Książki na Dzień Babci i Dziadka – najlepsze pomysły na prezent

0
Dzień babci i dziadka z książkami

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, kolejnego dnia z kolei świętują dziadkowie. To świetna okazja do tego, by podarować seniorom coś wyjątkowego – wspólny czas. Wybierzmy się do dziadka i babci, zajrzyjmy do albumu rodzinnego, przypomnijmy sobie najpiękniejsze momenty, przeczytajmy razem książki o łączącej nas więzi. Historie, które wybraliśmy, pomogą wam docenić wspólnie spędzone chwile i dostrzec siłę tej bezinteresownej, naturalnej miłości.


 

Paul McCartney – Hej, Przedziadku!

Jesteśmy pewni, że autor książki, od której zaczynamy nasze zestawienie, znany jest doskonale każdemu dziadkowi i każdej babci. Mogą być oni jednak nieco zdziwieni, że Paul McCartney, członek legendarnej grupy The Beatles, stworzył książkę o magicznej relacji dziadków z wnukami – „Hej, Przedziadku!”. Jeśli wy również chcecie wybrać się w niezapomniane podróże z najbardziej przebojowym dziadkiem na świecie, koniecznie sięgnijcie po magiczną busolę. Tu ją znajdziecie!

 

[product id="20273"]


 

Małgorzata Swędrowska – Moja babcia, mój dziadek

Jeśli szukacie idealnego prezentu na Dzień Dziadka lub Babci, już go znaleźliście! Mowa o zilustrowanej przez Joannę Bartosik opowieści „Moja babcia, mój dziadek”. Małgorzata Swędrowska, autorka książki, zaprasza do refleksji i zadawania pytań. Przedstawia babcię i dziadka jako osoby, które często mają mnóstwo własnych obowiązków, skarżą się na swoje zdrowie, czasami czują się bezradni, jednak najmocniej na świecie kochają swoich wnuków i to z tej miłości czerpią siłę.

[product id="20363"]


 

Asa Lind – Chusta babci – Aby powspominać ukochaną babcię, która odeszła

Babcia i dziadek to osoby, które zajmują szczególne miejsce w sercu każdego z nas. Gdy odchodzą, pozostaje pustka. Autorka książki „Chusta babci” dotyka śmierci, jednak nie skupia się wyłącznie na niej. Pisze o poszukiwaniu miejsca, w którym każdy z nas może sobie wszystko spokojnie przemyśleć. W przypadku bohaterów opublikowanej przez wydawnictwo Zakamarki opowieści Asy Lind, tym miejscem jest namiot zrobiony z tytułowej chusty babci. Okazuje się, że tylko w tej kryjówce dzieci mogą odciąć się od nerwowej atmosfery panującej w domu i trudnych emocji towarzyszących przemijaniu.

[product id="16055"]


 

Alicja Dyrda – Ostatni dżem babci – Aby przygotować dziecko na odejście ukochanej babci

Kolejną wartościową książką o przemijaniu jest „Ostatni dżem babci”. Autorka opowieści, Alicja Dyrda, pisze o doświadczeniach związanych ze śmiercią swojej mamy. Tym, co jednak najbardziej chwyta nas za serce, jest reakcja ukochanego wnuka. Smuci się, że babcia nie ma sił się z nim bawić, choć tak bardzo to lubi. Widzi i rozumie, że umiera, jednak jego postrzeganie śmierci różni się od tego, który jest doskonale znany dorosłym. To spokojna, zapraszająca do refleksji książka, w której każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie.

[product id="22978"]


 

Dominika Gałka – Sklep z babciami

Wojtek, bohater książki „Sklep z babciami”, tak bardzo chciałby się wybrać z rodzicami na wakacje, jednak w tym roku zatrzymują ich obowiązki służbowe. Znudzony chłopiec wybiera się do pobliskiej pasmanterii, mając nadzieję, że kupi tam guzikowy nos dla swojego pluszowego psa. Gdy jednak spotyka trzy pracujące tam starsze panie, guzik schodzi na dalszy plan. Książka stworzona przez Dominikę Gałkę i Macieja Szymanowicza to najlepszy dowód na to, że przyjaźń nie pyta o wiek, a międzypokoleniowe rozmowy każdemu z nas mogą przynieść mnóstwo radości.

[product id="18332"]


 

Basia Bielanik – Babciu, Dziadku, poMocy!

Po fascynujących opowieściach przychodzi czas na książkę, która pomaga zrozumieć dziadkom współczesne podejście do wychowania dzieci. Basia Bielanik, autorka przewodnika „Babciu, Dziadku, poMocy!”, wyjaśnia, czym jest Rodzicielstwo Bliskości i Porozumienie bez Przemocy. Przyjaźnie i taktownie udowadnia, że stosowanie surowych metod wychowawczych nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Pokazuje również, jak wspierać rozwój swoich wnuków, dbając równocześnie o swoje potrzeby.

[product id="15141"]


 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium