Technologia zdominowała naszą rozrywkę. Uzupełnieniem dobrego wieczoru bardzo często stają się platformy streamingowe czy konsole do gier – i dotyczy to nie tylko dorosłych, ale też wkraczających w dorosłość dzieci. Co możemy zrobić?
pl

Gry dla dziesięciolatki. 5 wciągających planszówek, które pokochacie

Gry dla dziesięciolatki. 5 wciągających planszówek, które pokochacie

Technologia zdominowała naszą rozrywkę. Uzupełnieniem dobrego wieczoru bardzo często stają się platformy streamingowe czy konsole do gier – i dotyczy to nie tylko dorosłych, ale też wkraczających w dorosłość dzieci. Co możemy zrobić? Wyłączyć telewizor i wyciągnąć z szafy planszówki! Niezależnie od tego, jak bogata jest Wasza kolekcja, jesteśmy pewni, że zawsze przyda się parę nowych gier. Dziś wybraliśmy dla was ciekawe gry dla dziesięciolatki, choć jesteśmy pewni, że i znacznie starszym graczom wspomniane planszówki się spodobają.

Dla dziesięciolatek, które nieustannie się rozwijają, gry planszowe stają się doskonałym narzędziem do stymulowania myślenia abstrakcyjnego i rozwijania umiejętności rozwiązywania problemów. Warto jednak pamiętać o tym, że wartość gier planszowych nie kończy się jedynie na aspekcie edukacyjnym. Gry te pełnią również ważną funkcję społeczną, umożliwiając dziecku budowanie relacji z rówieśnikami i dorosłymi poprzez wspólne spędzanie czasu. Trudno wyobrazić sobie przecież wspólną grę bez komunikacji, negocjacji i umiejętności poradzenia sobie z… przegraną. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego jeszcze wspólna gra jest tak bardzo ważna nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci, odpowiadamy!

Książki dla rodziców Książki dla dzieci Gry i zabawki

Najlepsze gry planszowe przywracają radość z tradycyjnej formy zabawy

Gry planszowe, w przeciwieństwie do elektronicznych rozrywek, oferują bezpośrednią interakcję i wspólną przestrzeń dla uczestników. Zapewniają długie godziny dobrej zabawy, rozwijając przy tym umiejętności społeczne, na czele z komunikacją, współpracą czy zdolnością do rozumienia reguł. Co więcej, wspólnie spędzone chwile stanowią wyjątkowe doświadczenia, które często zostają w pamięci naszych dzieci na całe życie. Ale nie tylko planszówki zapewniają to wszystko! Jeśli planujecie rodzinną rozgrywkę, koniecznie sięgnijcie po grę „Dzieci kontra rodzice. Transport”. Czekają na was karty do gry, które pozwolą wam znaleźć odpowiedzi na mnóstwo pytań dotyczących linii lotniczych, pociągów czy samochodów.

[product id="27981"]

 

 

Ciekawe gry planszowe pozytywnie wpływają na rozwój intelektualny dzieci

Gry planszowe dla dziesięciolatków to doskonałe narzędzie do rozwijania zdolności intelektualnych. Najlepszym przykładem są tu gry logiczne, które stawiają przed graczami różne wyzwania. Niemal na każdym kroku wymagają myślenia strategicznego, analizy sytuacji i trafnych decyzji. Co ważne, w wielu grach często pojawiają się elementy edukacyjne, dzięki którym mamy szansę przekazać dziecku wiedzę w atrakcyjny, zrozumiały dla niego sposób. Grając w planszówki czy gry karciane, dzieci doskonalą zatem umiejętności matematyczne, a także uczą się logicznego myślenia. Ciekawą grą, która rozwija wyobraźnię i spostrzegawczość, jest „Nimalia”. Dzięki niej wybierzecie się do rezerwatu, gdzie poznacie niedźwiedzie, krokodyle i lwy. Wyjątkowa propozycja dla graczy w każdym wieku!

[product id="26408"]

 

 

Gry edukacyjne stanowią doskonały zamiennik elektronicznych gadżetów

Gry edukacyjne to nie tylko idealny zamiennik elektronicznych gadżetów, ale przede wszystkim sposób na wspieranie procesów poznawczych dzieci. Rozwiązując zadania, a także stawiając czoła różnorodnym wyzwaniom, dzieci rozwijają umiejętności językowe, matematyczne oraz logiczne. Co więcej, interakcja z innymi graczami stymuluje rozwój umiejętności społecznych. Jeśli planujecie długą, wciągającą zabawę, sprawdźcie grę „Moje małe Everdell”. Zbierajcie surowce, zbudujcie własne miasto i rywalizujcie ze sobą!

[product id="27889"]

 

 

Gry ekonomiczne uczą strategii i wspierają logiczne myślenie

Gry ekonomiczne dla dziesięciolatków stanowią ciekawy sposób nauki zarządzania zasobami i strategii. Uczą podstawowych pojęć ekonomicznych, a także rozwijają umiejętności planowania i podejmowania decyzji. Planszówki bardzo często zachęcają graczy do zastanawiania się nad przyszłymi inwestycjami, działania pod presją czasu, handlowania i zarządzania finansami – a to nie byłoby możliwe bez opanowanej do perfekcji umiejętności logicznego myślenia i analizowania sytuacji! Stymulują również kreatywne podejście do rozwiązywania problemów i uczą, w jaki sposób planować działania. „Mały inwestor. Gra rodzinna” sprawdzi się w tej roli idealnie!

[product id="24185"]

 

 

Gry planszowe dla dzieci i całej rodziny, czyli jak wspólna gra wzmacnia więzi rodzinne

Gry planszowe to zdecydowanie jedno z najlepszych narzędzi wzmacniających więzi rodzinne. A wszystko w czasie wspólnej, pełnej radości gry! Takie doświadczenia nie tylko integrują, ale też pozwalają na budowanie wspólnych wspomnień. Grając razem, dzieci uczą się współpracy, akceptacji reguł i zespołowego działania, co wpływa pozytywnie na atmosferę domową. A skoro już o wspólnej grze mowa, warto pamiętać o grze „Dzień z Babcią i Dziadkiem Jak dobrze się znacie?”. Ile tu pytań, które łączą pokolenia! Polecamy wszystkim dzieciom, rodzicom i dziadkom!

[product id="27978"]

 

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392, 27000, 27392, 26977, 24482, 25953, 27458" slider="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium