Rodzicielstwo to wielka przygoda pełna sprzeczności – ogromna radość, ale i wielki stres. Jak wychowywać małego człowieka? Na co mu pozwolić, a czego
pl

Książki od Wyd. Samo Sedno, które każdy rodzic powinien przeczytać

Książki od Wyd. Samo Sedno, które każdy rodzic powinien przeczytać

Rodzicielstwo to wielka przygoda pełna sprzeczności – ogromna radość, ale i wielki stres. Jak wychowywać małego człowieka? Na co mu pozwolić, a czego zabraniać? Kogo słuchać – doświadczonej babci, superniani, a może jeszcze kogoś innego? Jak sprawić, żeby dziecko było szczęśliwe (i co to w ogóle znaczy), ale jednocześnie empatyczne, samodzielne, umiało bronić swoich granic i odnosiło sukcesy?

Nasze mamy miały do dyspozycji jeden, w porywach do kilku poradników dotyczących wychowania dziecka. Dziś sama decyzja, którą książkę o rodzicielstwie wybrać, jest już niezłym wyzwaniem.

Ogromnym ułatwieniem jest seria Samo Sedno. Jest naprawdę godna zaufania i jeśli jakaś książka jest opatrzona tym znakiem, można ją kupować w ciemno. Poradniki z tej serii są starannie dobrane, mają profesjonalnych autorów, tworzą kompletną i spójną wizję, a jednocześnie są praktyczne, nieprzegadane i napisane prostym językiem. Poruszają najbardziej aktualne tematy i pomagają w rozwiązywaniu współczesnych problemów. Znajdziecie w niej co najmniej kilkanaście książek na temat rodzicielstwa. Oto kilka szczególnie godnych uwagi.

Zgodne rodzeństwo

Komu kłótnie pomiędzy dziećmi nie spędzają snu z powiek? Kto nie słyszał nieraz: Mamo, ona na mnie patrzy! A on oddycha moim powietrzem! Jak reagować w takiej sytuacji? Po czyjej stanąć stronie? Jak sprawić, aby rodzeństwo nie rywalizowało ze sobą, ale się wzajemnie wspierało? Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem prowadzący poradnię Hipokamus – fachowo i wyczerpująco pokazują, jak wspomóc kształtowanie się tej jednej z trudniejszych międzyludzkich relacji. Książka pomaga też przygotować jedynaka na pojawienie się nowego członka rodziny.

[product id="16070"]

 Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole

Jak nauczyć dziecko radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach? Książka napisana przez profesora psychiatrii i psychologii pomaga znaleźć przyczyny trudnych zachowań, a także zanalizować je i nauczyć się z nimi sobie radzić. Autor pokazuje, jak to działa w praktyce na przykładach wybranych rodzin. A naprawdę działa! Według dra Thomasa H. Ollendicka to obowiązkowa lektura dla wszystkich rodziców, nauczycieli i specjalistów próbujących wychowywać, wspierać i uczyć dzieci drażliwe, wybuchowe i sprawiające kłopoty wychowawcze.

[product id="15042"]

 Dodaj mi skrzydeł. Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?

Szkoła zabija motywację wewnętrzną – to w większości przypadków niestety prawdziwa opinia. Ale czy rodzice nie są też za to częściowo odpowiedzialni? Jak sprawić, aby dziecko uczyło się dla wiedzy, a nie dla ocen, i aby dom nie był polem nieustannej bitwy o odrabianie pracy domowej i uczenie do klasówek? I czy to jest w ogóle możliwe? Joanna Steinke-Kalembka, doświadczona psycholog i terapeutka, pokazuje, jak kształtować w dziecku motywację wewnętrzną i uczyć je pewności siebie, a także radzenia sobie z porażkami. Absolutny must have dla rodziców dzieci w wieku szkolnym.

[product id="15045"]

Epidemia egoizmu

Współcześni rodzice mają tendencję do nadopiekuńczości. Wyręczają dzieci, stawiają je zawsze w centrum wydarzeń, chronią przed każdą porażką i bezustannie nagradzają.

Amy McCready, doradca rodzicielski i założycielka platformy warsztatowo-edukacyjnej promującej pozytywne metody wychowania Positive Parenting Solutions, określa współczesne czasy jako epidemię egoizmu. Jak nie być nadopiekuńczym rodzicem? Jak w trosce o dobro dziecka go nie skrzywdzić? Jak nauczyć się stawiać granice? Jak wychować dziecko na odpowiedzialnego i samodzielnego dorosłego? A przede wszystkim: jak nie wychować egoisty?! Niezwykle potrzebna i bardzo mądra książka pełna wiedzy i praktycznych rozwiązań. Według dr Meg Meeker, najważniejsza książka dekady dotycząca rodzicielstwa.

[product id="16870"]

 Umiejętności społeczne twojego dziecka. 10 prostych lekcji, jak zdobyć przyjaciół i radzić sobie w życiu

W cyfrowym świecie umiejętności społeczne stają się towarem deficytowym. A przecież bez wartościowych i bliskich relacji z innymi ludźmi trudno wieść satysfakcjonujące i szczęśliwe życie. Autorka pisze między innymi o tym, jak zrobić pierwsze dobre wrażenie, jak komunikować się w internecie, jak nawiązywać przyjaźnie i jak okazywać ludziom swoją przyjaźń, wdzięczność i przywiązanie. To jedne z kluczowych umiejętności, których nie uczą w szkole. Książka pełna jest wskazówek, porad i propozycji domowych warsztatów zawartych w 10 prostych lekcjach. Inspirujące!

[product id="16084"]

 Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem

O rodzicielstwie bliskości powstało mnóstwo książek. Dlaczego warto sięgnąć właśnie po tę? Jest to kompletny poradnik opisujący od A do Z, na czym polega ten nurt wychowania, dlaczego budowa silnej i zdrowej więzi jest kluczowym zadaniem i przede wszystkim – jak to zrobić, krok po kroku. Autorzy – Ewa i Krzysztof Minge – podejmują chyba wszystkie możliwe zagadnienia dotyczące rodzicielstwa i opisują je z perspektywy rodzicielstwa bliskości. Przystępny język, praktyczne wskazówki i mnóstwo potrzebnej wiedzy, to atuty tej książki i wszystkich poradników z serii Samo Sedno.

[product id="16097"]

 

Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka

Zastanawiasz się, jak wspierać rozwój dziecka? To świetnie, bo przecież pierwsze lata życia są kluczowe dla kształtowania zdolności intelektualnych każdego człowieka! Dlatego warto poznać zabawy dla dzieci, które pomogą im zdobywać nowe umiejętności. Poradnik “Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka” dostarczy ci fascynującej wiedzy na temat funkcjonowania mózgu oraz mnóstwo pomysłów na wartościowe spędzanie czasu.

[product id="15023"]

 Jak wspierać rozwój dziecka w wieku 6-13 lat?

Jak pomóc dziecku w nauce? Czy warto inwestować w zajęcia pozalekcyjne? W jaki sposób pogodzić obowiązki szkolne i życie rodzinne? Jak wspierać rozwój dziecka? Te pytania prędzej czy później zada sobie większość rodziców. Zagubieni wśród mnóstwa możliwości oraz uwikłani w tradycyjny model szkoły, często nie wiedzą, że do kwestii nauki można podejść inaczej niż jak do przykrego obowiązku. Dlatego, jeśli pragniesz świadomie pokierować edukacją swojego dziecka, koniecznie przeczytaj ten poradnik!

[product id="16082"]

 Jak wspierać rozwój przedszkolaka?

Książka autorki bloga Pani Monia, której zaufało prawie 40 tysięcy nauczycieli i rodziców. Wiek przedszkolny to najlepszy czas na to, by wspierać wszechstronny rozwój dziecka. A zabawa to naturalna forma działania, dzięki której przedszkolaki uczą się, poznają świat, radzą sobie z trudnościami i odkrywają swoje zainteresowania przekonuje Monika Sobkowiak autorka bloga Pani Monia, inspirującego nauczycieli w ich codziennej pracy.

[product id="18303"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium