Historyjki obrazkowe dla dzieci. 4 tytuły wspierające rozwój mowy

0
Historyjki obrazkowe dla dzieci. 4 tytuły wspierające rozwój mowy

W historyjkach obrazkowych najważniejszą rolę odgrywają ilustracje. Różnice pomiędzy poszczególnymi obrazami muszą być zauważalne, by dziecko mogło dostrzec szczegóły występujące na każdym z nich i zrozumieć związki przyczynowo-skutkowe. Dlaczego to takie ważne? Jakie historyjki obrazkowe wybrać?

Historyjki obrazkowe tworzą powiązane ze sobą obrazy. Zadaniem dziecka jest dostrzeżenie szczegółów występujących na poszczególnych obrazkach, a następnie ułożenie ich w poprawnej kolejności. Dziecko, które może samo decydować o biegu wydarzeń, rozwija wyobraźnię, uczy się logicznego myślenia i dostrzega związki przyczynowo-skutkowe. Dziś czeka na nas wiele publikacji, które pozwolą wam na tworzenie historyjek obrazkowych. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Książki wspierające rozwój mowy Książki dla dzieci 2-4 lata Bajki dla dzieci


 

Książki dla dzieci najmłodszych – „Niuniuś i wiosna”

Zaczynamy od czterech historyjek obrazkowych, które właśnie ukazały się nakładem wydawnictwa Natuli. Nie występują one jednak w tradycyjnej formie kart, które można układać. Poszczególne ilustracje znalazły się na kartach książki „Niuniuś i wiosna” Agi Nuckowski i Aleksandry Szwajdy. Każdy obraz został uzupełniony o krótki, pełny wyrazów dźwiękonaśladowczych opis. Możecie jednak poeksperymentować – całkowicie ominąć tekst i na bazie przedstawionych ilustracji spróbować ułożyć opowieści samodzielnie. Będzie w nich dużo błota, zabawy, wiejskiej beztroski i wiosennego słońca. Jak skończy się każda z czterech historyjek? To już zależy od was!

[product id="23591, 23455, 23528, 23512"]


 

„Bobo. Historyjki obrazkowe dla najmłodszych dzieci” – książka, która wzbogaca słownictwo przez dobrą zabawę

Kolejna książka, w której królują ilustracje, to „Bobo. Historyjki obrazkowe dla najmłodszych dzieci” Markusa Osterwaldera. Składa się ona z siedmiu historyjek, a każda z nich to opowieść o konkretnym dniu z życia Bobo – uroczej, szczęśliwej, ciekawskiej, a czasami bardzo zmęczonej koszatki. Pod charakterystycznymi, niebiesko-pomarańczowymi obrazkami znajdziecie krótkie, zrozumiałe dla dzieci opisy, z których oczywiście możecie zrezygnować i stworzyć fabułę na własnych zasadach. Sprawdźcie, co przedstawia dany obrazek i… do dzieła!


 

Gry i materiały edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym – „Pucio. Rodzinna sobota”

Mnóstwo przyciągających wzrok ilustracji i ciekawą fabułę znajdziecie również w każdej książce o Puciu. Seria stworzona przez Martę Galewską-Kustrę i Joannę Kłos przyciąga nas ciepłem i zwyczajną codziennością, znaną doskonale każdej rodzinie. Pucio każdego dnia gości w wielu polskich domach. Na książkach seria jednak się nie kończy – czeka na was też dużo zabaw, które wprowadzą was w układanie obrazków. Każde dziecko może ułożyć obrazki w odpowiedniej kolejności, wybierając puzzle „Pucio. Rodzinna sobota” lub „Pucio. Historyjki obrazkowe”.

[product id="22701, 21422, 17353, 22115, 19895, 17354"]


 

„8-elementowe historyjki obrazkowe”, które odpowiadają na pytania dorosłych i dzieci

Na koniec prezentujemy wam „8-elementowe historyjki obrazkowe” w tradycyjnej formie kart. Każda historyjka składa się z 8 obrazków – dowiecie się z nich m.in. jak pomagać chorym zwierzętom, czym zajmuje się rolnik i gdzie rosną pomidory. Rozbudzona ciekawość i chęć poznania dalszego biegu wydarzeń zachęcą do wykonania zadania. Po odwróceniu poprawnie ułożonych obrazków czeka na was niespodzianka – duża ilustracja. Co przedstawia? Przecież to niespodzianka, nie możemy wam powiedzieć! Sprawdźcie sami.


Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium