Książki dla dzieci o potworach 0
Książki dla dzieci o potworach

Gdzie kryją się potwory? Niektóre z nich można spotkać nocą w pokoju – pod łóżkiem lub w szafie. Inne biesiadują wokół ognisk w górskich jaskiniach i ciemnych lasach. A te, które chcemy wam dzisiaj przedstawić mieszkają w książkach! Wszystkie potwory łączy jedno – nie należy się ich bać, bo tak naprawdę… nie istnieją! Są wytworem naszej wyobraźni, dlatego warto je oswoić, a może nawet spróbować się z nimi zaprzyjaźnić. Aby ułatwić przełamanie pierwszych lodów, specjalnie z myślą o najmłodszych zebraliśmy najciekawsze książki dla dzieci o potworach!

Księga potworów

Oto wyjątkowy bestiariusz potworów. Spotkacie w nim smoki, harpie, bazyliszki, a także wiele innych legendarnych lub baśniowych postaci. Każdego potwora możecie dokładnie obejrzeć na pięknych ilustracjach Daniela Le Latour oraz przeczytać o nim zabawny wiersz autorstwa Michała Rusinka. Z tej niezwykłej książki dowiecie się na przykład, dlaczego lepiej nie zapraszać ogrów do żadnej zabawy:

Tylko wtedy wychodzi bestia z Ogra,
kiedy w jakąś grę ktoś go ogra.

Sami widzicie. Niektóre potwory nie umieją przegrywać!

[product id="16383"]

 Oko w oko z potworami. Książka do bazgrania

Życie z potworami wcale nie musi być straszne. Ta książka pokaże ci, że potwory mogą być naprawdę zabawne, a spędzanie z nimi czasu jest lepsze niż czekoladowy deser na śniadanie. Znajdziesz tu mnóstwo zadań do wykonania oraz całą masę pomysłów na przerabianie dziwacznych stworzeń. Przygotuj kredki, mazaki, klej, brokat, nożyczki, zaproś młodszą siostrę i rodziców (komuś przecież należy pokazać swoje dzieła). Gotowy na stanięcie oko w oko z potworami?

[product id="16756"]

 Strachozagadki

Po zabawie przyszła pora na… jeszcze więcej zabawy! Tym razem potwory zrobiły się bardzo tajemnicze i mają dla ciebie przeróżne zagadki. Zadania, które dostaniesz nie są proste. Będziesz musiał naprawdę się wysilić – te kolorowe stwory sprawdzą, czy umiesz liczyć, czy jesteś spostrzegawczy oraz czy potrafisz przygotować… ślinę potwora albo jego podobiznę z owoców! Brrr… Na samą myśl dostaję gęsiej skórki.

[product id="16196"]

Mała Encyklopedia domowych potworów

Znasz to uczucie, kiedy nie umiesz oderwać się od telewizora? Albo gdy z całych sił próbujesz zasnąć aż w końcu zrozpaczony wołasz mamę? A co z porannym ubieraniem? Bywa tak, że nie możesz się zdecydować? Wierz mi albo nie, ale za to wszystko odpowiedzialne są… domowe potwory! Ta książka przybliży ci sylwetki tych najbardziej popularnych – Telemaniaka, Bezsennika Natrętnego, Wyjca Zmorowatego czy Decyzelli Porannej.

Pora na potwora

Zaprojektuj swojego własnego potwora! Albo ułóż prawdziwe zwierzę. Przekładaj ruchome elementy aż znajdziesz znaną ci nazwę – rysia, węża, sępa lub lisa. A jeśli wolisz trochę pokombinować, to śmiało, kto powiedział, że twój potwór nie może mieć dwóch głów, sześciu nóg lub kilku ogonów?

Albert i potwór

Albert nie może zasnąć. Długo rozmyśla o tym, jak bardzo był niemiły dla tamtego chłopca. Przecież to nie do końca jego wina, że nie znaleźli mocno kopniętej piłki. Nagle Albert słyszy jakiś szmer. O nie! Czy pod łóżkiem jest potwór? Nasz mały bohater jest tego pewien… Zaraz jednak jego myśli wędrują w inną stronę i coś sobie postanawia – jutro odnajdzie chłopaka, z którym się pokłócił i da mu żółty samochodzik. A potwór? Już nie jest taki straszny…

[product id="15240"]

Kazio i nocny potwór

Pewnej nocy Kazio słyszy głośne GRRR! Co to może być? Potwór? A może całkiem coś innego… Odważny chłopiec wyrusza na poszukiwania. Ale gdy w domu panują egipskie ciemności, nawet zwykłe przedmioty stają się troszkę przerażające. Czy Kaziowi uda się rozwikłać zagadkę dziwnych dźwięków? Sprawdź sam!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium