Książki od Wyd. Samo Sedno, które każdy rodzic powinien przeczytać 0
Książki od Wyd. Samo Sedno, które każdy rodzic powinien przeczytać

Rodzicielstwo to wielka przygoda pełna sprzeczności – ogromna radość, ale i wielki stres. Jak wychowywać małego człowieka? Na co mu pozwolić, a czego zabraniać? Kogo słuchać – doświadczonej babci, superniani, a może jeszcze kogoś innego? Jak sprawić, żeby dziecko było szczęśliwe (i co to w ogóle znaczy), ale jednocześnie empatyczne, samodzielne, umiało bronić swoich granic i odnosiło sukcesy?

Nasze mamy miały do dyspozycji jeden, w porywach do kilku poradników dotyczących wychowania dziecka. Dziś sama decyzja, którą książkę o rodzicielstwie wybrać, jest już niezłym wyzwaniem.

Ogromnym ułatwieniem jest seria Samo Sedno. Jest naprawdę godna zaufania i jeśli jakaś książka jest opatrzona tym znakiem, można ją kupować w ciemno. Poradniki z tej serii są starannie dobrane, mają profesjonalnych autorów, tworzą kompletną i spójną wizję, a jednocześnie są praktyczne, nieprzegadane i napisane prostym językiem. Poruszają najbardziej aktualne tematy i pomagają w rozwiązywaniu współczesnych problemów. Znajdziecie w niej co najmniej kilkanaście książek na temat rodzicielstwa. Oto kilka szczególnie godnych uwagi.

Zgodne rodzeństwo

Komu kłótnie pomiędzy dziećmi nie spędzają snu z powiek? Kto nie słyszał nieraz: Mamo, ona na mnie patrzy! A on oddycha moim powietrzem! Jak reagować w takiej sytuacji? Po czyjej stanąć stronie? Jak sprawić, aby rodzeństwo nie rywalizowało ze sobą, ale się wzajemnie wspierało? Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem prowadzący poradnię Hipokamus – fachowo i wyczerpująco pokazują, jak wspomóc kształtowanie się tej jednej z trudniejszych międzyludzkich relacji. Książka pomaga też przygotować jedynaka na pojawienie się nowego członka rodziny.

[product id="16070"]

 Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole

Jak nauczyć dziecko radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach? Książka napisana przez profesora psychiatrii i psychologii pomaga znaleźć przyczyny trudnych zachowań, a także zanalizować je i nauczyć się z nimi sobie radzić. Autor pokazuje, jak to działa w praktyce na przykładach wybranych rodzin. A naprawdę działa! Według dra Thomasa H. Ollendicka to obowiązkowa lektura dla wszystkich rodziców, nauczycieli i specjalistów próbujących wychowywać, wspierać i uczyć dzieci drażliwe, wybuchowe i sprawiające kłopoty wychowawcze.

[product id="15042"]

 Dodaj mi skrzydeł. Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?

Szkoła zabija motywację wewnętrzną – to w większości przypadków niestety prawdziwa opinia. Ale czy rodzice nie są też za to częściowo odpowiedzialni? Jak sprawić, aby dziecko uczyło się dla wiedzy, a nie dla ocen, i aby dom nie był polem nieustannej bitwy o odrabianie pracy domowej i uczenie do klasówek? I czy to jest w ogóle możliwe? Joanna Steinke-Kalembka, doświadczona psycholog i terapeutka, pokazuje, jak kształtować w dziecku motywację wewnętrzną i uczyć je pewności siebie, a także radzenia sobie z porażkami. Absolutny must have dla rodziców dzieci w wieku szkolnym.

[product id="15045"]

Epidemia egoizmu

Współcześni rodzice mają tendencję do nadopiekuńczości. Wyręczają dzieci, stawiają je zawsze w centrum wydarzeń, chronią przed każdą porażką i bezustannie nagradzają.

Amy McCready, doradca rodzicielski i założycielka platformy warsztatowo-edukacyjnej promującej pozytywne metody wychowania Positive Parenting Solutions, określa współczesne czasy jako epidemię egoizmu. Jak nie być nadopiekuńczym rodzicem? Jak w trosce o dobro dziecka go nie skrzywdzić? Jak nauczyć się stawiać granice? Jak wychować dziecko na odpowiedzialnego i samodzielnego dorosłego? A przede wszystkim: jak nie wychować egoisty?! Niezwykle potrzebna i bardzo mądra książka pełna wiedzy i praktycznych rozwiązań. Według dr Meg Meeker, najważniejsza książka dekady dotycząca rodzicielstwa.

[product id="16870"]

 Umiejętności społeczne twojego dziecka. 10 prostych lekcji, jak zdobyć przyjaciół i radzić sobie w życiu

W cyfrowym świecie umiejętności społeczne stają się towarem deficytowym. A przecież bez wartościowych i bliskich relacji z innymi ludźmi trudno wieść satysfakcjonujące i szczęśliwe życie. Autorka pisze między innymi o tym, jak zrobić pierwsze dobre wrażenie, jak komunikować się w internecie, jak nawiązywać przyjaźnie i jak okazywać ludziom swoją przyjaźń, wdzięczność i przywiązanie. To jedne z kluczowych umiejętności, których nie uczą w szkole. Książka pełna jest wskazówek, porad i propozycji domowych warsztatów zawartych w 10 prostych lekcjach. Inspirujące!

[product id="16084"]

 Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem

O rodzicielstwie bliskości powstało mnóstwo książek. Dlaczego warto sięgnąć właśnie po tę? Jest to kompletny poradnik opisujący od A do Z, na czym polega ten nurt wychowania, dlaczego budowa silnej i zdrowej więzi jest kluczowym zadaniem i przede wszystkim – jak to zrobić, krok po kroku. Autorzy – Ewa i Krzysztof Minge – podejmują chyba wszystkie możliwe zagadnienia dotyczące rodzicielstwa i opisują je z perspektywy rodzicielstwa bliskości. Przystępny język, praktyczne wskazówki i mnóstwo potrzebnej wiedzy, to atuty tej książki i wszystkich poradników z serii Samo Sedno.

[product id="16097"]

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium