Bestsellery dla dzieci

0
Bestsellery dla dzieci 2017

Bestsellery dla dzieci 2017

Jako że rynek często weryfikuje subiektywne odczucia, prezentujemy przegląd – bestsellery dla dzieci 2017. Można założyć, że jest on demokratyczny, bo to wasze głosy i koszyki zadecydowały o tym, które pozycje znajdują się w czołówce zestawienia. Wszystkie poniższe książki z całą pewnością godne są polecenia i mamy nadzieję, że również w 2018 roku trafią do waszych serc i na wasze książkowe regały.

Miłość

Pewnego dnia Archibald pyta: „Powiedz, mamo, czy będziesz mnie kochać całe życie?”. „Hmm, no cóż, zdradzę ci pewien sekret…”, odpowiada mama i czule wylicza chwile spędzone razem, kiedy wszystko jest okazją do wyrażenia miłości. Poetycka, pełna ciepłego humoru opowieść o miłości macierzyńskiej, z uroczymi ilustracjami Pauline Martin.

Wiek: 3+

Jak tata pokazał mi wszechświat

Książka Ulfa Starka to historia pewnego zwykłego-niezwykłego spaceru małego chłopca i zazwyczaj bardzo zajętego taty. Niepozbawiona humoru i delikatnej kpiny z dorosłych, w poetycki sposób opowiada o sprawach jednocześnie ważnych i przyziemnych, wielkich i małych, prostych i skomplikowanych.

Wiek: 3+

Złość i smok Lubomił

Książka opowiada o tym, co tracimy, gdy nie dopuszczamy do głosu złości, a także co się dzieje, jeśli nie potrafimy nad nią zapanować. Zawarta w niej „Instrukcja obsługi złości” w przystępny sposób przedstawia praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem, proponuje także wiele zabaw i ćwiczeń pomagających lepiej poznać złość, również w kontekście innych emocji. Przydatna zarówno dla rodziców, jak i osób pracujących z dziećmi.

Wiek: 3+

Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci

Ten zbiór zabawnych wierszyków, którym towarzyszą zachwycające i pełne humoru ilustracje, to książka wyjątkowa. Jej wspólne czytanie może być świetną zabawą dla dzieci i rodziców. To doskonała pomoc w pracy z maluchami mającymi problemy logopedyczne. Nie straszy trudnymi do wymówienia łamańcami językowymi, bo rymowanki są dostosowane do wieku i możliwości artykulacyjnych dziecka.

Wiek: 3+

[product id="15044, 15053, 15049, 16981"]

Skąd się (nie) biorą dzieci?

Książka napisana dla najmłodszych i ich opiekunów. Zawiera pomocne wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi o seksualności. W środku umieszczono przykładowe rozmowy z dzieckiem oraz instruktaż dla rodziców. Pozycja zawiera opowiadanie wyjaśniające m.in. tajemnicę powstawania ludzkiego życia. Na końcu książki znajduje się słowniczek ułatwiający przyswojenie prawidłowej terminologii związanej z seksualnością.

Wiek: 3+

6–12 miesięcy – Seria “Dobra Książeczka”

Dobra książeczka dla dziecka w tym wieku to taka, która ma tylko jedną ilustrację na stronie i przedstawia tylko jedną rzecz. Najlepiej, gdy są to przedmioty codziennego użytku lub zwierzęta bliskie dziecku. Oglądanie obrazków wraz z opiekunem, który nazywa przedmioty, pomaga maluchowi zrozumieć znaczenie wyrazów i rozwija umiejętność mówienia. Książeczka opiera się na wiedzy z dziedziny psychologii rozwojowej. Została stworzona specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 6–12 miesięcy i uwzględnia ich specyficzne potrzeby.

Wiek: 0+

Pakiet Zuza

Opowiadania o perypetiach uczuciowych pary 7-latków, stworzone przez duet Thierry Lenain i Delphine Durand, od ponad dekady niezmiennie cieszą się we Francji popularnością. Humor sytuacyjny, dowcipny język i przezabawne ilustracje zdobyły fanów również w innych krajach. Książki z serii “Zuza” zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, na ich motywach są realizowane przedstawienia teatralne, a w 2012 r. powstał serial animowany pod oryginalnym tytułem „Mademoiselle Zazie”.

Wiek: 5+

Dobro i zło. Co to takiego?

Seria “Dzieci Filozofują” ma formę rozmowy. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów takich jak: znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość.

Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka.

Wiek: 3+

[product id="15059, 15072, 15066"]

Co widzisz

Dzięki wyobraźni powstają dzieła sztuki, wynalazki, rodzi się postęp. Warto więc o nią zadbać i pielęgnować ją już od najmłodszych lat. Ilustracje zawarte w tej książce są pełne niespodzianek, a wierszyki podpowiadają, co można zrobić w trakcie czytania lub po zakończeniu lektury. To sprawia, że książka sprawdzi się zarówno dla młodszych dzieci (3–5 lat), jak i dla nieco starszych (6–10 lat).

Wiek: 3+

Zaśnij ze mną

Interaktywna książka kartonikowa dla najmłodszych. Zadaniem dziecka jest… położenie jej spać. Maluch musi więc dopilnować, by książka umyła zęby, zrobiła siusiu, oraz opowiedzieć jej bajkę, zaśpiewać kołysankę, okryć kocykiem i w końcu dać słodkiego buziaka na dobranoc… Czy książka w jego rękach chętnie pójdzie spać? Czy będzie umiał utulić ją do snu? A może szybciej zaśnie sam?

Wiek: 1+

Trening intelektu

Rozwój intelektu u dziecka nie jest procesem ani ciągłym, ani jednolitym. Dlatego szczególnie dzieci – choć oczywiście nie tylko one – powinny mieć stały dostęp do wciągających i ciekawych zagadek, łamigłówek, ćwiczeń i zadań pobudzających neurony oraz łączących proces myślenia z koordynacją ruchową.

Wiek: 6+

1–1,5 roku – Seria “Dobra Książeczka”

Choć roczne dziecko trudno zainteresować czytaniem, to zawsze warto próbować. Dobra książeczka dla dziecka w tym wieku ma krótkie, proste zdania, odnosi się do życia codziennego, opowiada bliskie mu historie. Na obrazkach pojawiają się już szczegóły. Ilustracje przedstawiają nie tylko przedmioty, ale także wydarzenia.

Wiek: 1+

 

[product id="15616, 16100, 15061, 15715"]

Nocnik nad nocnikami. Chłopiec

 To pozycja obowiązkowa w bibliotece małego dziecka, szczególnie kiedy w domu pojawia się tak poważny sprzęt… Autorka napisała ją, gdy jej synek zaczął korzystać z nocnika, ale – jak można się domyślić – nie do końca wiedział, czego rodzice od niego oczekują. Książeczka dodała mu odwagi i pomogła zrobić ten ważny krok – pożegnać się z pieluszką.

Pozycja dostępna także w wersji dla dziewczynek.

Wiek: 1+

Pucio mówi pierwsze słowa

Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach dziecka. Ich rozumienia i używania maluch uczy się w pierwszym i drugim roku życia, natomiast dwulatek zaczyna już łączyć słowa, a zatem posługuje się prostymi zdaniami. Zabawa z Puciem ma wesprzeć najmłodszych w zdobywaniu tych umiejętności. Dla starszych dzieci książka będzie doskonałym materiałem do pierwszych prób samodzielnego czytania.

Wiek: 1+

Strach i pogromca potworów

Książka zawiera „Instrukcję obsługi strachu”, w przystępny sposób przedstawiającą praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem. Proponuje także wiele zabaw i ćwiczeń pomagających lepiej poznać strach – również w kontekście innych emocji.

Wiek: 5+

To nie jest książka do matmy

Pozycja pozwala odkryć fascynujący świat matematycznych figur i wzorów! Licz i rysuj, rysuj i licz. Zrób kwiaty z okręgów i las z fraktali. Twórz zwariowane łamańce, złote spirale i wieloramienne gwiazdy. Układaj mozaiki i projektuj mandale. Bez względu na to, czy jesteś matematycznym geniuszem, czy szalonym artystą – czeka cię świetna zabawa! I pamiętaj: to nie jest książka do matmy! A może…?

Wiek: 6+

 

[product id="16628, 15876, 15054, 15060"]

Szary chłopiec

Marcinek ma pewien problem – jest cały szary. Szare i beznamiętne jest jego życie, szary świat dookoła. Nikt i nic nie jest w stanie wskrzesić w nim iskry emocji. Jednak do czasu… Zabawna, bezpretensjonalna przypowiastka o znaczeniu emocji w naszym życiu, napisana i zobrazowana z iście latynoskim temperamentem. Autorem fantastycznych, pełnych ekspresji ilustracji jest znakomity artysta urodzony w Argentynie – Gusti.

Wiek: 3+

Czy to pies, czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów

Chcesz się dowiedzieć, dlaczego w upalne południe nie należy wychodzić w pole? I czemu lepiej omijać bagna i mokradła? Dlaczego mówimy, że „licho nigdy nie śpi” albo że „w nocy dusiła mnie zmora”? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w niezwykłym, autorskim bestiariuszu Kamili i Łukasza Loskot „Czy to pies, czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów”.

Pięknie ilustrowana książka wprowadza młodszych (i starszych) czytelników w niezwykły świat słowiańskiej mitologii, gdzie groźne Mamuny sąsiadują z dobrodusznym Chmurnikiem i złośliwą Strzygą.

Świat trochę straszny, trochę śmieszny, czasem złowieszczy. Narysowanym prostą, nowoczesną kreską portretom mitologicznych stworów towarzyszą zabawne, dowcipne teksty, w których dawne legendy w zaskakujący sposób splatają się ze współczesnością.

6+

Duszan

„Nazywam się Duszan. Jeśli czytasz te słowa, to znaczy, że otworzyłeś Kapsułę Czasu, którą zakopaliśmy razem z moim bratem Jankiem pod kasztanem, tuż za miodowym domem naszej babci. To mój pamiętnik. Opisałem w nim wszystkie nasze przygody podczas pobytu w Zalesiu”

Przepiękna, mądra opowieść o sile dziecięcej wyobraźni, mocy braterskiej więzi i potędze rodzicielskiej wiary w dziecko. Książka nagrodzona w konkursie Wielokropek 2016.

Wiek: 6+

W koronie. Nie ma miejsca jak dąb

Tudo to żółw, młody, wyluzowany i niezależny. A do tego bez skorupy.Ale o tym, dlaczego ją stracił i jak sobie poradzi, musicie już dowiedzieć się sami.

Wiek: 3+

 

 [product id="15637, 16474, 15983"]

Moje pierwsze 100 słów

Pierwsza książeczka do nauki podstawowych słów i poznawania otaczającego świata przedstawionego na pięknych, kolorowych obrazkach. Zawiera 24 strony podzielone na działy tematyczne pozwalające dziecku na poznanie najważniejszych słów z kategorii: moje otoczenie, dom, rodzina, kształty, zwierzęta, warzywa, owoce, części ciała, kolory, a nawet pierwsze liczby.

Wiek: 0+

Naciśnij mnie

To interaktywna książka dla dzieci z różnokolorowymi kropkami w roli głównej. Do kropek trzeba klasnąć, nacisnąć je lub na nie dmuchnąć. Za każdym razem efekt będzie inny. Pozycja genialna w swej prostocie – zarówno jeśli chodzi o pomysł, jak i wykonanie. Entuzjastycznie przyjęta przez krytyków na całym świecie.

Wiek: 1+

Auta

To wielkoformatowa książka obrazkowa (picture book) z twardego kartonu – każda rozkładówka jest kolorową panoramą pełną niezwykłych przygód. Oglądanie tej książki nawet najmłodszym dzieciom da naprawdę wiele radości. Mogą w niej rozpoznawać ulubione pojazdy i postacie oraz śledzić mnóstwo zmieniających się szczegółów. Są tam auta osobowe i ciężarowe, autobusy i wyścigówki, wóz policyjny i straż pożarna, a nawet motory i… akwarium na kółkach.

Wiek: 1+

Jak mama została Indianką

Książka Ulfa Starka z ilustracjami Matiego Leppa opowiada historię pewnego dnia z życia małego chłopca, Ulfa, który postanowił pobawić się w Indian. Niespodziewanie dołączyła do niego mama, dzięki czemu spędzają razem wspaniały dzień. Ulf Stark potrafi w niezwykły sposób połączyć zwyczajną historię z niezwykle ważną prawdą i poważne sprawy z humorem i ironią. Czy rodzice kiedyś byli mali? I czy nadal potrafią się dobrze bawić?

Wiek: 3+

 [product id="15732, 15073, 16452, 15056"]

Polecamy: Gry edukacyjne dla dzieci

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium