Książki o samochodach dla dzieci – najlepsze pozycje dla fanów motoryzacji

Książki o samochodach dla dzieci – najlepsze pozycje dla fanów motoryzacji

Samochody są tylko dla chłopców? Nic bardziej mylnego! Znamy dziewczynki, które również mogą się pochwalić ogromną znajomością wszystkich modeli aut wychodzących właśnie na rynek. Właśnie dlatego po książki, które niżej omawiamy, mogą sięgać wszystkie dzieci – niezależnie od płci i wieku. Wjeżdżamy w nasze zestawienie z piskiem opon!

Książki o pojazdach – Auta – Stephan Lomp

Zaczynamy od książki bez tekstu. Nie martwcie się jednak, jeśli nie potraficie wymyślać ciekawych historyjek – gdy zobaczycie tak ogromną ilość wspaniałych ilustracji, fabuła stworzy się sama! Książka Auta Stephana Lompa to niezwykła pozycja dla wszystkich fanów pojazdów, która rozwija spostrzegawczość, słownictwo i wyobraźnię. Na jej kartach znajdziecie m.in. straż pożarną, policję, karetkę pogotowia, taksówkę, wyścigówkę, a nawet paralotnię. Tylko gdzie te wszystkie pojazdy się tak bardzo spieszą? Sprawdźcie sami!

[product id="15073"]

Książki dla dzieci – Ogóras. Ale jazda! – Eliza Piotrowska, Joanna Gębal

Kto choć raz mógł przejechać się słynnym PRL-owskim ogórkiem, a właściwie – Jelczem 043 – ten wie, czym jest prawdziwa przygoda. Niestety, nasi najmłodsi czytelnicy pewnie nie będą mieli takiej okazji. To właśnie z myślą o nich powstała książka o pojazdach Ogóras. Ale jazda! Jej autorka, Eliza Piotrowska, udowadnia, że auta również mają prawo mieć uczucia. Co więcej, potrafią one nawet czytać i mówić! Polecamy tę książkę wszystkim dzieciom, które chcą dotknąć niezawodnego pojazdu rodem z PRL-u, a także rodzicom i dziadkom, którzy marzą o sentymentalnej podróży w przeszłość.

 

[product id="17943"]

Książki o pojazdach – Autochody – Carl Johanson

Mamy ważne pytanie dla wszystkich małych fanów motoryzacji. Wiecie na pewno doskonale, jak wygląda traktor czy koparka, ale czy słyszeliście kiedykolwiek o autokopterze, dżunglołazie czy autobusie międzygalaktycznym? Jeśli nie, to koniecznie zerknijcie do książki o pojazdach stworzonej przez Carla Johansona. Autochody to wyjątkowy, obszerny katalog pojazdów lądowych z rzeczywistości i… nie tylko. Przecież świat wyobraźni jest równie fascynujący! 

[product id="15097"]

Książki o pojazdach – Auto – J.M. Brum, Jan Bajtlik

Oczywiście, wiemy doskonale, że nie należy oceniać książki po okładce, ale tym razem nie możemy się oprzeć. Auto to pozycja, która od razu przyciąga wzrok i zaprasza do wspólnej zabawy. Jej twórcy, J.M. Brum i Jan Bajtlik, wprowadzają najmłodszych czytelników w codzienne, prozaiczne sytuacje związane z jazdą samochodem. Co więcej, tytułowe auto jest naprawdę wyjątkowe – ma kolor truskawki i rozkładany dach. Gotowi na przejażdżkę? Wsiadajcie!

[product id="16391"]

Książki o pojazdach – Auto Maksa – Barbro Lindgren, Eva Eriksson

Maks, bohater serii dla dzieci autorstwa Barbro Lindgren i Evy Eriksson, to wyjątkowy chłopiec, który dopiero uczy się rozpoznawać swoje emocje. Czasami się złości lub smuci. To normalne – zwłaszcza wtedy, gdy ktoś chce mu odebrać jego czerwony samochodzik… Jak powinien się zachować? Czy musi dzielić się swoimi zabawkami? Odpowiedź znajdziecie w opublikowanej przez Wydawnictwo Zakamarki książce dla dzieci Auto Maksa

[product id="15981"]

Książki o pojazdach – Opowiem ci, mamo. Co robią auta — Marcin Brykczyński, Artur Nowicki

Czas na książkę o pojazdach, która rozwija spostrzegawczość i umiejętność opowiadania. Opowiem ci, mamo. Co robią auta to niesamowita pozycja, w której znajdziecie nie tylko przyciągające wzrok ilustracje, ale też mnóstwo wartościowych informacji dotyczących różnych pojazdów – małych i dużych. Twarda oprawa i sztywne kartki pozwolą jej przetrwać nawet najbardziej intensywne przeglądanie. Książka autorstwa Marcina Brykczyńskiego i Artura Nowickiego to wspaniały prezent dla wszystkich miłośników samochodów w wieku od 2 do 6 lat. Polecamy!

 

[product id="15280"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium