Moja pierwsza dłuuuuga książka – czytamy razem

Moja pierwsza dłuuuuga książka – czytamy razem

“Prezent dla Cebulki” - Pierwsza prawdziwa książka

Znalazłam książkę idealną.

Książkę o szkole, o inności, o braku, o tęsknocie, o kurach, rodzinie, rowerze, złości, smutku, strachu, zazdrości, radości, miłości i uldze. O życiowych zakrętach i pogoni za ideałem, o marzeniach i trudnych wyborach. O sile i bezsilności. I chyba przede wszystkim o konsekwencjach naszych wyborów. A wszystko to w lekkiej i pełnej optymizmu formie. To taka opowieść, która rzeczywiście przytula. Przykrywa ciepłym kocem i mówi: wszystko będzie dobrze, wszystko się ułoży.

“Prezent dla Cebulki” to książka, którą wybrałam dla mojego prawie sześcioletniego syna, a która wzbogaciła i jego, i mnie. To książka, która jest nie tylko przemyślana, nie tylko świetnie skonstruowana, nie tylko świetnie napisana i zilustrowana – ale to książka, która ostatecznie uczyniła moje dzieci CZYTELNIKAMI książek. I nie mam tu na myśli książeczek, kilkunastustronicowych opowieści, które zjadacie z dziećmi w kwadrans, ale prawdziwych- sytych, grubaśnych, wielorozdziałowych książek, które czyta się wieczorami, aby w końcu pewnego dnia odłożyć na półkę z jakimś takim sentymentem i poczuciem spełnienia. Bo od dziś to już zawsze będzie wasza PIERWSZA PRAWDZIWA KSIĄŻKA.

Ale od początku.

   

Poszukiwałam książki, która zajmie nas na co najmniej kilka wieczorów i która będzie oferowała nie tylko ładne i ciekawe ilustracje, tekst dostosowany do wieku dziecka, ale i rozdziały, które da się przeczytać do snu w całości. I tak trafiliśmy zupełnie przypadkiem na Cebulkę. I znaleźliśmy:

  • wspaniałe ilustracje, czytelne, ciepłe i przyjemne, naprawdę miłe dla oka, zarówno dla rodziców, jak i dzieci,
  • przemyślaną i adekwatną proporcję ilustracji do tekstu, czyli w dużym skrócie dużą ilość ilustracji w samej książce, każda strona (każdziusieńka jedna) zawiera dużą ilustrację, dzięki czemu czyta się przyjemniej, zwłaszcza z młodszymi dziećmi,
  • dużą ilość krótkich rozdziałów; 25 rozdziałów po mniej więcej 4 strony,
  • fajną historię bez zbędnego nadęcia, która mówi o poważnych, bardzo poważnych sprawach, ale w bardzo życiowy sposób, z dużym luzem i humorem; czytanie takich historii to wielka przyjemność!
  • pełną harmonię tekstu i ilustracji, to naprawdę ważne.
[product id="16178"]

Niewiele jest książek, które łączą w sobie większość cech książki idealnej, ta z pewnością trafiła do nas w dobrym momencie. Bardzo polecamy do wspólnego czytania z dziećmi w wieku 4-7 lat i do samodzielnego czytania dla starszych dzieci!

   

 Autorką tekstu jest Frida Nilsson, której książki znajdziecie tutaj:

 [product id="17002, 17003, 16999, 17000"]

 Ilustratorką książki jest Maria Nilsson Thore, która tworzyła ilustracje do takich książek, jak:

 [product id="16216, 16229, 16215, 16214"]

 

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium