Książkowe przygody Pucia i jego rodziny podbiły serca milionów dzieci i rodziców! Tym razem sympatyczny chłopiec stał się bohaterem serii puzzli. Za c
pl

Gratka dla fanów Pucia! Najfajniejsze puzzle dla najmłodszych

Gratka dla fanów Pucia! Puzzle dla najmłodszych

Książkowe przygody Pucia i jego rodziny podbiły serca milionów dzieci i rodziców! Tym razem sympatyczny chłopiec stał się bohaterem serii puzzli. Za całością stoi oczywiście dobrze nam znany duet: Marta Galewska-Kustra oraz Joanna Kłos, a pieczę nad projektem sprawuje Wydawnictwo Nasza Księgarnia. To do układania!

Dostępne na rynku zestawy puzzli Pucio:

Puzzle 3 w 1 — Polecamy trzylatkom! Klasyczne puzzle, jakie każdy z nas zna z własnego dzieciństwa. Dziecko ma za zadanie ułożyć 3 obrazki o różnym stopniu trudności, składające się z 16, 20 i 24 elementów.

Czego brakuje? — Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Na obrazkach jest Pucio w sytuacjach, w których… czegoś brakuje. Dziecko powinno przyjrzeć się obrazkowi głównemu, zastanowić się, czego brakuje, i dopasować do obrazka drugi element, na którym widnieje właściwy obiekt.

Co tu pasuje? — Już dwuletnie dzieci sobie poradzą z tym zadaniem. Puzzle składają się z 5 obrazków głównych oraz 20 uzupełniających. Na obrazkach głównych jest Pucio w znanych dziecku codziennych sytuacjach (np. jedzenie posiłku, poranna toaleta, ubieranie się). Elementy uzupełniające przedstawiają pojedyncze obiekty zaprezentowane także na obrazku głównym (np. kanapka, szczoteczka do zębów, czapka). Dziecko ma się przyjrzeć obrazkowi głównemu, odnaleźć pasujące do niego elementy uzupełniające i je dołączyć.

Pierwsze zabawy — Zebrane w estetycznym pudełku obrazki dają okazję do rozmaitych zabaw, w zależności od możliwości intelektualnych i potrzeb dziecka: nauki nazywania obiektów, powtarzania i rozpoznawania wyrażeń dźwiękonaśladowczych, wyszukiwania wskazanych przez rodziców obiektów spośród kilku wybranych kartoników i wielu innych gier (opisanych w dołączonej do zestawu instrukcji).

Pucio i Misia ubierają choinkę — Nadchodzi Gwiazdka! Pucio i Misia pomagają rodzicom w przygotowaniach, pięknie przystrajając świąteczne drzewko. Do ułożenia jest duży obrazek w kształcie choinki. Opakowanie zawiera też niespodziankę: kilka tekturowych bombek z wizerunkami bohaterów książek o Puciu do zawieszenia na prawdziwym drzewku lub do przystrojenia wózka.

Puzzle 3 w 1 (w różowym opakowaniu) są najtrudniejsze — z pomocą rodzica poradzi sobie z nimi trzyletnie dziecko. Dwa pozostałe zestawy — Czego brakuje? (żółte opakowanie) oraz Co tu pasuje? (niebieskie) można śmiało podsunąć już dwulatkom. Poza radością, jaką daje maluchom sam Pucio, Misia i Funio, których znają z historii książkowych, puzzle dodatkowo:

• stymulują koordynację ręka-oko,

• ćwiczą skupienie i koncentrację,

• rozwijają spostrzegawczość,

• wzbogacają słownictwo i w ogóle zachęcają do podejmowania prób mówienia i opowiadania, nazywania przedmiotów,

• wprowadzają w świat kolorów i liczb.

Ogólne spostrzeżenie, jakie nasuwa mi się po wspólnej zabawie z dzieckiem jest takie, że puzzle Pucio są świetną zabawką! Wykonaną z kartonu, w poręcznym pudełku, przygotowaną z pomysłem. Pojawiają się na nich ilustracje, których dzieci nie znają z książek. I skoro o książkach mowa — nie jest tak, że jeśli macie książkę, to koniecznie musicie mieć puzzle. To znakomite uzupełnienie, tym bardziej, że zwykle właśnie dwulatkom rodzice podsuwają pierwsze układanki. Ale jeśli nie znacie Pucia, nie macie książek z tej serii — puzzle absolutnie polecam. I jestem pewna, że sięgniecie także po książkę!

[product id="17353, 17354, 17352, 19895, 19894"]

 

 

 

Polecamy najnowsze części książeczek o Puciu:

Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia oraz Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki  Z pomocą Pucia pożegnanie z pieluszką będzie o wiele prostsze, a udział w przygotowaniu posiłków otworzy na nowe doznania smakowe.

 

 [product id="22955, 22954"]   

Seria książeczek o Puciu i Misi:

[product id="15054, 16498, 16499, 17090, 17091"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium