Bajki na dobranoc – do czytania, oglądania i słuchania

0
Bajki na dobranoc – do czytania, oglądania i słuchania

Pamiętacie telewizyjne bajki dla dzieci? Choć większość z nas pewnie mile wspomina oglądanie telewizji przed snem, powinniśmy pamiętać o tym, że taka forma rozrywki może utrudnić dziecku zaśnięcie. Dużo lepszym rozwiązaniem wydają się być audiobooki, które wprowadzą dziecko w literacki świat, a jednocześnie pozwolą ochronić jego delikatne oczy przed światłem ekranów. Ale czy najlepszym? Cóż, jesteśmy pewni, że nic nie zastąpi kojącego głosu rodzica i wspólnego przeglądania ilustracji. Czytanie książek przed snem jest przecież jednym z najważniejszych wieczornych rytuałów. A te są dla dzieci bardzo ważne.

 

Książki wspierające rozwój mowy Książki dla dzieci 2-4 lata Bajki dla dzieci

 


 

Bajki na dobranoc – Opowiadania z Doliny Muminków

 

Choć pierwsza książka o Muminkach została wydana blisko 80 lat temu, nadal cieszy się dużą popularnością wśród dzieci.

„Małe trolle i duża powódź” Tove Jansson zapoczątkowały 9-tomową serię, której głównymi bohaterami są nieco podobne do hipopotamów, fikcyjne stworzenia, zamieszkujące pewną odległą, fińską krainę. W dolinie żyją też Hatifnatowie, Paszczak, Włóczykij i wciąż budząca grozę Buka. Opowieści o Muminkach doczekały się słynnej ekranizacji (którą większość z nas pamięta z wieczornego pasma telewizyjnego dla dzieci), ale też spektakli i słuchowisk. Sprawdźcie koniecznie, która odsłona fińskich trolli podoba wam się najbardziej. 

[product id="20423, 19852, 22080, 21641, 20422, 20424"]

 


 

Książki na dobranoc – Reksio. Dobranocka wszech czasów

Bohatera kolejnej prezentowanej przez nas książki też na pewno doskonale pamiętacie z dobranocki. To Reksio – sympatyczny, niezwykle pomysłowy pies, który mieszka na wiejskim podwórku. Produkcja serialu telewizyjnego ruszyła w 1967 roku – w ciągu 23 lat powstało aż 65 odcinków, które znają nie tylko współcześni rodzice, ale bardzo często nawet dziadkowie! Reksio od wielu dekad gości na ekranach telewizorów, a niedawno wskoczył również na karty grubej, bogato ilustrowanej książki, będącej prawdziwą gratką dla fanów psiaka z łatką. „Reksio. Dobranocka wszech czasów” to jubileuszowe wydanie opowiadań o Reksiu i jego przyjaciołach mieszkających na wsi. Nasi bohaterowie nigdy się nie nudzą i zawsze mogą na siebie liczyć. Chcecie dołączyć do wspólnych zabaw? Zapraszamy na podwórko!

[product id="16508, 16945"]

 


 

Książki na dobranoc – Wierszyki na dobranoc

Odejdźmy na chwilę od prozy i skupmy się na poezji. I to wyjątkowej, bo zapraszającej do czułych zabaw przed snem, spokojnych rozmów i godzin spędzanych razem w świetle żarzącej się lampki nocnej. W taki klimat wprowadzą was „Wierszyki na dobranoc” Kasi Huzar-Czub. A „was” piszemy nieprzypadkowo, bo tej wyjątkowej, pięknie zilustrowanej przez Joannę Bartosik książki nie można czytać w samotności. Weźcie ją ze sobą pod namiot z kołdry i sprawdźcie, jak wiele przyjemności może sprawić wspólne czytanie wierszyków przed snem. My się w nich zakochaliśmy od pierwszego wejrzenia.

 

 

[product id=", 22977, 23132, 23529, 23295"]

 


 

Bajki na dobranoc – Tru

Tru to pomysłowy zajączek, który mieszka wraz z mamą, siostrą i bratem w Koniczynach Dolnych. Pewnego dnia konstruuje maszynę do robienia kanapek, innym razem – kosiarkę do trawy. Wszystko po to, by pomóc swojej mamie, która samotnie wychowuje dzieci. Barbara Kosmowska finezyjnie łączy literackie wzruszenia z dużą dawką humoru. W książce „Tru” – obok fabuły – ważną rolę odgrywają też piękne ilustracje Emilii Dziubak. Sprawdźcie koniecznie, dlaczego bohater tej poetycko-malarskiej opowieści nazywany jest Naprawiaczem Zajęczych Serc. My już to wiemy!

[product id=", 15921, 20822"]

 


 

Opowieści na dobranoc – Bajki mają moc

Czas na niezwykłe opowieści, które możecie czytać przez cały dzień, jednak jesteśmy pewni, że wieczorami szczególnie docenicie ich wartość. Krótkie  i zrozumiałe dla najmłodszych czytelników piękne historie o najważniejszych w życiu rzeczach – miłości, przyjaźni, zaufaniu, tolerancji i wzajemnej pomocy – będą przyjemnym uzupełnieniem wieczornego, wyciszającego rytuału. Kto wie, może książka „Bajki mają moc” zaprowadzi wasze dziecko wprost w objęcia Morfeusza? Jeśli tak, nie budźcie go! Za to, gdy rano już powiecie sobie „Dzień dobry!”, porozmawiajcie o bohaterach, których poznaliście minionego wieczora. Stworzone przez Małgorzatę Korbiel i Annę Simeone opowieści będą idealnym punktem wyjścia do rozmów o tym, co istotne. Polecamy!

[product id=", 22275"]

 

 

Zestaw książek na dobranoc dla przedszkolaka:

 


Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium