6 książeczek dla dzieci 0–2 latka, które warto zabrać ze sobą w podróż

6 książeczek dla dzieci 0-2 latka, które warto zabrać ze sobą w podróż

 

Wyobrażacie sobie wakacje bez książek? Absolutnie nie! Oto najlepsze z najlepszych – zabawne, wciągające, do czytania od deski do deski i „Jeszcze raz!” – nasze propozycje książek wakacyjnych dla najmłodszych.

„Babo chce” i pozostałe książki z serii

„Babo chce”, „Lalo gra na bębnie” i „Binta tańczy” to sieria książeczek o zwariowanej rodzince. Książeczki zachęcają do naśladowania dziwnych dźwięków, angażując najmłodszych czytelników do zabawy. Babo jeszcze nie mówi, dlatego wszystko wskazuje palcem, a jego siostra Ajsza zabiera go na spacer do lasu. Gdy wracają do domu, pachnie w nim świeżym ciastem. Babo chce to ciepła i prosta opowieść dla najmłodszych, w niebanalnym wydaniu.

[product id="15742"]

„Naciśnij mnie”

Jeśli ktoś jeszcze nie zna kultowej już książki Hervégo Tulleta, to koniecznie powinien nadrobić zaległości! Ta świetna propozycja dla najmłodszych i ich rodziców zyskała uznanie na całym świecie, została wydana w 24 krajach. Kolorowe kropki zapraszają do interaktywnej zabawy: naciskanie, klaskanie, dmuchanie… Książka minimalistyczna w formie, a dzięki temu genialna w swej prostocie, gwarantuje zabawę dla małych i dużych.

Warto też zaglądnąć do innych książek tego autora. Jako grafik i ojciec trójki dzieci stał się prawdziwym książkowym czarodziejem, a jego propozycje to perełki pobudzające wyobraźnię i angażujące do wspólnej zabawy.

[product id="16452"]

„Matyldo, co robią kury?”

Sympatyczna krowa Matylda może być znana czytelnikom z serii książek autorstwa Alexandra Steffensmeiera dla nieco starszych czytelników (od 3 lat). Tym razem Matylda pojawia się na stronach kartonowej książeczki skierowanej do najmłodszych odbiorców. Głównymi bohaterami są kury. Co spotkało Matyldę w ich towarzystwie? Warto przeczytać, bo lektura tej książeczki może być świetnym doświadczeniem dla małych i dużych. 

[product id="15587"]

Seria książek o króliczku

Proste, kartonowe książeczki z przyjemnością przeprowadzą najmłodszych czytelników przez codzienne sytuacje: pomagają wykąpać króliczka, położyć go spać, a także wspierają w trudnej sytuacji – gdy króliczek przewrócił się i skaleczył. Krótkie opowiastki angażują dzieci do pomocy głównemu bohaterowi, a sympatyczne zwierzątko może stać się najlepszym „literackim” przyjacielem naszego malucha.

[product id="16126, 16125, 17409"]

„Noc na ulicy Czereśniowej”

Seria książek o ulicy Czereśniowej to już światowy bestseller. Choć nie pada w nich ani jedno słowo, są „zaczytywane” przez młodych czytelników, którzy za każdym razem odkrywają w nich coś nowego. Najnowsza propozycja to „Noc na ulicy Czereśniowej”, w której spotykamy sowę i nietoperza, a bohaterowie szykują się do snu (choć nie wszyscy). Można w niej zobaczyć, jak wygląda noc w różnych miejscach: w bibliotece, sklepie, muzeum albo na dworcu kolejowym. Kolory użyte w tej części są zupełnie inne niż w poprzednich, ciemniejsze, bo przecież wszystko dzieje się pod osłoną nocy 

[product id="15166"]

„Na budowie” oraz inne książki z tej serii

Dzieci uwielbiają obrazki wyszukiwanki. Tu prawdziwa gratka dla miłośników budownictwa: powstają nowe domy i drogi, a na 10 kartach można znaleźć całą masę specjalistycznego sprzętu: betoniarki, walce, dźwigi. Miasto Sprężyna Zdrój się rozbudowuje! Inne książki z tej serii zapraszają najmłodszych czytelników na lotnisko gdzie jest okazja poznać różne rodzaje maszyn latających i obsługę techniczną, oraz na ulice miasta w gąszcz różnych aut i pojazdów: straży pożarnej, karetki, taksówki i wielu, wielu innych mniej lub bardziej specjalistycznych. Książki z tej serii to niekończąca się liczba szczegółów, które można śledzić, za każdym razem odnajdując coś nowego.

[product id="15943, 15942, 15073 15212"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium