Dzieci, które sprawnie czytają samodzielnie (czyli w wieku ok. 9—10 lat) to naprawdę wymagający czytelnicy. Dzielą się zwykle na dwa typy — te, które
pl

Co czytają starsze dzieci? 6 propozycji dla dziesięciolatka

Co czytają starsze dzieci? 6 propozycji dla dziesięciolatka

Dzieci, które sprawnie czytają samodzielnie (czyli w wieku ok. 9—10 lat) to naprawdę wymagający czytelnicy. Dzielą się zwykle na dwa typy — te, które pochłaniają książki w ilościach hurtowych, interesuje je każdy temat, oraz te, które po książkę sięgają w ostateczności i do każdej lektury trzeba ich usilnie namawiać. Zebrałam 5 tytułów*, które zainteresują obie grupy!

* w rzeczywistości to wybór mojej dziesięcioletniej córki — ona naprawdę czyta te książki!

Dziewczyny

Wyd. Wilga

Dziesięciolatki zwykle już wiedzą, na czym polega prawdziwa przyjaźń, ponieważ przeważnie mają przyjaciela- takiego z prawdziwego zdarzenia. I ta książka tylko wzmocni ich w przekonaniu, że przyjaźń to naprawdę ważna sprawa, że jest wspaniała i może być na całe życie. Krótka historia czterech dziewczynek, zupełnie różnych, ale wspierających siebie w dobrych i złych chwilach. Książka piękna, mądra, dla każdego.

[product id="17397"]

Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią

Wyd. Publicat

Znam inne książki z tej serii (Ekonomia, Polityka oraz Mózg), dlatego byłam ciekawa tej nowości. To kopalnia wiedzy o wszechświecie! Masa faktów (m.in. jak powstał kosmos, czym jest kosmiczna materia, ile jest galaktyk), znakomita forma przekazu informacji młodemu czytelnikowi (podział na tematy, podpunkty, wytłuszczenia) i świetne grafiki (proste schematy, forma komiksu). To podoba się dzieciom (i dorosłym). Aż chce się czytać!

[product id="17419"]

Ciało-śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu

Wyd. Znak

Takich książek nigdy za wiele, a ta pozycja jest naprawdę dobra. To opcja dla dziewczyn, dla których Maja dorasta jest zbyt dziecinna, a Sexedpl za poważne. Okres dorastania to wyzwanie nie tylko dla samego nastolatka, ale dla całej rodziny. Ta książka pomaga każdemu — i dziecku, i rodzicom. W czym? W podjęciu rozmowy. Bo o zmianach, jakie niesie ze sobą dorastanie, trzeba rozmawiać, a dom jest do tego odpowiednim miejscem. W książce przeczytacie m.in. o zmianach dotyczących ciała, ale i sfery uczuć, o miesiączce, owłosieniu, trądziku, dietach, roli aktywności fizycznej. Czekam na wersję dla chłopców!

[product id="16967"]

Kajko i Kokosz. Szkoła latania

Wyd. Egmont

Komiks! Tak, ta forma literacka nadal żyje i mam wrażenie, że za chwilę przeżyje drugą młodość. Kajko i Kokosz to lektura szkolna, więc jest spora szansa, że dzieci będą miały styczność z komiksem. Przygody słowiańskich wojowników bawią do łez, siła ich przyjaźni może być przykładem. Szalone przygody Kajko i Kokosza czyta się jednym tchem!

[product id="15997"]

Planetarium

Wyd. Dwie Siostry

Piękny album. Idealnie sprawdzi się jako prezent urodzinowy czy na Pierwszą Komunię. Przeczytacie m.in. o nowoczesnych teleskopach, poznacie tajemnice każdej planety, dowiecie, kiedy słońce zgaśnie i czym jest czarna dziura, poznacie różne rodzaje gwiazd. Po prostu ogrom wiedzy, która jest potrzebna młodym ludziom! Choć album jest tak ciekawy, że gwarantuję, iż będziecie go czytać wspólnie.

[product id="16960"]

Ja, młoda buntowniczka

Wyd. Debit

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek tom 1.i 2. to już światowe hity. Fascynujące życiorysy kobiet z najróżniejszych zakątków świata inspirują dziewczyny i kobiety. Tym razem autorki chcą zaktywizować swoje czytelniczki – dostarczają im ponad 200 stron, na których czekają na nie wyzwania, które pomogą im uwierzyć w siebie. I tak zadaniem “buntowniczki” jest przykładowo wpisanie tytułów książek, które napisze, opracowanie komiksu o Marsjance czy napisanie listu do… posłanki. I choć to kolejna pozycja w tym zestawieniu dedykowana dziewczynom, liczę, że spotka się z uznaniem obu płci.

[product id="17446"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium