Cztery świetne książki dla dzieci w wieku 2—6 lat 0
Cztery nowości książkowe dla dzieci w wieku 2—6 lat

 

 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia przyzwyczaiło nas do kilku nowości w miesiącu. Luty obfituje w wiele tytułów, ale obok pięciu nie mogliśmy przejść obojętnie. Coś dla siebie znajdą najmłodsi czytelnicy, wielbiciele zwierząt, tajemnic oraz ekologii. Poznajcie je!

 

Seria książeczek tekturowych Montessori: odkrywam i poznaję. Wyd. Wilga

To pięć książeczek, każda o innej tematyce, ale wszystkie w duchu pedagogiki Marii Montessori. Każda w dużym skrócie opiera się na założeniu, by dzieci były skoncentrowane na swoich zadaniach, dążyły do samodzielności, budowały wiarę w siebie i z ufnością patrzyły na świat. Czy te książeczki w tym pomagają? I tak, i nie. Tak, ponieważ rzeczywiście zawarte w nich zadania zachęcają dzieci do samodzielności, a przy tym poszerzają ich wiedzę o otaczającym świecie. I są ciekawe — mieliśmy w rękach wiele tytułów w podobnej koncepcji, ale te wyróżniają się świeżym podejściem do tematu.

Część o emocjach, zwierzętach na wsi czy dzikich zwierzętach z pewnością podbije serca dwulatków, o tyle dwie pozostałe: o liczbach oraz kształtach, zawierają treści dedykowane starszym dzieciom. W sumie każde małe dziecko — i rodzice — znajdą coś dla siebie.

[product id="15465, 15469, 15473, 15475"]

 

Z górki na pazurki (seria o Edziu) Wyd. Wytwórnia


Książka dla przedszkolaków, która poza zimową historią nawiązuje do tematu zwycięstwa i porażki, rywalizacji i pokonywania strachu. Grupa przyjaciół wybiera się na sanki, planują wyścigi. Niektórzy czują się pewnie, inni się boją, choć starają się tego nie okazywać. Co z tego wyniknie? Zachęcamy do lektury książki, która poza celnym przekazem słownym urzeka kolorowymi ilustracjami.

[product id="16962"]

 

Król Kot Wyd. TAKO

Czy są wśród Was mali miłośnicy kotów i psów? Jeśli tak i w dodatku macie w domu oba zwierzaki — koniecznie musicie mieć tę książkę! Marta Altes z niesamowitą dawką humoru opowiada historie, kiedy to w domu, w którym od zawsze królem jest KOT, pojawia się irytujący go nowy lokator. Król Kot to książka dla przedszkolaków o przyjaźni, kompromisie i gotowości do zmian w życiu. Bardzo polecamy!

[product id="15560"]

 

Dorastanie Wyd. Zielona Sowa

Poetycka opowieść z magicznymi ilustracjami do wspólnego, rodzinnego czytania. Treść nie jest łatwa, choć przyjemna w czytaniu (rymowana). Jednak porusza bardzo ważny temat – życia, jego poszczególnych etapów, przemijania. Piękne tłumaczenie sprawia, że niemal na każdej stronie znajdujemy cytaty, które chyba każdy z nas chciałby uczynić swoim mottem życiowym, takie do zapisania na tablicówce albo powieszenia na lodówce.

[product id="16636"]

 
Sprawdź także: 

[product category_id="411" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium