Miłość – seria o uczuciach małego Archibalda 0
Miłość – seria o uczuciach małego Archibalda

Seria Miłość, czyli książki, które przynoszą ukojenie

Dzieci miewają czasem wątpliwości – czy na pewno są kochane? Czy mama i tata darzą je ciągle takim samym, silnym uczuciem? A może wszystko się zmienia, gdy nabroją lub gdy nagle w domu pojawi się młodsze rodzeństwo?

Na te oraz wiele innych, ważnych pytań odpowiadają w swoich książkach Astrid Desbordes oraz Pauline Martin. Głównym bohaterem ich serii „Miłość” jest kilkuletni Archibald, który doświadcza różnych emocji – bezwarunkowej miłości mamy, wsparcia od taty, przyjaźni, zazdrości czy rodzącej się sympatii do swojej malutkiej siostry.

To wzruszające, minimalistyczne opowieści, pełne ciepła i łagodnego humoru. Ich lektura przynosi dzieciom ukojenie, a przyjazne ilustracje cieszą oko nie tylko maluchów, ale także dorosłych.

Przyjaźń

To czwarta część bestsellerowej serii o Archibaldzie i piękna książka dla dzieci o przyjaźni. Tym razem w klasie naszego bohatera pojawia się nowy – Sam. Problem w tym, że Sam jest jakiś inny. Trzyma się na uboczu, nie bawi się w berka, za to woli spoglądać w niebo. Archibald postanawia jednak dać mu szansę i dzięki Samowi zaczyna inaczej patrzeć na świat. W kształcie chmury dostrzega smoka, a wirujący bączek zamienia się w tornado. Tak, mimo różnic, zaczyna się przyjaźń między dwojgiem dzieci. Bo wspaniale jest mieć przyjaciela.

[product id="17127"]

Miłość

„Miłość” autorstwa Astrid Desbordes i Pauline Martin to piękna, poetycka książka o miłości matki do dziecka. Historia małego Archibalda pokazuje, że aby zostać obdarzonym uczuciem, nie trzeba spełniać żadnych warunków — wystarczy być. Tak po prostu.

W tym świecie nawet najmniejsze, codzienne gesty stają się ważne, ponieważ są okazją do wyrażania pozytywnych emocji. Mama kocha bowiem swojego synka w każdym momencie jego życia. Kiedy się śmieją lub kłócą, gdy robią coś razem albo osobno — nawet na chwilę ich wyjątkowa relacja nie traci swojej mocy.

[product id="15044"]

Moja młodsza siostra

„Pewnego dnia rodzice powiedzieli mi, że będę miał siostrzyczkę. Nie przypominam sobie, żebym ich o nią prosił”. Tymi słowami Archibald wita nas na pierwszych stronach kolejnej książki duetu Pauline Martin i Astrid Desbordes.

Autorki wracają do bohatera „Miłości”, któremu przypadła w życiu nowa rola – został starszym bratem. Pojawienie się młodszej siostry budzi w nim ciekawość, ale też wątpliwości. Choć Archibald bywa o młodszą siostrę zazdrosny, to jednak częściej jest wobec niej czuły i kochający. Ostatecznie jest też bardzo dumny ze swojej nowej roli, bo najfajniejsze w posiadaniu młodszej siostry jest to, że Archibald może być jej starszym bratem!

[product id="15058"]

Co mi powiedział tata

To trzecia część bestsellerowej serii o uczuciach. Tym razem Archibald powraca z ważnymi pytaniami skierowanymi do taty.

Podczas spaceru z tatą Archibald przygląda się ptakom na niebie. „Te jaskółki przylatują z drugiego końca świata” – tłumaczy mu tata. „Czy ja też będę mógł wybrać się tak daleko, kiedy dorosnę?” – pyta Archibald. „Oczywiście” – odpowiada tata – „a nawet jeszcze dalej.”

Kolejne pytania Archibalda odkrywają lęki dziecka związane z wielką podróżą, jaką jest życie. W odpowiedzi tata uspokaja, dodaje odwagi, a przede wszystkim zapewnia syna, że zawsze może liczyć na jego wsparcie i bezwarunkową miłość.

[product id="15067"]

Inna wspaniała seria dla dzieci:
 
[product id="17464, 15077, 16479, 16480, 17465, 17467, 17466, 19893"]
 
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium