak można zrobić slime? Dlaczego warto się bawić się tą kreatywną substancją?

Slime jest doskonałym towarzyszem zabaw, jeśli chcecie zadbać o rozwój sensoryczny dziecka. Kilkulatki mogą łączyć składniki o różnych konsystencjach, kolorach i zapachach, co z kolei angażuje ich zmysł dotyku, wzroku i węchu. Co więcej, slime nie jest zarezerwowany jedynie dla samotnych zabaw. Dzieci mogą wspólnie tworzyć, dzielić się pomysłami i inspirować się nawzajem. Wspólna zabawa nie tylko doskonale wpływa na komunikację i współpracę – może być też dobrym sposobem na budowanie więzi między dzieckiem a opiekunem, który również angażuje się w proces tworzenia.

 

 [product id="25066, 25063"]

 


 

Slime – co to jest i o czym warto pamiętać przy zakupie?

Slime, jak już wspomnieliśmy, jest gęstą, lepiącą się, niebrudzącą substancją, którą dzieci mogą dowolnie modelować. Masę możecie kupić w dobrych sklepach – czekają na was m.in. zestawy do samodzielnego stworzenia slime o zapachu truskawki (Truskawka TUBAN) czy jabłka (Jabłko TUBAN), które zapewni wam długie godziny świetnej zabawy. Bardzo ważne jest również, by ta zabawa była bezpieczna – właśnie dlatego zwróćcie uwagę na to, czy wasz slime nie zawiera żadnych substancji toksycznych czy boraksu. Produkt powinien być bezpieczny dla dzieci –  wówczas możecie być pewni, że w jego składzie nie znajdziecie niż drażniącego.

[product id="25052, 25058"]

 


 

Jak zrobić slime w domu? Glutki dla dzieci na wyciągnięcie ręki!

W sieci znajdziecie mnóstwo przepisów na domowy slime. Niektóre z nich nie istnieją bez płynu do mycia naczyń czy mąki ziemniaczanej, inne z kolei wykorzystują… maseczkę do twarzy. My skupimy się na tym najbardziej naturalnym składzie, który nie zawiera kleju czy detergentów. Najprawdopodobniej wszystkie składniki do domowego slime bez kleju macie zresztą w domu! Oto przepis:

Przygotujcie:

  • szklankę mąki ziemniaczanej,
  • szklankę mąki pszennej,
  • ¾ szklanki oleju,
  • ½ szklanki wody,
  • barwnik spożywczy.

 

Wszystkie składniki umieśćcie w misce i dokładnie je wymieszajcie aż do uzyskania pożądanej konsystencji. Jeśli masa będzie zbyt twarda, dolejcie do niej trochę oleju – jeśli okaże się zbyt miękka, z pomocą przyjdzie mąka ziemniaczana. To ciekawy przepis dla wszystkich rodziców, którzy zastanawiają się, jak zrobić slime bez kleju – i choć powstały w ten sposób glutek nieco odbiega od gotowego fluffy slime dostępnego w sklepach, warto spróbować!

  [product id="25064, 25065"] 

 


 

Gotowy slime bez tajemnic. Co warto wiedzieć o popularnym glutku?

 

Co jest potrzebne do zrobienia slime?

W dostępnych w sieci przepisach na slime znajdziecie różne składniki. Najważniejszym z nich bardzo często jest bezbarwny klej, choć warto wiedzieć, że można go zastąpić innymi produktami – wówczas powstały glutek bardziej przypomina ciastolinę. W jednym z najbardziej naturalnych przepisów znajdziecie mąkę ziemniaczaną, mąkę pszenną, olej, wodę i barwnik spożywczy.

Do czego służy slime?

Slime przede wszystkim służy do zabawy! Już przy produkcji gluta, na etapie wsypywania składników i zdobienia masy brokatem, może być wesoło. Choć mieniąca się masa wygląda niepozornie, warto wiedzieć, że doskonale wpływa na rozwój sensoryczny dziecka. Zabawa angażuje różne zmysły, a jeśli będziecie przechowywać glutka w szczelnie zamkniętym pudełku, możecie być pewni, że zachowacie jego aksamitną konsystencję na długo.

 

   [product id="25052, 25057"] 

 


 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium