“Kacper dorasta” — książka dla dorastających chłopców

0
“Kacper dorasta” — książka dla dorastających chłopców

Okres dorastania to czas zmian. Zmienia się ciało i mózg. Im więcej dziecko wie o tym, co wydarzy się w jego życiu, tym lepiej może się do tego przygotować.

 

W proces zmian znakomicie wprowadza dziecko książka. Jakiś czas temu polecaliśmy “Maja dorasta”, a dziś pora na jej odpowiednik dla chłopców – “Kacper dorasta”. Obie ukazały się nakładem wydawnictwa Debit.

Orchidometr, wnętrostwo, androgeny – wiecie, co to za pojęcia?

Dorośli mają kłopot jak je wyjaśnić dziecku. Takich skomplikowanych, medycznych pojęć jest całkiem sporo. Autorka “Kacper dorasta” tłumaczy je z dużym wyczuciem i w prostym, zrozumiałym dla dziecka języku.

 

Kacper jest młodszym bratem Mai (“Maja dorasta” to książka dedykowana dorastającym dziewczynom, która ukazała się kilka miesięcy temu) i porównuje swoje dorastanie z jej. A ono przebiega zupełnie inaczej — zazwyczaj dziewczynki zaczynają dorastać szybciej niż chłopcy (przykładowo dlatego w piątej klasie dziewczynki są nawet o głowę wyższe od chłopców). Ich wizyta u pediatry również wygląda inaczej — lekarz kontroluje inne parametry, właśnie w zależności od płci. O przebiegu takiego badania przeczytamy w książce.

Dodatkowo autorka wyjaśnia proces zmian, które zaczynają zachodzić w organizmie chłopca. Jest miejsce na wiele ciekawostek — poznacie wzór na obliczenie wzrostu w przyszłości albo poznacie sposoby, dzięki którym wzrost będzie przebiegał harmonijnie. W tle całej historii są także rodzice — ich wsparcie w okresie dorastania jest nieocenione i świetnie, że autorka to podkreśla.

Warto kupić synowi książkę “Kacper dorasta”, ponieważ:

  • okres dojrzewania trwa wiele lat, wiąże się z niezliczoną ilością zmian i procesów, na które nie zawsze sam zainteresowany ma wpływ,
  • zagadnienie dotyczy absolutnie każdego chłopca w wieku od ok. 10 do 18 lat,
  • autorka i ilustratorka w sposób prosty, przyjazny, z dużą dozą humoru wyjaśniają skomplikowane tematy, które nie zawsze są podejmowane na szkolnych zajęciach biologii, czy przy rodzinnym stole.

[product id="15020]

Dla dziewczynek:

[product id="17425"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium