Choć wybór literatury dla najmłodszych czytelników jest dziś potężny, ogromną popularnością od wielu lat cieszą się książki edukacyjne. Nic dziwnego –
pl

Co dziś czytają dwulatki? Sprawdźcie najciekawsze książeczki dla dzieci 2 lata!

Co dziś czytają dwulatki? Sprawdźcie najciekawsze książeczki dla dzieci 2 lata!

Choć wybór literatury dla najmłodszych czytelników jest dziś potężny, ogromną popularnością od wielu lat cieszą się książki edukacyjne. Nic dziwnego – w końcu zapewniają długie godziny zabawy, a przy okazji są dobrym źródłem wiedzy. Takie połączenia lubimy najbardziej! Sprawdźcie książeczki dla dzieci 2 lata, które dla was przygotowaliśmy.

Najpierw lekcje, później zabawa. Słyszeliście kiedyś to zdanie? Jeśli tak, to pewnie doskonale pamiętacie ze swojego dzieciństwa, że uczenia się, powtarzania, przygotowywania do sprawdzianów i odrabiania lekcji nie da się połączyć z beztroską zabawą na świeżym powietrzu. Albo jedno, albo drugie – kompromisów nie ma. Nic zatem dziwnego, że na książeczki edukacyjne, które w ostatnich latach zapełniają księgarniane półki, często patrzymy z rezerwą. Przecież czegoś, co ma edukację w nazwie, nie można połączyć z przyjemną zabawą, prawda? Nieprawda! A autorzy książek, które wam przedstawimy, wiedzą o tym doskonale. I równie doskonale to udowadniają.

Książki dla dzieci Książki o emocjach dla dzieci Wydawnictwo Natuli

 

Kołysanki:

Kołysanki to tradycyjny element wieczornego rytuału. Śpiewanie, recytowanie, czytanie pogłębia więź rodzica i dziecka. To moment bliskości, wzajemnego zaufania, intymności.

Cicha, spokojna czułość kołysanek zamyka tę ulotną chwilę, gdy zostawiamy za sobą miniony dzień i zanurzamy się w noc. To moment zgody na świat, miłości do siebie i bliskich, ufności i pojednania.

[product id="25953"]

Najlepsze książki dla dwulatka – Tajemnicza dżungla

Na początek – wyprawa do dżungli! Nawet jeśli znajdujecie się tysiące kilometrów od najbliższej z nich, możecie być pewni, że dzięki „Tajemniczej dżungli” Jessici Courtney-Tickle poczujecie zapach wilgotnego lasu tropikalnego. I to nie ruszając się z kanapy! Jak to możliwe? Wszystko dzięki bogatym, przepięknym, kolorowym ilustracjom i opisom, które pobudzą wyobraźnię najmłodszych czytelników. To też książka, która zapewni wam długie godziny świetnej zabawy – w końcu nie tak łatwo jest znaleźć zwierzęta ukryte wśród tropikalnych kwiatów. Trudno wyobrazić sobie lepszy prezent dla swoich pociech. Gorąco polecamy!

[product id="24247"]

Książki dla dzieci w różnym wieku – Ludzkie ciało. Podświetl i odkryj

Ależ teraz się będzie działo! Czeka na was „Ludzkie ciało”, czyli niesamowita książka edukacyjna, która nie tylko zbliża dzieci do medycznych sekretów i zagadek, ale przede wszystkim sama działa jak rentgen. Nie, nie martwcie się o promieniowanie – zamiast wiązki macie do dyspozycji specjalną powłokę UV, która w połączeniu z latarką (na pewno macie jakąś w domu!), pozwoli wam zobaczyć to, co na pierwszy rzut oka niewidoczne. Świetnym przykładem jest ilustracja, w której kobieta w ciąży kompletuje wyprawkę – jeśli sięgniecie po latarkę, zobaczycie, jak pod sercem bohaterki rozwija się dziecko. Zarówno „Ludzkie ciało”, jak i „Na farmie” czy „Dinozaury” wchodzą w skład serii „Podświetl i odkryj”. Poszczególne książki dają niezwykłe możliwości młodym badaczom, którzy, oprócz literackich ciekawostek, lubią też eksperymenty.

[product id="22821"]

Najlepsze książki dla dwulatka wspierające rozwój mowy – Jak rosną zwierzęta blisko nas

Wróćmy jeszcze na chwilę do zwierząt – tym razem jednak nie tych, które zamieszkują dżunglę, a tych, które sami znamy doskonale z większości regionów Polski. Myślicie, że wiecie o nich wszystko? Też tak myśleliśmy! Ale Liliana Fabisińska, autorka książki „Jak rosną zwierzęta blisko nas”, przekonała nas, że ptaki czy ssaki, które tak często spotykamy w czasie spacerów, skrywają w sobie więcej tajemnic, niż myśleliśmy. Jeśli zatem zastanawiacie się, czy małe jeżyki rodzą się z kolcami, zajrzyjcie tutaj. Tego typu książki to niesamowite przewodniki po faunie i florze. Warto mieć je w swojej biblioteczce.

[product id="23872"]

Książki edukacyjne dla małych dzieci – Jano i Wito. Dźwiękotwór

Halo, halo! Czy mamy tu wielbicieli serii, w której Jano i Wito wiodą prym? Jeśli tak, to książka „Jano i Wito. Dźwiękotwór” Wioli Wołoszyn, z pewnością wam się spodoba. Tym razem jednak bohaterowie, o których wspomnieliśmy, nie dostaną głównych rol – bohaterami będziecie wy! Włóżcie głowy do otworów w książce i spróbujcie naśladować dźwięki uwielbianych przez dzieci zwierząt i pojazdów. Dziś możecie zamienić się w… pociąg, innym razem zostańcie hipopotamem albo psem. To ćwiczenie, które doskonale wpływa na rozwój mowy, a przy okazji prowadzi do niekontrolowanych wybuchów śmiechu. Fani serii mogą sięgnąć także po inne książki autorki czy gry edukacyjne. Wszystkie gorąco wam polecamy!

[product id="25016"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium