Pięć książek o dzieciach i jedzeniu

0
Pięć książek o dzieciach i jedzeniu

Jedzenie. Jedna z podstawowych potrzeb człowieka i jedna z najbardziej prozaicznych czynności, a jednocześnie – wielki problem ludzkości. Niektórzy cierpią z głodu, inni – z przejedzenia. Anoreksja, bulimia, otyłość, uzależnienie od cukru. Jak wychować dziecko, aby te problemy były mu obce, a jego podejście do jedzenia było po prostu normalne? Oto pięć ważnych książek o jedzeniu.

Karmienie piersią

Po prostu piersią

Po prostu wszystko na temat karmienia piersią! Rzetelny poradnik uwzględniający współczesną wiedzę, a także potrzeby dzieci i matek. Odpowiada na miliony pytań: czy dokarmiać dziecko butelką, kiedy zakończyć karmienie, czy to normalne, że dziecko zasypia przy piersi, jak uniknąć zapalenia piersi.

[product id="16378"]

Rozszerzanie diety 

Bobas lubi wybór

Jak uniknąć wychowania niejadka? Ta książka opisuje naturalną metodę rozszerzania diety niemowlęcia, krok po kroku pokazuje, co i jak proponować do jedzenia maluchowi. W książce kucharskiej ponad 130 przepisów!

Agnieszka SteinKsiążka o baby-led weaning nie jest tylko książką o jedzeniu. Jest też książką o mitach związanych z żywieniem małych dzieci, o szacunku dla ich granic, o zaufaniu im w kwestii zaspokajania głodu. Bardzo potrzebujemy nowej tradycji żywienia dzieci. Takiej, która szanuje odczucia dziecka dotyczące głodu i sytości. Bobas lubi wybór, bobas lubi samodzielność – to coś, o czym warto pamiętać.

[product id="17456"]

 Wokół stołu

Uśmiechnij się. Siadamy do stołu

Jesper Juul, jeden z największych współczesnych autorytetów w dziedzinie wychowania o roli wspólnych posiłków, zmuszaniu dzieci do jedzenia i… rozwiązywaniu konfliktów przy stole.

Posiłek nie jest dobrą okazją, by wychowywać dzieci – czy innych członków rodziny. To czas, kiedy możemy obserwować swoją rodzinę i cieszyć się nią – taką, jaka jest w danym momencie. Jeśli rodzice czują, że to lub owo powinno zostać skorygowane, lepiej zrobią, jeśli poczekają z tym na inną okazję. Dzieci przy stole reagują dokładnie tak samo jak dorośli: każdy z nas wie, jak nieprzyjemnie jest, gdy ktoś na nas przerwy patrzy, obserwuje i koryguje. Od razu tracimy apetyt i przestaje nas cieszyć jego obecność. Zachowanie takie jest dla nas obraźliwe i narusza nasze granice.

[product id="15119"]

 Główny problem – cukier

 Bez cukru

Statystyki dotyczące spożywania słodyczy są zatrważające. Cukier jest dodaawany niemal do wszystkiego. Problemem jest nie tylko czysty cukier, czyli sacharoza, ale także inne substancje słodzące: glukoza, fruktoza, syrop glukozowy-fruktozowy. Książka rzetelnie przedstawia skutki nadmiernego spożywania cukru i sposoby na to, jak się uwolnić od zgubnego nałogu.

[product id="16964"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium