Książki o sztuce dla dzieci. Od malowideł naskalnych do sztuki współczesnej

0
Książki o sztuce dla dzieci. Od malowideł naskalnych do sztuki współczesnej

Obcowanie ze sztuką ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Sztuka rozwija wyobraźnię, zachęca do stawiania własnych pytań, przybliża kulturę różnych epok, a nawet zaprasza do tworzenia własnych dzieł. Jesteśmy pewni, że w książkach, które zebraliśmy, najmłodsi czytelnicy znajdą mnóstwo inspiracji.

Książki historii sztuki dla dzieci – Dlaczego sztuka pełna jest golasów?

Nasze zestawienie zaczynamy od książki, w której znajdziecie odpowiedź na wiele ważnych (i odważnych!) pytań dotyczących malarstwa. Dlaczego sztuka pełna jest golasów? autorstwa Susie Hodge to doskonała propozycja dla najmłodszych czytelników, którzy chcą się dowiedzieć, dlaczego dzieła sztuki są takie drogie, do czego służy sztuka i co takiego mają w sobie owoce, że malarze od wieków upamiętniają je na swoich obrazach… Sprawdźcie!

[product id="15776"]

Dzieła sztuki dla dzieci – (Prawdziwa!) Historia sztuki

Czas na lekturę obowiązkową dla wszystkich miłośników historii sztuki. (Prawdziwa!) Historia sztuki to jedna z najlepszych książek o arcydziełach malarstwa. Jej autorzy, Sylvain Coissard i Alexis Lemoine, wyjaśniają, jak powstawały najsłynniejsze obrazy van Gogha, Muncha, Renoira, Degasa i da Vinci. Książka napisana jest łatwym, błyskotliwym i zrozumiałym nawet dla kilkuletnich czytelników językiem.

 

[product id="15404"]

Książki o sztuce dla dzieci – Piękno i sztuka. Co to takiego?

Do czego służy sztuka? Czy każdy z nas jest artystą? Co to znaczy, że ktoś jest piękny? Kto jest odbiorcą sztuki i czy wszyscy tak samo pojmujemy piękno? Oto pytania, które zadają twórcy książki Piękno i sztuka. Co to takiego?, Oscar Brenifier i Remi Courgeon. Zamiast jednoznacznych odpowiedzi znajdziemy tutaj zaproszenie do rozmowy o użyteczności, uniwersalności i wolności sztuki.

 

[product id="15225"]

Książki o sztuce dla dzieci – Linnea w ogrodzie Moneta

Jesteście ciekawi, jak wygląda ogród Claude’a Moneta? Jeśli tak, to koniecznie wybierzcie się z bohaterką książki Linnea w ogrodzie Moneta do Giverny. Do dziś istnieje tam ogród malarza. Stańcie na jednym z turkusowych mostków i spójrzcie na pływające lilie wodne. Wyglądają znajomo, prawda? Znacie je przecież doskonale z obrazów! Książka Christiny Bjork i Leny Anderson wprowadzi was w świat sztuki impresjonistycznej i udowodni, że za każdym arcydziełem stoi człowiek, jego doświadczenia, marzenia i potrzeby.

[product id="15258"]

Historia sztuki dla młodych czytelników – Jezioro łabędzie

Czas na jedną z najpiękniejszych historii miłosnych. Słynny balet skomponowany przez Piotra Czajkowskiego tym razem powraca w nowej, graficznej odsłonie. Jezioro łabędzie, bo o nim mowa, przedstawiony został przez Charlotte Gestaut na misternych ażurowych ilustracjach. Czy jej bohaterowie, pragnący miłości książę i księżniczka zamieniona w łabędzia, przezwyciężą zły los? Czy ich niezwykłe uczucie zwycięży? Sprawdźcie!

 

[product id="16813"]

Książki o sztuce dla dzieci – Kropka

Ostatnia książka, którą chcemy wam zaproponować, stawia na własną twórczość, pomysłowość i wyobraźnię. Kropka Petera H. Reynoldsa to inspirująca lektura dla wszystkich dzieci (i rodziców!), która udowadnia, że w każdym z nas drzemie talent. Znajdziemy tu mnóstwo dodających skrzydeł słów i małych gestów, dzięki którym mali twórcy uwierzą w swoje możliwości. Gorąco polecamy!

 

[product id="16356"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium