To bardzo ważne, żeby przygotować dziecko na pojawienie się w domu noworodka. Niezależnie od tego, czy ma ono dwa lata, sześć czy nawet dziesięć, z pe
pl

Co czytać dzieciom, które będą mieć rodzeństwo

Co czytać dzieciom, które będą mieć rodzeństwo

To bardzo ważne, żeby przygotować dziecko na pojawienie się w domu noworodka. Niezależnie od tego, czy ma ono dwa lata, sześć czy nawet dziesięć, z pewnością nie do końca zdaje sobie sprawę, co oznacza nowy członek rodziny w domu. Książki o rodzeństwie, dopasowane do wieku dziecka, mogą być naprawdę bardzo pomocne. Co oczywiście wcale nie znaczy, że jest szansa na sielankę w domu po pojawieniu się noworodka…

Książki dla dzieci 2–4 lata Książki o emocjach dla dzieci Wydawnictwo Natuli

Wszystkie kolory miłości

Polecamy tę książkę każdemu rodzicowi, który chciałby pokazać dziecku moc i piękno miłości. To doskonały wstęp do rozmowy z młodszym maluchem po wspólnym głośnym czytaniu, jak i wartościowa lektura dla starszego dziecka, już czytającego samodzielnie.

[product id="25366"]

Tosia i Julek czekają na brata

Bazując na swoim ogromnym doświadczeniu i wiedzy, autorka z wielkim wyczuciem pisze o sprawach, które rodzicom – najczęściej tym mniej doświadczonym – sprawiają trudność: Tym razem rodzeństwo przygotowuje się na narodziny młodszego braciszka.

[product id="23844"]

Chcę Cię już poznać!

To pełna ciepła książka oswajająca starsze rodzeństwo z nowym członkiem rodziny. 

Jak przygotować malucha do roli starszego rodzeństwa? 
Wystarczy oddać głos temu najmłodszemu!

Nie gniewaj się na mnie. Ja cię po prostu bardzo kocham i chcę być z tobą. Bo wiesz,
teraz już zawsze będziemy razem. Ty i ja. I będzie nam wspaniałe.

 

[product id="25028"]

Jadzia Pętelka wita dzidziusia

W rodzinie Pętelków pojawia się nowy członek rodziny. Jak rodzeństwo zareaguje na nową sytuację? Sprawdźcie, jak zmienia się codzienność w całej rodzinie po urodzeniu dziecka.

[product id="23823"]

Brat czy siostra? Staś Pętelka

Bogato ilustrowana seria dla dzieci ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza. Warto również poznać Jadzię Pętelkę, młodszą siostrę Stasia – bohaterkę serii dedykowanej maluszkom!

[product id="25334"]

Zuzia i nowy dzidziuś

To dziwne, mama Zuzi robi się coraz grubsza. W końcu oznajmia: W naszej rodzinie pojawi się nowy dzidziuś!

Ta książeczka serii opowiada o tym, jak Zuzia radzi sobie w roli starszej siostry.

Serię książeczek o Zuzi polecamy dzieciom od 3. roku życia.

[product id="15747"]

Tosia czeka na braciszka

Tosia będzie miała rodzeństwo! Jest podekscytowana i jednocześnie trochę się boi, bo nie bardzo rozumie, co się dzieje. Widzi, jak rośnie brzuch mamy, pomaga w szykowaniu wyprawki, ale też zastanawia się, co narodziny braciszka zmienią w jej życiu. Czy będzie musiała dzielić się zabawkami? Czy rodzice znajdą dla niej czas?

 
Książka, która dziecku pomoże poradzić sobie z nieznaną sytuacją, a rodzicom wyjaśni, czego obawiają się ich pociechy. Pogodne ilustracje oraz poruszane tematy zachęcają do rozmów o powiększającej się rodzinie.

[product id="16993"]

Kicia Kocia ma braciszka Nunusia

Mała kotka przygotowuje się na przybycie braciszka!

Ścieli mu łóżeczko i daje w prezencie ulubioną zabawkę. Kiedy jednak Nunuś pojawia się w domu, okazuje się, że mama zajmuje się tylko nim. 

Kicia Kocia to niezwykle popularna seria kwadratowych książek autorstwa Anity Głowińskiej, dla małych czytelników w wieku 2-5 lat. Dzieci uwielbiają książeczki za wyraziste ilustracje, ciekawe przygody i bohaterów, z którymi najmłodsi czytelnicy mogą się łatwo utożsamić.

Kicia Kocia to rezolutna kotka, która wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu.

[product id="15357"]

Kocham Was równie mocno Maluszki!

Pełna ciepła opowieść, która pomoże maluchom poradzić sobie z zazdrością, gdy w ich życiu pojawi się młodsze rodzeństwo lub kuzyni!

Babcia ma niespodziankę dla Momusia – odwiedziny jego malutkiej kuzynki Bibi. Maluch szybko zaczyna jednak być zazdrosny o młodszą sówkę. Czy od teraz tylko Bibi może liczyć na łaskotki i przytulaski? I dlaczego Babcia nie chce pobawić się z wnuczkiem w chowanego? 

[product id="20968"]

Pucio umie opowiadać

Dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się nowego członka rodziny.

Pod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania przeżyć bohaterów własnymi słowami, a także pytania skłaniające do rozmowy z rodzicem na temat szczególnie interesujący każdego malucha: własne przyjście na świat. 
Opowiadanie wymaga m.in. rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Możemy dzieciom pomóc, zadając pytania typu: "Co się wydarzyło na początku?", "Co potem zrobił Pucio?", " Dlaczego?" oraz używając zwrotów: "najpierw", "później", "na koniec".
 

[product id="18030"]

Miffy i króliczątko

Coś dla naprawdę najmłodszych. Urocza holenderska króliczka Miffy tak bardzo cieszy się na wieść o tym, że będzie miała rodzeństwo, że zaczyna przygotowywać podarunki, a przyjaciół w przedszkolu częstuje ciasteczkami. Krótki, lapidarny, rymowany tekst – tylko dla najmłodszych.

Wiek: 2+

[product id="15209"]

Basia i nowy braciszek

Basia to dziewczynka z charakterem. Zofii Staneckiej udało się pokazać ogrom emocji, jakie wywołuje w małym człowieku pojawienie się rodzeństwa, które nagle staje się ośrodkiem zainteresowania rodziców. Najpierw jest wielkie oczekiwanie, potem rozczarowanie, smutek, frustracja, złość… A potem stopniowe oswajanie się z nową sytuacją, wreszcie akceptacja i nawet sympatia. Nie obawiajcie się, książka jest dość wyważona, ale bardzo prawdziwa. Nie znajdziecie w niej cukierkowych zapewnień, jak to cudownie mieć braciszka albo siostrzyczkę, ale szczerą prawdę.

Wiek: 3+

[product id="15800"]

Człowiek. Jak to działa

Wszystko na temat ciąży, porodu, karmienia piersią oraz funkcjonowania noworodka znajdziecie w rozdziale pod tytułem Życie przed narodzeniem i krótko po nim. Ugryzienie tematu od strony naukowej to dobry pomysł na oswojenie starszaka z tym, co się dzieje z mamą i kto pojawi się w domu. Wszystko jest świetnie opisane!

Wiek: 5+

[product id="16155"]

Głupi dzidziuś

Odkąd w domu pojawił się dzidziuś, rodzice ciągle uciszają bawiącego się Henia. Nic dziwnego, że Henio nie lubi dzidziusia i każe mu wracać tam, skąd przyszedł. Henio to bohater, który zachowuje się w sposób określany przez niektórych dorosłych jako niegrzeczny. W jednym z tomów wciąż mówi kupa, siku (skąd my to znamy, hm?), a w tym nazywa swojego braciszka głupim. Stephanie Blake świetnie potrafi oddać uczucia maluchów i sposób, w jaki sobie z nimi radzą. Na szczęście Henio w końcu pokona zazdrość i przekona się do braciszka. Świetna książka dla najmłodszych czytelników, ale także dla rodziców, którzy wyobrażają sobie, że starsze rodzeństwo naprawdę będzie tylko całować noworodka w czółko i podawać pieluszki z pieśnią na ustach.

Wiek: 2+

[product id="15146"]

Ładnie, Bolusiu

Boluś chciał mieć rodzeństwo i w końcu je ma. Ale nie jest tak fajnie, jak się spodziewał. Braciszek ciągle ryczy, a Bolusiowi nie wolno ssać jego smoczka, bo jest za duży. Boluś nie lubi być za duży. Wynosi braciszka przed dom, zabiera mu smoczek i ucieka. Jeśli obawiacie się, że może to podsunąć waszym dzieciom głupi pomysł, zapewniam, że starszemu, zdesperowanemu rodzeństwu, któremu rodzice mówią, że jest na wszystko za duże, nie takie rzeczy przychodzą do głowy. Wartością tej książki jest możliwość pokazania dziecku, że uczucie zazdrości jest normalne, i rozpoczęcie rozmowy na temat tego, jak sobie z nim radzić.

Wiek: 0+

 

[product id="16727"]

Nusia i bracia łosie

Pija Lindenbaum pisze książki dla dzieci i dla rodziców o mocnych nerwach. Nie wszyscy są w stanie przeczytać swoim pociechom o łosiach, które piją wodę z sedesu… Nusia pragnie mieć rodzeństwo tak bardzo, że w jej domu pojawiają się… bracia łosie. Wprowadzają tak totalny chaos, że Nusia chciałaby, żeby chyba jednak zamieszkali na dworze. A ona już woli spotykać się od czasu do czasu z kuzynką Jadwinią. Tak to jest z tym rodzeństwem: chciałoby się je mieć, ale jak już się pojawia, to czasem lepiej, żeby go nie było…

Wiek: 3+

[product id="16039"]

Tsatsiki i Retzina

Seria o Tsatsikim to tłumaczenie ze szwedzkiego, można się więc spodziewać prawdy o pojawieniu się rodzeństwa bez owijania w bawełnę. Tsatsiki miał mamę tylko dla siebie, a potem nie dość, że zamieszkał z nimi Morten (starszy chłopak ze szkoły Tsatsikiego z patologicznej rodziny, do którego Mamuśka wyciągnęła pomocną dłoń), to jeszcze Mamuśka urodziła Retzinę. Tsatsiki ma dość: jego mama zajmuje się albo Retziną, albo Mortenem. Tylko dla niego nie ma nigdy czasu. Sytuacja zaognia się na tyle, że Tsatiski podejmuje decyzję o wyprowadzeniu się do dziadków. Generalnie jednak posiadanie takiej zupełnie malutkiej siostry miało też swoje dobre strony – można było na nią podrywać dziewczyny – wszystkie koleżanki z klasy chciały się nią opiekować. Warta polecenia jest cała seria, ale szczególnie Tsatsiki i Retzina, a także Tsatsiki i miłość – w tym tomie Retzina pojawia się na świecie.

Wiek: 6+

[product id="16142"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium