Humorki – seria książek o emocjach dla dzieci

Humorki

Humorki – poznaj emocje i cechy na wesoło

Jeśli jesteś ciekaw, jak wyglądają i zachowują się naburmuszone Dąsacze, a także chciałbyś poznać receptę na pokonanie dąsawki, zapukaj do ich domu przy ulicy Utartego Nosa 12. A może chcesz wiedzieć, co może być powodem do przechwałek? Dla Przechwalaków dosłownie wszystko! Dodatkowo ostrzegamy: kłamać można jak z nut, ale kłamstwo ma krótkie nogi!

Brzmi skomplikowanie? Wszystko wyjaśni się, kiedy sięgniecie po książeczki z serii Humorki wydawnictwa Kocur Bury. Seria prezentuje zabawne opowieści o mieszkańcach miasteczka Humorki. W każdej książeczce dowcipnie przedstawiony jest szczególny typ charakteru bohaterów. Ich perypetie znakomicie opisuje tekst Agnieszki Zimnowodzkiej i ilustracje Małgorzaty Kwapińskiej.

W 2016 roku ukazało się osiem książeczek, które w mig niknęły z półek księgarskich: Śmiechołki, Dąsacze, Zdziwionki, Wścibionki, Wstydziołki, Przechwalaki, Bałaganiaki i Kłamczusiaki. Teraz seria została uzupełniona o dwa kolejne tytuły: Leniwczaki i Pytajnisie.

Pytajnisie to niezwykle ciekawska rodzinka mieszkająca przy ulicy Zapuszczonego Żurawia 14. Czy są jacyś rodzice, którzy nie znają niekończących się serii pytań? Tata Pytajniś mawia, że kto pyta, nie błądzi i jest bardzo dumny z ciekawości świata swoich pociech. Nie wszyscy jednak lubią być zasypywani gradem pytań… Profesor Irytajło, właściciel galerii sztuki na przykład niekoniecznie. Ciekawość nie jest pierwszym stopniem do piekła, wbrew znanemu powiedzeniu, ale bardzo pożądaną cechą. Kto dużo wie, może nawet uratować galerię sztuki przed kompromitacja.

Leniwczaki – kolejny mieszkańcy miasteczka, mieszkają przy ulicy Krótkiej Drzemki 10. Charakterystyczną cechą członków tej sympatycznej rodzinki jest to, że nic im się nie chce i takie też słowa padają najcześciej z ich ust: “nie chce mi się…”. O takich jak oni mówi się, że są urodzeni w niedzielę i pewnie dlatego niedziela jest ich ulubionym dniem tygodnia. Czy takie lenistwo da się pokonać? Okazuje się, że tak. Potrzebny jest tylko… leniwiec!

Cała seria jest mądra, dowcipna i interesująca, a celnie opisane ludzkie cechy, zabawa słowem (twórczo wykorzystane powiedzenia i przysłowia,urocze, znaczące nazwy ulic) świetne ilustracje … i kolorowe mapy miasteczka w każdej części to jej największe atuty. 

[product id="16522, 17411, 16789, 16528"]

[product id="16524, 16523, 16526, 16525"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium