“Montessori dla każdego” – książka, która rozwija potencjał dziecka

“Montessori dla każdego” – książka, która rozwija potencjał dziecka

Maria Montessori to niezwykła kobieta. Uważała, że głównym zadaniem pedagogiki jest wspieranie spontaniczności i twórczości dzieci. Sposobem, by to osiągnąć, jest umożliwianie im swobodnej zabawy, która sprzyja rozwojowi fizycznemu, duchowemu, kulturowemu i społecznemu.

Dziś fundamenty jej pedagogiki są wzorem wychowania i nauczania dla wielu z nas. W ich realizacji pomagają nam książki. I dziś o jednej z nich -” Montessori dla każdego. Samodzielnie odkrywaj świat”.

Metoda Montessori to filozofia

Autorka książki – Małgorzata Ceremuga, znakomicie rozumie filozofię Marii Montessori. Zresztą we wstępie trafnie ją przybliża czytelnikom. Dlatego jeśli jest to Wasze pierwsze spotkanie z pedagogiką Montessori – całkiem sporo się dowiecie. I co najważniejsze, od razu macie dostęp do ćwiczeń i zadań, które pomagają dziecku z radością odkrywać świat, rozbudzać w sobie kreatywność i nieszablonowe myślenie. Czyli wszystko to, co współczesny świat skutecznie ogranicza – chociażby poprzez wszechobecne media i polski system edukacji.

“Montessori dla każdego” to zestaw ćwiczeń dla dzieci w wieku 3-7 (młodsze mogą rozwiązywać zadania z rodzicami, a starsze – samodzielnie). Książka jest podzielona na cztery bloki tematyczne:

  • język, zmysły, kolory i kształty,
  • życie codzienne,
  • matematyka,
  • kosmos.

W każdym z nich znajdujemy:

  • zadania polegające na obserwacji świata przyrody,
  • ćwiczenia sprzyjające całościowemu rozwojowi dziecka: koordynacja oko-ręka, koncentracja uwagi, rozwiązywanie problemów, empatia oraz współpraca w grupie,
  • wskazówki dla rodziców i podstawowe pojęcia pedagogiki Montessori.

Pedagogika Marii Montessori pomaga osiągnąć niezależność!

Dlatego takie książki, jak “Montessori dla każdego”, są bardzo potrzebne. Nie ma w niej zbędnego tekstu, przesyconych detalami ilustracji, chaosu. Jest jasne polecenie, interesujące grafiki i mnóstwo miejsca na twórcze działanie dziecka. Format książki sprzyja jej kreatywnemu wypełnianiu. Jedyne, co może przeszkadzać, to objętość książki – zadania znajdują się na ponad 200 stronach. Trudno ją na przykład zabrać do torebki czy plecaka na wycieczkę. Za to do pracy w domu, przedszkolu czy szkole sprawdzi się idealnie.

[product id="17436"]


Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium