7 nowości dla dzieci w wieku 2—6 lat

7 nowości dla dzieci w wieku 2—6 lat

Ostatnie tygodnie znów zaskakują nowościami dla dzieci w wieku 2—6 lat! Widać, że wydawnictwa starają się podnosić sobie poprzeczkę i każda kolejna książka okazuje się lepsza od poprzedniej. Zobaczcie, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

 

Witaj, Motylku! i Witaj, Ptaszku!

(Wydawnictwo Kapitan Nauka)

Sensoryczne książeczki dla dwuletnich dzieci. Kartonowe, z twardą oprawą, bardzo starannie wydane. Pierwsza opowiada o gąsienicy i jej przemianie w motyla (fani Bardzo głodnej gąsienicy — coś dla Was). Druga o małych rudzikach, które dorastają w cyklu pór roku. Oba tytuły wprowadzają dzieci w świat natury, zachęcają do poznawania świata. W książeczkach są okienka, dziuple, strony w różnych formatach.

[product id="17490"]

 

[product id="17493"]

Gospodarstwo krowy Matyldy

(Wydawnictwo Media Rodzina)

Znacie serię o krowie Matyldzie? W małym formacie polecamy tytuł Matyldo, co robią kury? W większym — m.in. Krowa Matylda i śnieg i Krowa Matylda się nudzi. Bohaterka to oczywiście sympatyczna krowa, która w gospodarstwie przeżywa rozmaite, zupełnie nietypowe dla jej gatunku przygody. Jest humor, zwierzęta wiejskie, traktory… Czyli to, co dwu- i trzylatki lubią najbardziej. Kartonowe strony, poręczny format – idealny do podróży!

 

[product id="19885"]

Wielka Księga Zabaw. Ratujmy ziemię

(Wydawnictwo Egmont)

Ekologia to ważny temat i Wyd. Egmont tej wiosny kładzie na nią duży nacisk. Po znakomitej Basi i śmieci, z zaangażowaniem czytamy Ratujmy ziemię. Z książki przedszkolaki dowiedzą się m.in. w jakiej kondycji jest nasza planeta, co jej zagraża i co możemy zrobić, by jej pomóc. To nie jest zwyczajna książka — znajdziemy w niej ekogry, quizy, zgadywanki, nawet pionki do gier do wycięcia.

[product id="17433"]

Przyjaźń

(Wydawnictwo Entliczek)

Czwarta część przygód Archibalda. W klasie pojawił się nowy kolega, który różni się od innych. Jak każda z poprzednich książek Astrid Desbordes, porusza ważny dla dziecka temat. Tym razem chodzi o tolerancję, akceptację inności, odmienności. Dopełnieniem tekstu są nieocenione ilustracje Pauline Martin, za które serię o Archibaldzie pokochały dzieci na całym świecie. Mądra, piękna, inspirująca, punkt wyjścia do ważnych rozmów.

 

[product id="17127"]

Tak jak ty

(Wydawnictwo Entliczek)
 
Dzieci i zwierzęta to zwykle dobre połączenie. W tej książce codzienne czynności bohaterki, znane każdemu małemu dziecku, autor — Jean-Baptiste Del Amo i ilustratorka m.in. Miłości czy wspomnianej wyżej Przyjaźni — Pauline Martin, porównują z tymi, które wykonują zwierzęta. I okazuje się, że nasze i ich życie więcej łączy niż dzieli. Książka, która uczy przedszkolaki zrozumienia i szacunku do zwierząt. Polecamy!
 

[product id="17504"]

 Szczęście. Opowiastki dla dzieci

(Wydawnictwo Papilon)
 
Pięknie wydana książka w dużym formacie — świetna na prezent! To 10 historii o wartościach ważnych dla każdego człowieka. Bohaterem każdej jest ptak, któremu nadano cechy ludzkie i który mierzy się z problemami codziennego życia podobnymi do naszych. Pod każdym tekstem znajdziemy pytania sprawdzające jego rozumienie oraz dotyczące naszych odczuć po lekturze. Oczywiście to tylko sugestie autora — każdy z nas może ją interpretować na własny sposób. Książka o tym, że szczęście jest ważne, i że pozytywne nastawienie do życia wpływa na naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Polecamy dzieciom powyżej 5. roku życia.
 
 
 
 
[product id="17942"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium