Książki do nauki matematyki dla dzieci

Książki do nauki matematyki dla dzieci

Dlaczego warto uczyć dzieci matematyki?

Profesor Edyta Gruszczyk-Kolczyńska jest specjalistką od edukacji matematycznej w Polsce, autorką badań diagnozujących niepowodzenia uczniów w matematyce i programów naprawczych oraz programów wspomagających rozwój zdolności matematycznych. Z jej badań wynika, że szkoła w tempie ekspresowym zabija matematyczne talenty. W zerówce ponad połowa dzieci jest uzdolniona matematycznie, a 25% z nich ma wybitne zdolności w tej dziedzinie. Po ośmiu miesiącach nauki liczba uczniów uzdolnionych spada o połowę.

Dlaczego tak się dzieje? Winę ponosi za to głównie szkoła: program nauczania, nieodpowiednie metody i negatywne nastawienie nauczycieli (podobno większość studentów pedagogiki nie znosi matematyki).

Warto jednak wiedzieć, że my, jako rodzice, nie jesteśmy bezradni. Nie musimy być pedagogami ani matematykami, aby pomóc zbudować dziecku pozytywne nastawienie do tej dziedziny wiedzy. 

Prezentujemy wam najciekawsze książki dla dzieci do nauki matematyki.

 

Najlepsze książki dla dzieci – Matematyka ze sznurka i guzika

Szwedzka książka dla przedszkolaków i uczniów z propozycjami matematycznych zabaw. Największą jej zaletą jest pokazanie, jak bardzo i w jakich sytuacjach matematyka jest potrzebna w codziennym życiu. Sznurki, guziki, klocki, karty, elementy garderoby – to wszystko przyda się w domowych zabawach matematycznych takich jak liczenie, mierzenie, porządkowanie, rysowanie, opisywanie, zgadywanie i sprawdzanie hipotez. Szczególnie polecamy zamieszczony na końcu książki poradnik przeznaczony dla rodziców Jak rozmawiać z dziećmi o matematyce.

Wiek: 3+

[product id="15507"]

 

Najlepsze książki do nauki matematyki – Mam oko na liczby

Jedna z ukochanych polskich serii obrazkowych autorstwa duetu Mizielińskich narysowana specjalnie do celów matematycznych. Polecamy tę książkę na początek przygody z liczeniem. Każda rozkładówka zawiera kolejną cyfrę od 1 do 10. Zadanie polega na odnalezieniu zestawów obiektów, których musi być tyle, ile pokazuje cyfra. Na każdej ilustracji jest aż 10 takich zestawów. Zabawa w wyszukiwanie i liczenie w jednym. Gorąco polecamy wam tę książkę!

Wiek: 3+

 

Najlepsze książki do nauki matematyki – 10 x 10

Jak to u Tulleta, jest zaskakująco, bardzo zabawnie, szalenie. Spodziewacie się książeczki o liczbach dla maluchów? Owszem, będą liczby, ale poza tym nauka kolorów, kształtów i… opowiadanie bajek. Gruba, ponadstustronicowa książka w typowym, przewrotnym Tulletowym stylu.

Wiek: 3+

[product id="16455"]

 

Najlepsze książki dla dzieci – Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę

Jak się bawić w matematykę na spacerze? Jak wykorzystać napotkane przedmioty: patyki, szyszki i inne elementy przyrody i otaczającego nas świata? W książce znajdziecie matematyczne zabawy na każdą porę roku, zabawną prezentację liczb od 0 do 10 i wyjaśnienie czterech podstawowych działań matematycznych.

Wiek: 3+

[product id="15532"]

 

Matematyka dla dzieci – To nie jest książka do matmy

A może jednak jest? Tak naprawdę ta genialna książka zawiera przede wszystkim zadania z geometrii. Każde z nich opisane jest jako fantastyczna przygoda i ciekawe wyzwanie. Rysowanie trójkątów, paraboli i hiperboli wciąga jak najlepsze łamigłówki. Matematyka jest sztuką – po przygodzie z tą książką nikt nie będzie miał wątpliwości. Jeśli szukacie nietuzinkowych książek do nauki matematyki dla dzieci, to ta propozycja jest dla was!

Wiek: 7+

[product id="16628"]

 

 

Najlepsze książki do nauki matematyki – Seria Czytam i główkuję

Po sukcesie serii do nauki czytania wydawnictwo Egmont stworzyło serię wspierającą wczesną naukę matematyki. Znowu mamy świetne duety pisarsko-ilustratorskie. W proste lub bardziej skomplikowane (w zależności od poziomu czytelnika) naprawdę ciekawe i zabawne opowieści zostały wplecione różne matematyczne zagadki, zadania i łamigłówki. Seria Czytam i główkuję została podzielona na trzy poziomy, tak że można dopasować lekturę dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat: książki o królu Gromoryku Wojciecha Widłaka są przeznaczone dla poziomu 1, o Fredku Zofii Staneckiej dla poziomu 2 natomiast o Szczurkach Rafała Witka dla poziomu 3.

 

[product id="16681, 16741, 16680"]

 

Matematyka dla dzieci – Poczytam Ci, mamo. Elementarz matematyczny

Książka zawiera materiał zgodny z podstawą programową dla klas 1-3. Jego głównym celem nie jest jednak powielanie szkolnych treści, ale pokazanie, że matematyka może być zabawą i przyjemnością. Zadania łączą się z fabularyzowanymi, zabawnymi historyjkami, które wprowadzają dziecko w świat matematyki. Książka zawiera następujące matematyczne zagadnienia: cyfry, klasyfikowanie obiektów, tworzenie zbiorów, dodawanie i odejmowanie, pomiary długości, ciężaru, pojemności, czasu, temperatury, obliczenia pieniężne, liczby rzymskie, odczytywanie godziny, daty, znajomość kalendarza, rozpoznawanie figur, tabliczka mnożenia.

Wiek: 6+

 

 

[product id="17893"]

 

Najlepsze książki dla dzieci – Porachunki robota Mata

Coś na nudę, czyli łamigłówki, labirynty i różne zadania. Byłby to typowy zeszyt aktywnościowy, gdyby nie fakt, że wszystkie zadania trenują logiczne i matematyczne myślenie. To jedna z najlepszych książek do nauki matematyki dla dzieci. Gorąco polecamy!

Wiek: 6+

[product id="15786"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium