Nie ma chyba nic bardziej fascynującego niż ludzkie ciało. Od momentu poczęcia, przez pierwsze miesiące w brzuchu matki, aż do narodzin i przez wszyst
pl

Co mamy w środku? Czyli anatomia dla dzieci

Co mamy w środku? Czyli anatomia dla dzieci

Nie ma chyba nic bardziej fascynującego niż ludzkie ciało. Od momentu poczęcia, przez pierwsze miesiące w brzuchu matki, aż do narodzin i przez wszystkie lata życia. Zdumiewa, ciągle zaskakuje, ma niezwykłą moc i dlatego od najmłodszych lat powinniśmy poznawać je z bliska. Jest przecież nasze… Aby zachęcić dzieci do takiej formy lekcji biologii, wspomóżmy się książkami. Wybraliśmy dla was sześć najlepszych pozycji dla dzieci w każdym wieku.

“Nasze ciało”

Od kiedy zacząć lekcje anatomii? Jak najszybciej. Już 2,3 – latek zainteresuje się książką “Nasze ciało”. Ta kartonowa pozycja dla najmłodszych zainteresuje nie tylko powycinanymi kartonowymi stronami, ale także prostą kolorystyką i zabawną treścią ( jaka jest różnica pomiędzy dużym brzuchem mamy i taty? przekonajcie się sami:). Jest książką nie tylko do nauki o naszych organizmach, lecz doskonałym pomysłem na zabawę i wspólnie spędzony z dzieckiem czas.

[product id="15565"]


“Co kryje ciało?”

Ta pozycja zachwyci już nieco starszych czytelników. Kolorowe “szkiełka” pozwalają na odkrywanie nowych elementów na ilustracjach (niewidocznych gołym okiem). To niezwykle trafne podejście do poznawania tajemnic, jakie kryją się w naszych ciałach. Książka wzbudza ciekawość, a przez niebanalną formę ilustracji niejeden dorosły zechce sam się przekonać, czy na pewno wie już wszystko o zakamarkach swojego ciała.

[product id="18292"]


 “Pępek”

Nie sposób nie wspomnieć o książkach Gen-ichiro Yagyu. Wybraliśmy “Pępek”, od którego ponoć wszystko się zaczyna. Jaki może mieć kształt, czy to prawda, że nie powinno się go dotykać, jak łączy matkę z dzieckiem i do czego w ogóle jest nam potrzebny? Z tej samej serii ukazały się: “Piersi”, “Strupek” i “Dziurki w nosie”. Zabawny tekst i charakterystyczne proste ilustracje zdecydowanie wyróżniają te książki spośród innych o ludzkim ciele.

[product id="16527"]


“Ciało. Jak to działa?”

Dla jednych ciało, dla innych organizm, a dla jeszcze innych skomplikowana maszyna. Jak zrozumieć wszystkie dźwięki, jakie z siebie wydajemy? Skąd się bierze czkawka, jak działa bekanie i kaszel? Czemu ludzie chrapią? Z tej książki dowiecie się też o dziwnych organach (np serce i mózg) oraz o procesach, jakie zachodzą w naszym ciele.

[product id="16154"]


“Anatomia. Obraz ludzkiego ciała na wyjątkowych ażurowych rycianch”

To taki domowy must-have. Często pytacie o sugerowany wiek czytelników. Śmiało możemy powiedzieć, że nadaje się już dla przedszkolaków. Wspólne czytanie i oglądanie wyjątkowo starannie wyciętych, ażurowych ilustracji, będzie niesamowitą frajdą dla niejednego kilkulatka. Starsze dzieci z pewnością zagłębią się w lekturze o anatomii i spędzą nad nią wiele chwil. Gdyby tak wyglądały podręczniki do nauki… tak, to byłoby marzenie!

[product id="15295"]


“Maja dorasta”

Dojrzewanie to trudny okres zarówno dla rodziców, jak i samych nastolatków. Przechodzą go burzliwie zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Choć “Maja dorasta” dedykowana jest dziewczynkom, powinien przeczytać ją niejeden kolega z klasy. Opowieść o tym, jak zmienia się ciało dziewczynki podczas dojrzewania i jakie procesy w nim zachodzą, ułatwi też niejedną rozmowę z córką (czy synem). Ważne informacje, przyjazna szata graficzna i niewielki format książki – to jedne z największych zalet. Kolejna książka, której nie powinno zabraknąć w życiu naszych dzieci.

[product id="17425"]


Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium