Zrozumieć nastolatka. 5 książek dla rodziców dorastających dzieci

Książki o nastolatkach. Jak zrozumieć dorastające dziecko?

Harry Potter, Igrzyska śmierci, Opowieści z Narnii… Gdy młody człowiek dojrzewa, na jego półkach króluje literatura młodzieżowa i literatura obyczajowa. I choć książki młodzieżowe poruszają mnóstwo ważnych dla młodego człowieka tematów, my, rodzice, powinniśmy postawić na poradniki o wychowaniu. Pełne miłości, wsparcia i empatii.

Najlepsze książki dla rodziców – Jak się dogadać z nastolatkiem?

Jak się dogadać z nastolatkiem? To pytanie, które zadaje sobie każdy rodzic. Na kartach opublikowanej przez Wydawnictwo Samo Sedno książki Michelle Icard znajdziecie na nie odpowiedź. Dowiecie się również, jak wspierać dorastające dziecko, poruszać drażliwe tematy (takie jak m.in. seksualność, ryzykowne zachowania czy nieco ekscentryczny styl ubierania), szanować jego zdanie, budować bezpieczną więź i poczucie własnej wartości. Z jednej strony bez kar i moralizowania, z drugiej – z dużą dawką spokoju, swobody i pewności siebie.

[product id="22981"]

Wyjątkowy poradnik dla każdego rodzica – Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?

Jesper Juul, znany na całym świecie terapeuta rodzinny, jest autorem kilkunastu książek o budowaniu wzajemnych, opartych na bliskości relacji z dzieckiem i wspieraniu jego naturalnych kompetencji. Każda z nich od razu stała się bestsellerem. Nie inaczej było z poradnikiem dla rodziców Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie? Tym razem duński pedagog udowadnia, że turbowychowanie, czyli usilne próby nadrabiania wychowawczych zaległości, nigdy nie przynoszą dobrego efektu. Wyjaśnia, jak stworzyć empatyczną relację z dzieckiem, które coraz częściej traktuje dom jak hotel.

[product id="15070"]

Poradniki o okresie dorastania – Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji

Staramy się dawać naszym dzieciom to, co najlepsze, jednak nie zawsze wiemy, jak porozumieć się z młodym człowiekiem. Powstaje błędne koło – dorastający człowiek uważa, że próbujemy narzucać mu swoją opinię, my jesteśmy coraz bardziej sfrustrowani, bo nasze starania nie przynoszą efektów. Z książką Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji Agnieszki Kozak i Joanny Berendt będzie nam dużo łatwiej przejść wraz z dzieckiem przez okres dojrzewania i uniknąć oskarżeń o brak zrozumienia.

[product id="22165"]

Wyjątkowy poradnik dla rodziców nastolatków – Wynaleźć siebie. Sekretne życie mózgu nastolatka

Choć świeżo upieczonym rodzicom może wydawać się, że to zajmowanie się noworodkiem jest najbardziej angażującym zajęciem na świecie, prawdziwe trudności zaczynają się dopiero kilkanaście lat później. Gdy dziecko dorasta, zamyka się w sobie i często podejmuje ryzykowne zachowania. Autorka książki Wynaleźć siebie. Sekretne życie mózgu nastolatka, Sarah-Jayne Blakemore, wyjaśnia, jak wspierać dorastające dziecko oraz co w tym trudnym czasie dzieje się w jego organizmie. Wszystko po to, by nastolatek czuł się rozumiany i szanowany.

[product id="17931"]

Książki dla rodziców nastolatka – Pozytywna dyscyplina dla nastolatków

Dyscyplina nie kojarzy się dobrze. Nie ma nic wspólnego z porozumieniem, bliskością i wsparciem. Autorki poradnika Pozytywna dyscyplina dla nastolatków, Jane Nelsen i Lynn Lott, przekonują nas jednak, że dyscyplina wcale nie musi być zła! Dzięki tej książce dowiecie się, jak rozmawiać ze zbuntowanymi nastolatkami, dla których ważniejsze są imprezy niż zdobywanie wiedzy. Zapraszamy do lektury wszystkich rodziców, którzy chcą zbudować ze swoim dzieckiem trwałą, opartą na szacunku i zrozumieniu relację.

[product id="17496"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium