Książki o świętach. 23 najpiękniejsze lektury w zimowych klimatach

Książki o świętach – 23 najpiękniejsze lektury w zimowych klimatach

Grudniowe popołudnia i długie wieczory to idealny czas na wspólne czytanie. Poniżej znajdziecie najpiękniejsze książki o świętach, które wprowadzą do waszego domu gwiazdkową atmosferę. Nastrojowe opowieści przy kominku, przygody Mikołaja, pieczenie pierniczków, jazda na sankach – nasi bohaterowie pokażą wam, jak wspaniale można spędzać zimowy czas! 

     Propozycja świąteczna od Natuli     

[product id="24922"] 

Książki świąteczne dla dzieci Książki o emocjach dla dzieci Literatura dla dorosłych

 

Książki o świętach Bożego Narodzenia – Święta

Świąteczna część w serii Niegrzeczne Książeczki. Prezent idealny dla każdego przedszkolaka. Antek nie rozumie, co dorośli mają na myśli. Przez to nie chce napisać listu do Mikołaja – boi się, że nie dostanie żadnego prezentu. Książka o tym, że nie warto dzielić dzieci na grzeczne i niegrzeczne.

[product id="23112, 23262, 24922"]

 

Książki o świętach Bożego Narodzenia – Dobranocki na Gwiazdkę

Książka „Dobranocki na Gwiazdkę” jest po brzegi wypełniona klimatycznymi opowiadaniami polskich autorów. Znalazło się tu jedenaście historii o świętach, utrzymanych w zimowej, magicznej atmosferze. Poznaj losy karpia Cypriana (siedemnastego pomocnika Aniołka), zobacz, jak przyrządzane są naleśniki z cynamonem. Dowiedz się również, do kogo na wigilijną kolację trafi zbłąkana Florentyna, jak piesek o imieniu Gwiazdka uratował święta, gdzie są listy do świętego Mikołaja, a także kto daje mu prezenty. Tekst dobranocek uzupełniają baśniowe obrazki, których autorką jest Ewa Beniak-Haremska – ilustratorka książek dla dzieci.

 

Zabawna opowieść na święta – 12 miesięcy ze Świętym Mikołajem, czyli trawnik pełen reniferów

To książka dla dzieci, które twierdzą, że Mikołaja nie ma! Pewna rodzina na własnej skórze przekonała się, że staruszek z Laponii faktycznie istnieje, co więcej – będzie z nimi mieszkał przez okrągły rok! Jak to możliwe? Laponia od lat jest odwiedzana przez tłumy turystów. Niezwykły Święty Mikołaj nie może pracować w takich warunkach, a musi przecież przygotować prezenty dla wszystkich ludzi na świecie. Biuro Bożego Narodzenia wysyła go więc do różnych kryjówek. Tym razem padło na dom Lotte, jej młodszego brata i rodziców. Jest jednak jeden warunek – pobyt Mikołaja to wielka tajemnica. Nikt, absolutnie nikt nie może się o tym dowiedzieć. Ale jak tu utrzymać w sekrecie tak nietypowego domownika, gdy renifery pasą się w ogródku, a skrzaty odbywają głośne narady?

 

Książki o magii świąt – Co robią choinki po świętach?

Książka, która wyjaśni dzieciom, gdzie kolorowe drzewko trafia po Bożym Narodzeniu. No bo sami przyznajcie, czy jego losy nie są zastanawiające? Choinka. Najpierw ją stroimy – dobieramy ozdoby, zapalamy lampki, dolewamy wody, by jak najdłużej cieszyła nas swoim leśnym zapachem. Jest świadkiem wigilijnego kolędowania, radości z prezentów i rodzinnych spotkań. A gdy nastanie styczeń… znika w niewyjaśnionych okolicznościach! Według Zuzi i jej przyjaciół ta sprawa jest mocno podejrzana i z pewnością zasługuje na szeroko zakrojone śledztwo!

[product id="15724"]

 

Świąteczna książka – Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja

To książka, która odkrywa pilnie strzeżone sekrety wesołego brodacza. Każdy z siedmiu rozdziałów dotyczy innej sfery jego życia. Jesteście ciekawi, od czego zależy wielkość gwiazdkowego prezentu? Kto dba o produkcję podarunków? Do czego (poza wspaniałym wyglądem) służy długa, siwa broda? Skąd Mikołaj wie o naszych dobrych i złych uczynkach? I po co mu laptop oraz komórka?

Książka, oprócz zabawnych faktów z życia Mikołaja, przekazuje dzieciom także wiele ważnych, życiowych prawd. Mówi na przykład o niesieniu bezinteresownej pomocy, sile marzeń, przyjaźni i życzliwości wobec drugiego człowieka i wszystkich stworzeń. Duże litery ułatwiają samodzielną lekturę, a nastrojowe ilustracje wprowadzą maluchy w atmosferę świąt.

[product id="24964"]

 

Książki o świętach Bożego Narodzenia – Gang fałszywych Mikołajów

Historia nosy reniferom mrożąca i wielce pouczająca, w nastrój świąteczny wprowadzająca. Książka jest propozycją dla detektywów-tropicieli wyposażonych w ołówki, kredki, flamastry. Dociekliwych, spostrzegawczych i cierpliwych. Jest to zeszyt kreatywny, w którym każdy czytelnik może stworzyć swoją własną historię i zabawić się w detektywa. Jeżeli chcesz rozwikłać zagadkę, musisz odgadnąć, wytropić i dorysować historię gangu! Książka trenuje spostrzegawczość, logiczne myślenie i cierpliwość.

Książki na święta Bożego Narodzenia – Wesoły Ryjek i zima

Wesoły Ryjek cieszy się, ponieważ właśnie spadł śnieg. A to oznacza, że można już jeździć na nartach, ciągnąć pluszowego żółwia na sankach, odśnieżać z tatą chodnik i ubierać choinkę. Zima to bardzo magiczna pora roku. Tym bardziej że wiele rzeczy nasz bohater robi po raz pierwszy. Wesoły Ryjek i zima to czwarta część przygód sympatycznego prosiaczka. Książka wprowadzi dzieci w klimat przygotowań do świąt i podpowie, jak w ciekawy sposób można w tym okresie spędzać wolny czas. Radosne ilustracje świetnie oddają atmosferę grudniowego popołudnia. „Wesoły Ryjek” to seria ciepłych i pogodnych książek dla kilkulatków. Jej bohaterem jest prosiaczek, który wraz z rodzicami oraz swoim pluszowym żółwiem odkrywa świat. A konkretniej dom, podwórko i najbliższą okolicę. Każdy tom to kilka opowiadań o rzeczywistości widzianej oczyma malucha. Delikatne, niemal dziecięce ilustracje, świetnie oddają klimat opowieści o rodzinie oraz miłości, jaka na co dzień otacza Wesołego Ryjka.

[product id="16658"]

 

 

Książki o świętach Bożego Narodzenia – Bullerbyn. Trzy opowiadania

Zbiór trzech opowiadań o dzieciach z Bullerbyn. Pierwsze opowiada o wiosennych zabawach dzieciaków. Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Britta i Anna wspinają się na płoty, wpadają w kałuże, kąpią się w strumieniu i tańczą wokół ogniska palonych zeszłorocznych liści. Drugie dzieje się w Dzień Dziecka. Gromadka postanawia „uszczęśliwić” siostrę Ollego, organizując jej sztokholmski Dzień Dziecka. Trzecie – o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia, w czasie których dzieci są naprawdę pomocne.

[product id="16051"]

 

Świąteczna historia – Doktor Proktor i niemal ostatnie święta

W tym roku świąt nie będzie! Wielki bogacz pan Thrane wykupił licencję na Gwiazdkę i nikt nie może jej obchodzić! No chyba że kupi w jego centrum handlowym prezenty za co najmniej dziesięć tysięcy koron! Dlatego też surowo wzbronione jest: śpiewanie kolęd i świątecznych piosenek, jedzenie świątecznych przysmaków, przyjmowanie świątecznych wizyt, organizowanie świątecznych przyjęć, odprawianie świątecznych nabożeństw, a nawet mówienie „Wesołych Świąt” bez akceptacji pana Thorne! Zastanawiacie się, co na to Mikołaj? Ten niestety odmówił komentarza. Teraz wszystko w rękach Lisy, Bulka i doktora Proktora. Troje przyjaciół postanawia bowiem uratować Święta. Czy uda im się utrzeć nosa panu Thorne? Przekonajcie się sami!

[product id="16188"]

 

Książki o świętach Bożego Narodzenia – Basia i Boże Narodzenie

Czy w Wigilię można zapomnieć o prezentach? Nie uwierzycie, ale właśnie to przydarzyło się Basi. Dziewczynka była tak zajęta przygotowaniami, że podarki od Mikołaja zupełnie straciły dla niej znaczenie. Jak do tego doszło? Otóż na chwilę przed Bożym Narodzeniem mama złamała rękę. Odpowiedzialność za zakupy, gotowanie i wycinanie pierniczków spadła więc na tatę, Basię, Janka i Franka. Jesteście ciekawi, jak rodzina poradziła sobie bez wsparcia mamy? „Basia i Boże Narodzenie” to kolejna książeczka o perypetiach uwielbianej przez przedszkolaki bohaterki. Tym razem rezolutna dziewczynka musiała wykazać się wyjątkową dojrzałością. Pokazała także, że w święta to nie prezenty są najważniejsze, a troska o naszych bliskich.

[product id="15788"]

 

Świąteczne książki – Dziadek do orzechów i Król Myszy

Baśniowa opowieść E.T. Hoffmanna, na podstawie której powstało jedno ze słynniejszych przedstawień baletowych z muzyką Piotra Czajkowskiego. Książka przedstawia historię małej Klary, która w świątecznym prezencie od chrzestnego otrzymuje drewnianego dziadka do orzechów. W baśniowym świecie zabawki ożywają, a tytułowy dziadek do orzechów okazuje się księciem. Książka została wydana w serii „Klasyka w nowych szatach”, w nowym tłumaczeniu Elizy Pięciul-Karmińskiej i z doskonale pasującymi do klimatu opowiadania onirycznymi ilustracjami Aleksandry Kucharskiej-Cybuch.

[product id="15775"]

 

 

Książki dla dzieci – Amelia Bedelia i Boże Narodzenie

Wyjątkowe uzupełnienie serii o charyzmatycznej pomocy domowej, (nie)idealnej, lecz niezastąpionej. „Amelia Bedelia i Boże Narodzenie” z pewnością umili zimowe wieczory tym, którzy po przeczytaniu książki „Wszystkie przygody Amelii Bedelii” wciąż mają ochotę na więcej! Zaproście Amelię na święta, niech wprowadzi odrobinę (nie)porządku i (nie)kontrolowanego chaosu.

Zawód: pomoc domowa, (nie)idealna, lecz niezastąpiona. Metoda działania: Amelia robi dokładnie to, o co ją poprosisz – uważaj więc na słowa! Doświadczenie: od ponad 50 lat opiekuje się domem i dba o dobry humor czytelników na całym świecie. Umiejętności dodatkowe: piecze najlepszy bezowy tort cytrynowy na świecie!

[product id="16280"]

 

Świąteczne książki – Hurra, są Święta!

Zabawna, filozofująca opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii! Zbliżają się Święta. Młody prosiak Rufus za radą starego knura ucieka z transportu do rzeźni. Niedługo potem spotyka równie bezdomną kotkę. Razem zasiedlają opuszczoną chatę, gdzie jak się okazuje, mieszkają jeszcze dwie myszy. Ale lista lokatorów niebawem znacznie się powiększy – ich chata zacznie pękać w szwach! Przyjaciele przygotowują się do świąt, korzystając z książki „Święta w naszym domu”, bo sami niewiele o nich wiedzą.Hurra, są Święta! to humorystyczna opowieść mówiąca o ważnych sprawach – przyjaźni, miłości i poświęceniu.

[product id="16140"]

 

Książki o świętach Bożego Narodzenia – Kosmiczne święta

Książka o świętach – 24 rozdziały do czytania w każdy grudniowy wieczór. Takiej książki o świętach na pewno jeszcze nie czytaliście! Kosmiczne święta to opowieść o międzygalaktycznej przyjaźni pewnej dziewczynki i ufoludka, który zgubił drogę do domu. Rutka nie marzy o drogich prezentach. Najbardziej na świecie chciałaby dostać od Mikołaja prawdziwego psa oraz przyjaciela. Oba życzenia pewnie się nie spełnią. Po pierwsze tata ma alergię na sierść, a po drugie – czy ktoś kiedykolwiek znalazł pod choinką kolegę do zabawy? Pewnego dnia w domu dziewczynki zaczynają znikać metalowe przedmioty. Okazuje się, że zjada je… ufoludek Kosma! Kosma wypadł rodzicom ze statku kosmicznego i teraz nie wie, jak wrócić do domu. Na szczęście trafił pod opiekę Rutki i jej kolegi Samira. Czy przyjaciołom uda się odstawić Kosmę do rodziców?

[product id="15563"]

 

Książki dla dzieci – Wierzcie w Mikołaja

Bożonarodzeniowa opowieść z dreszczykiem w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii! Tina to szwedzka dziewczynka, która jak wszystkie niemal dzieci cieszy się na zbliżające się święta i zaczyna się do nich przygotowywać. Coś jest jednak nie tak… Gasną świece adwentowe, nie udają się bułeczki, choinki gubią igły. Dorośli potrafią wszystkie te tajemnicze wydarzenia racjonalnie wytłumaczyć, ale Tina czuje, że mają one swoją wspólną przyczynę. Ktoś stara się doprowadzić do tego, żeby nie odbyły się święta! Kto? I dlaczego? I jak mu przeszkodzić? Świetnie budowane przez Lottę Olsson napięcie i wyjątkowe ilustracje Benjamina Chauda sprawiają, że książkę czyta się z wypiekami na twarzy.

[product id="16231"]

 

Książki pod choinkę – Zima na ulicy Czereśniowej

Na ulicę Czereśniową zawitała zima. Jej mieszkańcy ubierają choinki, pracują, uprawiają sport lub robią zakupy na świątecznym jarmarku. Słowem – życie toczy się własnym, grudniowym rytmem. „Zima na ulicy Czereśniowej” to książka do oglądania i opowiadania, idealna na zimowe wieczory. Każda strona przedstawia tych samych bohaterów w różnych, codziennych sytuacjach. Szczegółowe ilustracje ćwiczą dziecięcą spostrzegawczość i mogą być pretekstem do układania własnych opowieści. Ciepłe ilustracje Rotraut Susanne Berner, jej sympatyczni bohaterowie, humor i pogodny klimat ulicy Czereśniowej oczarowały już tysiące małych czytelników na całym świecie. Zima na ulicy Czereśniowejrazem z pozostałymi porami roku tworzy serię, która jak dotąd ukazała się w 15 krajach w łącznym nakładzie niemal 1 000 000 egzemplarzy.

[product id="16852, 15166, 20327"]

 

Książki dla dzieci – Prezent dla Cebulki

Co chciałbyś dostać na Boże Narodzenie? Cebulka ma dwa marzenia, ale w tym roku raczej żadne z nich się nie spełni… Chłopiec chciałby rower, mamy jednak nie stać na tak kosztowny podarunek. No to może tata? Tak, tata jako prezent byłby wspaniały! Ale jak go odnaleźć? Ponoć mieszka w dalekim Sztokholmie… Cebulka nie zastanawia się długo i bierze sprawy w swoje ręce.

Prezent dla Cebulki to wzruszająca książka o ważnym temacie – życia tylko z jednym rodzicem. Zawiera 25 rozdziałów i można ją czytać każdego wieczora aż do Wigilii. Historię dopełniają ilustracje, w których czuć skandynawski klimat zimowej opowieści. Gorąco polecamy tę książkę wszystkim dzieciom.

[product id="16178"]

 

Książki wprawiające w świąteczny klimat – Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica szafranu

Z Supersamu w Valleby skradziono cały zapas szafranu, najdroższej przyprawy świata. Święta Bożego Narodzenia są zagrożone – trudno je sobie wyobrazić bez szafranowych bułeczek! Lasse i Maja oferują pomoc w odnalezieniu sprawcy, ale kierownik sklepu wyprasza ich za drzwi. Na szczęście już wcześniej zdążyli poczynić szereg obserwacji.

Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów.

[product id="16562"]

 

Książki pod choinkę – Boże Narodzenie krowy Zosi

Druga część przygód krowy Zosi, bohaterki książki „Orkiestra krowy Zosi”. Utalentowana muzycznie krowa Zosia wyrusza do rodzinnej miejscowości, aby świętować Boże Narodzenie. Autokar grzęźnie w śnieżnej zaspie, ale na szczęście pojawia się ktoś, kto ratuje sytuację… Love story z krowami w roli głównej w świątecznej aurze. Serię o krowie Zosi stworzył znany francuski rysownik Goeffrey de Pennart.

 

Książki na święta Bożego Narodzenia – 8+2 pierwsze święta

Święta w tej rodzinie nigdy nie są nudne! Jest gwarno i tłoczno, a przygody same pukają do drzwi! A to wszystko za sprawą ośmiorga rodzeństwa (Maren, Martin, Marta, Mads, Mona, Milly, Mina i Morten), mamy, taty, babci i psa. Tym razem ta wesoła gromadka postanawia spędzić Boże Narodzenie w górach. Narty, sanki, wycieczki po lesie, zabawa z ziemniakiem, ćwiczenia na pokonywanie lęku przed ciemnością… Będzie się działo!8+2 i pierwsze święta to trzecia część serii o perypetiach pewnej nietypowej rodziny z Oslo. Cykl jest w Norwegii wielkim bestsellerem, a jego autorkę porównuje się do Astrid Lindgren. Wszystkie książki są przepełnione ciepłem, miłością oraz łagodnym poczuciem humoru. Ilustracje do polskiego wydania stworzyła Marianna Oklejak, znana z przygód o Basi.

[product id="16561"]

 

Książki o świętach Bożego Narodzenia – Zły Kocurek. Gwiazdka

W cichy wigilijny wieczór wszystkie stworzenia duże i małe czekają w ciszy i skupieniu… Wszystkie, z wyjątkiem złego kocurka! Kocurek nie dostał na święta wszystkich wymarzonych prezentów. Do tego nieźle nabroił i uciekł z domu. Zziębniętego zwierzaka przygarnia pewna starsza pani. Czy babcia pokaże mu, na czym polega prawdziwa magia świąt? „Zły Kocurek. Gwiazdka” to książka, która mówi o tym, co w Bożym Narodzeniu jest naprawdę ważne. Oczywiście nie są to podarunki – a miłość, bliskość i radość z bycia razem.

 

Książki pod choinkę – Kicia Kocia. Zima

Znana i lubiana kotka Kicia Kocia i jej przyjaciele wracają!Kicia Kocia. Zimato kolejna część niesamowitych przygód bohaterów tej serii. Tym razem przyjaciele wybierają się… na sanki. Nie boją się zimna, wiatru i śniegu po kolana! Wspólnie się bawią – wdrapują się na górkę, zjeżdżają, grają w hokeja na lodzie, lepią bałwana i rzucają się śnieżkami. Kicia Kocia to główna bohaterka serii książeczek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej. Wesoła kotka jest bardzo opiekuńcza wobec młodszego brata Nunusia i chętnie uczy go różnych przydatnych umiejętności – korzystania z nocnika czy wieczornych rytuałów przed pójściem spać. Sama również codziennie przeżywa ciekawe przygody. Możemy ją spotkać podczas spacerów, majsterkowania, na plaży, w bibliotece czy na placu zabaw.

[product id="15359, 24806"]

 

Świąteczna opowieść – Co cieszy Alberta?

„Co cieszy Alberta?” to kolejna opublikowana przez Wydawnictwo Zakamarki część perypetii rezolutnego sześciolatka, a zarazem mądra książka o świętach i ich znaczeniu. Tym razem nasz mały bohater smuci się z powodu końca Gwiazdki. Zastanawia się, dlaczego Boże Narodzenie nie mogłoby trwać przez cały rok. Wtedy z pomocą przychodzi mu babcia. Jej zdaniem nuda jest nam bardzo potrzebna. Dlaczego? Przekonajcie się sami!

[product id="15243"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium