Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – wciągająca seria Martina Widmarka

0
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – wciągająca seria Martina Widmarka

Martin Widmark to pochodzący ze Szwecji autor książek dla dzieci i młodzieży. Jego dzieła zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków i nie schodzą z list bestsellerów w wielu krajach. Co sprawia, że cieszą się aż tak dużą popularnością? Powodów jest wiele, choć na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się argument samego autora. Twierdzi on, że jego książki są zbudowane jak instrukcje obsługi mebli IKEA – w prosty, nieskomplikowany sposób wyjaśniają wyjątkowo skomplikowane czynności. I pewnie właśnie za to pokochali je najmłodsi.

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – seria dla małych detektywów

Bohaterami serii stworzonej przez Martina Widmarka są najlepsi przyjaciele, Lasse i Maja. Chodzą razem do jednej klasy i choć nie wyróżniają się zbytnio na tle swoich rówieśników, w rzeczywistości mają niesamowitą moc – potrafią rozwikłać nawet najtrudniejszą zagadkę kryminalną. Są inteligentni, ciekawi świata i odważni. Dzięki kreatywności, wyobraźni i pozytywnemu nastawieniu mogą znaleźć odpowiedź na większość nurtujących ich pytań. Lasse i Maja prowadzą nawet swoje niewielkie biuro detektywistyczne – mieści się w piwnicy, jednak mimo to jest świetnie wyposażone. Znajdziemy w nim wszystkie atrybuty prawdziwego detektywa – szkło powiększające, aparat fotograficzny, latarkę, lornetkę, a nawet sejf.

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – dla jakiego wieku?

Powieść detektywistyczna, będąca odmianą gatunkową powieści kryminalnej, często kojarzy nam się z mrożącymi krew w żyłach opisami morderstw. Pamiętajmy jednak, że w przypadku serii Martina Widmarka mówimy o książkach detektywistycznych dla dzieci – a to oznacza, że nie znajdziemy w nich szczegółowych relacji z miejsca zbrodni. Są za to pełne trzymającej w napięciu fabuły, od której trudno jest się oderwać. Książki te stworzone są z myślą o czytelnikach w wieku od 6 do 12 lat, którzy dopiero doskonalą naukę samodzielnego czytania – charakteryzują się dużą czcionką i ciekawymi, przyciągającymi wzrok ilustracjami.

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – która najlepsza?

W skład serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai wchodzi 27 tytułów. Pierwszy z nich, Tajemnica diamentów, powstał w 2002 roku w Szwecji, polskie wydanie natomiast pojawiło się sześć lat później. Wszystkie części przedstawiają odrębną historię, jednak jest coś, co je łączy – śledztwo. Co ciekawe, poza serią wydano także siedem odrębnych książek, takich jak między innymi Pamiętnik detektywa (2006) czy Brązowa księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai (2007). Z pewnością przypadną one do gustu wszystkim miłośnikom cyklu Martina Widmarka – jego bohaterowie zapraszają do zabawy i wspólnego rozwiązywania łamigłówek. Trudno powiedzieć, która książka Martina Widmarka jest najlepsza – wybór jest jednak bardzo duży, a wybór najciekawszego tytułu zostawiamy małym czytelnikom.

 

 

[product category_id="506" limit="33" slider="true" onlyAvailable="true"] 

 

   Wydawnictwo Natuli Książki detektywistyczne Biuro detektyw. Lassego i Mai

 

Najpiękniejsze/najlepsze książki dla dzieci 2020

  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium