3 książki, które zmienią twoje podejście do edukacji

0
3 książki, które zmienią twoje podejście do edukacji

 

Rewolucyjne książki o edukacji

 

Współczesna szkoła znajduje się w kryzysie – co do tego nikt nie ma wątpliwości. Nasz system edukacji wymaga gruntownych zmian. Nie da się ich jednak przeprowadzić bez wiedzy o procesach uczenia się. Zrozumienie, w jaki sposób dziecko przyswaja nowe informacje, powinno być podstawą każdej reformy. W tym zestawieniu przygotowaliśmy rewolucyjne książki o edukacji, które zmienią twoje podejście do szkoły. 

 Prawa naturalne dziecka

 

Céline Alvarez przeprowadziła eksperyment w oddziałach przedszkolnych szkoły znajdującej się w tak zwanej trudnej dzielnicy pewnej podparyskiej gminy, polegający na zastosowaniu nauczania respektującego „naturalne prawa dziecka”. Tylko tyle i aż tyle. Efekty były zdumiewające. Po dwóch latach 100% pięciolatków i 90% czterolatków umiało czytać i wykazywało ponadprzeciętne zdolności w liczeniu. W dodatku rozwinęły się u nich nieprzeciętne umiejętności społeczne i cechy moralne.

Książka Prawa naturalne dziecka autorstwa Céline Alvarez ukazuje inne spojrzenie na dziecko i jego edukację, zarówno w szkole, jak i w domu. Autorka w jasny, prosty sposób tłumaczy podstawowe, udowodnione naukowo, zasady rządzące procesem uczenia się i rozwoju dziecka.

[product id="15531"]

 


 

Wolne dzieci

 

Książka o tym, że dzieci potrzebują zabawy. Potrzebują zabawy z innymi dziećmi bez nadzoru dorosłych. Tylko w takiej zabawie mogą nauczyć się radzenia sobie z emocjami, nawiązywania przyjaźni, rozwiązywania konfliktów i wielu, wielu innych umiejętności.

Autor dowodzi, że zabawa pełni bardzo ważną funkcję w rozwoju dzieci. Dzięki zabawie właśnie, dzieci: poznają możliwości własnego ciała, zdobywają nowe umiejętności i wiedzę, nawiązują relacje, uczą się radzić sobie ze złością, strachem i rozwiązywać problemy. Ale tylko wtedy, jeśli toczy się ona… bez nadzoru dorosłych. Rodzice powinni więc stwarzać dzieciom warunki i więcej okazji do swobodnej zabawy z innymi dziećmi, zaś nauczyciele w większym stopniu wykorzystywać wolność i naturalny dziecięcy instynkt uczenia się.

[product id="16077"]

 

Zabawa. O uczeniu się, zaufaniu i życiu pełnym entuzjazmu

 

Nauka przez zabawę opisana w książce Zabawa. O uczeniu się, zaufaniu i życiu pełnym entuzjazmu Andre Sterna, jest naturalnym procesem dla każdego dziecka. Autor podkreśla, że dziecięca zabawa musi być przez dorosłych szanowana i traktowana poważnie i nigdy nie należy umniejszać jej znaczenia. O ile to możliwe, nie powinna być też przerywana, a maluchom warto stworzyć odpowiednie warunki, aby mogły w pełni wykorzystać drzemiący w nich potencjał. Bo to właśnie podczas zabawy młody człowiek chce poznawać świat i czuje się spełniony.

Andre Stern nigdy nie chodził do szkoły, dlatego w książce dzieli się wspomnieniami, jak zdobywał wiedzę właśnie przez zabawę. Brak sztywnego systemu edukacji pozwolił mu w późniejszym życiu zostać kompozytorem i władać pięcioma językami.

[product id="15634"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium