Książki o nastolatkach. Jak zrozumieć dorastające dziecko?

1
Książki o nastolatkach. Jak zrozumieć dorastające dziecko?

Częste kłótnie, ucieczki z domu, sięgnięcie po pierwszego papierosa – to tylko niektóre wyzwania, z którymi często mierzą się rodzice nastolatków. Choć trudno w to uwierzyć, dziecko szczególnie potrzebuje wówczas wsparcia. Jak jednak zachować spokój, gdy złość bierze górę? Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, co dzieje się właśnie w organizmie dziecka – zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym. 

Harry Potter, Igrzyska śmierci, Opowieści z Narnii… Gdy nasze dziecko dojrzewa, na jego półkach króluje literatura młodzieżowa i literatura obyczajowa. I choć książki młodzieżowe poruszają mnóstwo ważnych dla młodego człowieka tematów, my, rodzice, powinniśmy postawić na poradniki o wychowaniu. Pełne miłości, wsparcia i empatii.

Najlepsze książki dla rodziców – Jak się dogadać z nastolatkiem?

Jak się dogadać z nastolatkiem? To pytanie, które zadaje sobie każdy rodzic. Na kartach opublikowanej przez Wydawnictwo Samo Sedno książki Michelle Icard znajdziecie na nie odpowiedź. Dowiecie się również, jak wspierać dorastające dziecko, poruszać drażliwe tematy (takie jak m.in. seksualność czy ryzykowne zachowania) i budować bezpieczną więź. Bez kar i moralizowania, za to z dużą dawką spokoju i swobody.

[product id="22981"]

Wyjątkowy poradnik dla każdego rodzica – Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?

Jesper Juul, znany na całym świecie terapeuta rodzinny, jest autorem kilkunastu książek o budowaniu wzajemnych, opartych na bliskości relacji z dzieckiem i wspieraniu jego naturalnych kompetencji. Każda z nich od razu stała się bestsellerem. Nie inaczej było z poradnikiem dla rodziców Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie? Tym razem duński pedagog udowadnia, że turbowychowanie, czyli usilne próby nadrabiania wychowawczych zaległości, nigdy nie przynoszą dobrego efektu. Wyjaśnia, jak stworzyć empatyczną relację z dzieckiem, które coraz częściej traktuje dom jak hotel.

[product id="15070"]

Poradniki o okresie dorastania – Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji

Staramy się dawać naszym dzieciom to, co najlepsze, jednak nie zawsze wiemy, jak porozumieć się z młodym człowiekiem. Powstaje błędne koło – dziecko uważa, że próbujemy narzucać mu swoją opinię, my jesteśmy coraz bardziej sfrustrowani, bo nasze starania nie przynoszą efektów. Z książką Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji Agnieszki Kozak i Joanny Berendt będzie nam dużo łatwiej przejść wraz z dzieckiem przez okres dojrzewania.

[product id="22165"]

Wyjątkowy poradnik dla rodziców nastolatków – Wynaleźć siebie. Sekretne życie mózgu nastolatka

Choć świeżo upieczonym rodzicom może wydawać się, że to zajmowanie się noworodkiem jest najbardziej angażującym zajęciem na świecie, prawdziwa jazda bez trzymanki zaczyna się dopiero kilkanaście lat później. Gdy dziecko dorasta, zamyka się w sobie i często podejmuje ryzykowne zachowania. Autorka książki Wynaleźć siebie. Sekretne życie mózgu nastolatka, Sarah-Jayne Blakemore, wyjaśnia, jak wspierać dorastające dziecko oraz co w tym trudnym czasie dzieje się w jego organizmie.

[product id="17931"]

Książki dla rodziców nastolatka – Pozytywna dyscyplina dla nastolatków

Dyscyplina nie kojarzy się dobrze. Nie ma nic wspólnego z porozumieniem, bliskością i wsparciem. Autorki poradnika Pozytywna dyscyplina dla nastolatków, Jane Nelsen i Lynn Lott, przekonują nas jednak, że dyscyplina wcale nie musi być zła! Dzięki tej książce dowiecie się, jak rozmawiać ze zbuntowanymi nastolatkami. Zapraszamy do lektury wszystkich rodziców, którzy chcą zbudować ze swoim dzieckiem trwałą, opartą na szacunku i zrozumieniu relację.

[product id="17496"]

Komentarze do wpisu (1)

22 kwietnia 2021

Bardzo pomocne pozycje dla każdego rodzica, tym bardziej jeśli sam rodzic nie może sobie poradzić emocjonalnie z dorastaniem swojego dziecka. Gdy dzieci są już duże często wśród rodziców, a najbardziej matek, pojawia się brak satysfakcji. Mają więcej wolnego czasu i wreszcie ten czas dla siebie, którego niegdyś tak brakowało. Alkoholizm wśród dojrzałych kobiet jest zjawiskiem występującym, czego świadkami jesteśmy na co dzień w naszym ośrodku terapii uzależnień Arka w Wiśle.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium