Atlas zwierząt dla dzieci – od olbrzymich dinozaurów po współczesne owady

0
Atlas zwierząt dla dzieci – od olbrzymich dinozaurów po współczesne owady

Jeśli atlasy kojarzą wam się głównie z nudnymi lekcjami przyrody w podstawówce, czas to zmienić! Te fascynujące publikacje zawierają przecież ciekawostki, wspaniałe ilustracje i pasjonujące opisy wielu gatunków zamieszkujących zarówno dalekie, jak i bliskie nam rejony świata. To jak, przemierzamy razem wszystkie kontynenty?

 

Książki dla dzieci o przyrodzie Książki dla dzieci o zwierzętach Wsparcie dla rodziców

 


 

Książki dla dzieci – Atlas zwierząt

„Atlas zwierząt” Paoli Grimaldi wyróżnia się na tle innych atlasów. Tutaj podział polityczny świata nie gra większej roli, a uwagę małych czytelników w pierwszej kolejności zwracają kolorowe, stworzone z dbałością o każdy detal ilustracje zwierząt i roślin. Przedstawione na kartach atlasu gatunki zostały opatrzone mnóstwem praktycznych informacji i ciekawostek. Dowiecie się stąd, jak lamy bronią się przed przeciwnikami, poznacie też sekrety niesamowitego upierzenia flamingów.

[product id="21041"]


 

Atlas zwierząt dla dzieci – Animalium. Muzeum zwierząt

W tej kategorii nie mogło zabraknąć również albumu „Animalium. Muzeum zwierząt”. Wszystkie fakty i szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych gatunków zebrała Jenny Broom, ilustrowane zwierzęta zawdzięczamy z kolei Katie Scott. Na ponad stu stronach czeka aż 160 gatunków zwierząt ze wszystkich stron świata. To publikacja inspirowana starymi księgami i dawnymi rycinami. Łączy ze sobą okazy pradawne i współczesne, niemal niewidoczne i olbrzymie. Wasze dziecko ją pokocha.

[product id="17482, 22079, 15719, 16594, 16960, 23222"]


 

Atlas zwierząt dla dzieci – Wielki Atlas Świata Feliksa

Znacie zająca Feliksa? To bohater książek dla dzieci, a konkretnie – autor listów, które już od wielu lat fascynują małych czytelników. Tym razem Feliks wybiera się w bardzo daleką podróż. Zwiedzi cały świat! I o każdym jego zakątku powie wam coś ciekawego. Do „Wielkiego Atlasu Świata Feliksa” autorstwa Annette Langen i Constanzy Droop dołączona została ogromna, pięknie ilustrowana mapa ścienna. A listy, o których wspomnieliśmy wcześniej? Feliks nigdy o nich nie zapomina. Tutaj też je znajdziecie.

[product id="21995"]


 

Obrazkowy atlas zwierząt dla dzieci – Narwańcy, uwodziciele, samotnicy

Książka, którą na koniec chcemy wam przedstawić, ani trochę nie przypomina klasycznych atlasów. „Narwańcy, uwodziciele, samotnicy” Adrienne Barman to przewrotna, zabawna i zaskakująca publikacja dla dzieci. Autor ilustracji, Maciej Byliniak, nie przedstawia zwierząt z encyklopedyczną starannością – uwydatnia jednak cechy szczególne wszystkich gatunków, dzięki czemu już nigdy nie będziecie patrzeć na nie tak samo. Aż 600 osobników zamieszkujących odległe krainy i pobliskie regiony. Zapraszamy do lektury!

[product id="20880"]

 


  

Polecamy także mapy dla wszystkich małych podróżników:

[product id="17149, 17495, 17435"]


 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium