6 książek (i nie tylko) dla małych dzieci z przyrodą na pierwszym planie

6 książek (i nie tylko) dla małych dzieci z przyrodą na pierwszym planie

Kilkulatki są ciekawe świata. Zwykle niestraszne im są śliskie dżdżownice, włochate gąsienice, patyki obrośnięte mchem czy przybrudzone szyszki – wszystko chcą zobaczyć z bliska, dotknąć, a czasem nawet spróbować. Ciekawi je świat zwierząt i roślin, a nam, rodzicom, niekiedy z trudem przychodzi odpowiadać na ich trudne pytania typu: “a dlaczego?”, “po co?”, “skąd?”. Czasem zwyczajnie nasza wiedza nie jest aż tak szeroka i dlatego warto sięgnąć do pomocnych książek.

“Rok w lesie”. Wyd. Nasza Księgarnia

Emilia Dziubak zdecydowanie należy do ścisłej czołówki ilustratorów polskich młodego pokolenia. To ona stworzyła ilustracje do książki Tru, serii o rodzie Pożyczalskich i właśnie “Rok w lesie”. Książka, która pobudza wyobraźnię (nie tylko dzieci), która uczy logicznego myślenia, rozwija umiejętność opowiadania i daje radość, a przy tym jest po prostu piękna!

[product id="15466"]

“Przyroda”. Wyd. Olesiejuk

W moim odczuciu – książka retro. Ilustracje przypominają mi te z elementarza z mojego dzieciństwa. Ich autor – Alain Gree – jest ceniony w swojej ojczyźnie- Francji. Najwyższy czas, by podbił i Polskę. Dodatkową atrakcją książek jest obwoluta okładki, którą można wykorzystać jako plakat.

[product id="15217"]

“Kolorowy las. Co tu nie pasuje?” Wyd. Nasza Księgarnia

Kartonowa książeczka niewielkich rozmiarów, która od pierwszego wejrzenia zdobywa serce dziecka. Do oglądania i wykonywania prostych zadań, ponieważ na każdej stronie na malucha czeka jakaś leśna łamigłówka (przykładowo ma odszukać lisa, który różni się od pozostałych, albo ptaka, który nie jest sową).

[product id="15783"]

“Bardzo głodna gąsienica”. Wyd. Tatarak

Klasyka, którą powinno poznać każde dziecko. Dlaczego? Eric Carle czaruje ilustracjami – tworzy prawdziwą sztukę dla najmłodszych. Poza tym niebanalny tekst sprawia, że dziecko jest ciekawe, jak potoczą się losy małej, głodnej gąsienicy.

[product id="15433"]

“Młodzi przyrodnicy. Pory roku”. Wyd. Wilga

Każda pora roku jest wyjątkowa. A którą Ty lubisz najbardziej? Seria przyrodnicza poruszająca różnorodne tematy dotyczące świata przyrody. Ładne książeczki do pierwszego samodzielnego czytania.

[product id="17470"]

“Układam robaczki”. CzuCzu

Polecam tę układankę jako pierwszy komplet puzzli dla małego dziecka. Zadaniem dziecka jest ułożenie pięciu robaczków, każdy składa się z czterech puzzli. Świetnie, że dają wiele możliwości ułożenia – można stworzyć robaczka zgodnie ze schematem lub wymyślić całkiem nowego -wielokolorowego. CzuCzu jak zawsze świetnie wykonane, niemal niezniszczalne. Polecamy!

[product id="17349"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium