Książki o potworach dla dzieci. Dlaczego straszydła mieszkają pod łóżkiem?

0
Książki o potworach dla dzieci. Dlaczego straszydła mieszkają pod łóżkiem?

Wielu rodziców uważa, że przeglądanie z dziećmi książek o potworach nie jest dobrym pomysłem. Przerażające stworzenia mogą przecież powracać w nocnych koszmarach, maluch może nawet bać się zasnąć w swoim pokoju. Książki, które znajdziecie w tym zestawieniu, powstały jednak z myślą o najmłodszych czytelnikach. Nie musicie się martwić, że przez wspólną lekturę dziecko nie będzie mogło spokojnie zasnąć. Co więcej, te zabawne lektury pomogą oswoić różne potwory! Także te, które do tej pory mieszkały pod łóżkiem.

Najlepsze książki dla młodszych dzieci – Księga potworów

Czy słyszeliście kiedyś o bestiariuszach? Na kartach tych popularnych w średniowieczu dzieł można było znaleźć opisy fascynujących zwierząt – realnych, ale też baśniowych, znanych z literatury antycznej. Kilka lat temu po gatunek ten sięgnął autor książek dla dzieci, Michał Rusinek. Jego Księga potworów cieszy się ogromną popularnością wśród małych czytelników. Nic dziwnego – to mała encyklopedia o gnomach, ograch, harpiach i wielu innych stworzeniach żyjących w baśniach, legendach i mitach. Wyjątkowe ilustracje zawdzięczamy z kolei Danielowi de Latour – znacie go doskonale, jeśli czytaliście Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.

[product id="16383"]

Najciekawsze książki dla dzieci – Nawet potwory myją zęby

Mycie zębów jest takie nudne… Nasze zdanie podziela pewna mała dziewczynka, bohaterka książki dla dzieci Nawet potwory myją zęby Jessici Martinello. Jej rodzice sięgali już po wszystkie dostępne prośby i groźby, ale żadna z nich nie zachęciła kilkulatki do tego przykrego, codziennego obowiązku. Pewnego dnia w jej łazience pojawia się jednak włochaty potwór… Nie bójcie się, nie jest groźny. Po prostu przyszedł tutaj umyć zęby. Czy dzięki temu dziewczynka przekona się do mycia zębów? Czy na pewno nie ma się czego bać? I, przede wszystkim, dlaczego to właśnie ją odwiedził potwór? Sprawdźcie sami!

[product id="20454"]

Najciekawsze książki dla dzieci – Kolorowy potwór

W towarzystwie potworów panuje chaos? Nie tym razem! Tytułowy bohater książki dla dzieci Kolorowy potwór opublikowanej przez Wydawnictwo Mamania uwielbia robić porządki. Nie interesują go jednak brudne naczynia czy porozrzucane zabawki – on porządkuje… emocje. Nasz mały bohater pomaga je rozpoznawać, nazywać, a później wkładać do osobnych pudełek i każdej z nich przypisywać inny kolor. Taka klasyfikacja przyda się każdemu z nas, gdy tylko poczujemy się zagubieni. Dzięki książce Anny Llenas dużo łatwiej będzie nam wyrażać emocje. Gorąco polecamy!

 

[product id="17378"]

Najciekawsze książki dla dzieci – Albert i potwór

Znacie Alberta? Ten sympatyczny bohater bestellerowej serii stworzonej przez Gunillę Bergstrom tym razem musi zmierzyć się z potworem. Nie jest dobrze, bo to straszne stworzenie mieszka pod łóżkiem chłopca i nie ma zamiaru się wyprowadzić. Albert nie może się bawić ani spokojnie spać – bo jak ma odpocząć, gdy grozi mu ogromne niebezpieczeństwo? Sięgnijcie po książkę Albert i potwór i sprawdźcie, czy chłopiec znajdzie jakiś sposób na niemile widzianego gościa. I właściwie jak to się stało, że potwór zamieszkał u Alberta akurat po tym, jak uderzył on młodszego kolegę?

 

[product id="15240"]

Najlepsze książki dla młodszych dzieci – Strach i pogromca potworów

Nasze zestawienie zamykamy bardzo ciekawą książką o emocjach stworzoną przez Wojciecha Kołyszko i Jovankę Tomaszewską. Strach i pogromca potworów to prawdziwa instrukcja obsługi strachu. Jej autorzy udowadniają nam, jak niebezpieczne jest ignorowanie emocji i podsuwają mnóstwo praktycznych wskazówek, dzięki którym będzie nam dużo łatwiej radzić sobie ze strachem. Mamy nadzieję, że zabawy i ćwiczenia spodobają się nie tylko waszym dzieciom, ale też wam samym. Bawcie się dobrze!

[product id="15876"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium