Czy mała dziewczynka może zwiedzać cały świat, występować regularnie w telewizji i pisać książki? Brzmi jak bajka, prawda? A jednak taka mała dziewczy
pl

Nela mała reporterka i jej przygody

Nela mała reporterka i jej przygody

Książki podróżnicze dla dzieci, czyli Nela mała reporterka

Czy mała dziewczynka może zwiedzać cały świat, występować regularnie w telewizji i pisać książki? Brzmi jak bajka, prawda? A jednak taka mała dziewczynka naprawdę istnieje. Ma na imię Nela i razem z mamą i tatą podróżuje po całym świecie. Rodzice dokumentują jej przygody, a na podstawie tych nagrań powstają profesjonalne reportaże, które można oglądać w telewizji.

Jakby tego było mało, Nela publikuje także książki podróżnicze dla dzieci. O ich profesjonalizmie i wysokim poziomie świadczy fakt, że wydaje je najbardziej chyba adekwatne do tej tematyki wydawnictwo – National Geographic Polska.

Nela podróżuje z rodzicami od piątego roku życia. Teraz ma już dwanaście lat i wygląda na to, że nie zamierza przestać podróżować i pisać. I świetnie, bo jej przygody pokochało już wiele polskich dzieci, a także ich rodziców. Bycie reporterką i podróżniczką to było wielkie marzenie Neli, które się spełniło. Jej idolem jest Steve Irwin, australijski podróżnik, prezenter telewizyjny zwany łowcą krokodyli. Czy Nela złapie kiedyś krokodyla? Wszystko przed nią!

Poza tym, że jest podróżniczką i reporterką, Nela jest zwyczajną, bardzo sympatyczną i skromną dziewczynką. Potrafi łowić piranie, rozpalać ognisko kłębkiem bawełny i nie boi się węży. Ze wszystkich zwierząt najbardziej lubi ptaki.

Nela wydała dotychczas osiem tomów swoich przygód. Przyznacie, że to imponujący dorobek jak na jej wiek! Wszystkie książki pisze sama z redakcyjną pomocą rodziców. Każdy tom zawiera 10 naprawdę niesamowitych przygód przeżytych przez małą reporterkę w różnych miejscach na świecie.

Książki o Neli wydane są w charakterystyczny dla National Geographic sposób: są bardzo kolorowe, z wieloma świetnymi fotografiami. Czyta się je łatwo i przyjemnie, a niesamowite przygody dziewczynki bardzo wciągają czytelnika.

 Czego można nauczyć się od Neli?

Dzięki jej książkom można poznać mnóstwo faktów i ciekawostek o różnych krajach, obcych kulturach, egzotycznych roślinach i zwierzętach. Ale to nie wszystko. Nela pokazuje dzieciom, że warto marzyć i że marzenia się spełniają. Jej książki podróżnicze dla dzieci otwierają na świat, rozbudzają ciekawość, skłaniają do zastanowienia, uczą, jak się zachowywać w stosunku do różnych zwierząt i jak sobie radzić w różnych sytuacjach.

  

 

Dla kogo są książki o Neli?

  • dla miłośników przyrody
  • dla wielbicieli zwierząt
  • dla podróżników amatorów
  • dla fanów książek przygodowych
  • dla tych, którzy lubią reportaże

Polecamy je także tym dzieciom, dla których czytanie to niekoniecznie ulubiona czynność. Te książki podróżnicze dla dzieci wciągają maluchy jak żadne inne, bo Nela potrafi rozbudzić nie tylko miłość do zwierząt, przygody i podróży, ale również do książek!

Książki podróżnicze dla dzieci od Neli:

10 niesamowitych przygód Neli Tajlandia, Zanzibar, Boliwia, wulkany i różowe delfiny.

Nela na 3 kontynentach Afrykańskie safari, żółwie z wyspy Gili i warany z Komodo.

Nela i tajemnice świata Gibony, tukany, kolibry, lwy morskie i prawdziwa indiańska wioska.

Nela na tropie przygód Leniwce, humbaki, dżungla w Birmie i wiele innych niesamowitych miejsc.

Śladami Neli Przez dżunglę, morza i oceany Morskie głębiny, wraki statków, Machu Picchu, lamy i plemię Galeb.

Nela na kole podbiegunowym Śpiewające wieloryby, dzikie psy grenlandzkie, maskonury i piżmowoły arktyczne, wioska św. Mikołaja i podróż lodołamaczem.

Nela i skarby Karaibów Indianie Taino, skarby na dnie morza i inne tajemnice Karaibów.

Nela i tajemnice oceanów Delfiny, wieloryby, krowy morskie, płaszczki, ośmiornice i wiele innych wodnych stworzeń.

[product id="16184, 17393, 16186, 16185"]

 

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium