Prawdziwe książki stworzone przez artystów a nie – jak to często bywa w przypadku czytelników w wieku 0-2 lata – wyroby książkopodobne
pl

Książeczki dla najmłodszych. 8 serii książek idealnych na początek przygody z literaturą

Książeczki dla najmłodszych. 8 serii książek idealnych na początek przygody z literaturą

Czeka was pierwsze spotkanie z literaturą? To świetnie! Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę, wybierając książeczki dla niemowląt. Przy okazji podrzucamy wam też 8 – naszym zdaniem – najciekawszych pozycji stworzonych z myślą o najmłodszych.

Mawia się, że papier wszystko przyjmie. To powiedzenie w szczególny sposób dotyczy literatury dla najmłodszych. Niektórzy twórcy nadal uważają, że wystarczy napisać kilka prostych wierszyków na tle kolorowych ilustracji, by rozkręcić swoją markę. Ponieważ jednak stajemy się coraz bardziej świadomymi rodzicami, wyroby książkopodobne przestają nas zadowalać. I dobrze, bo każdy czytelnik, nawet ten najmłodszy, zasługuje na wartościową lekturę – księgi dźwięków, książeczki kontrastowe, ciekawe opowiadania. Nie umieliśmy wskazać na jedną książkę, dlatego przygotowaliśmy dla was duże zestawienie. Koniecznie sprawdźcie, co się w nim znalazło.

Wydawnictwo Natuli Książki dla dzieci Książki dla rodziców


 

Książeczki kontrastowe dla dzieci – Pranie

Pierwsze książki dla dziecka powinny zawierać kontrastowe obrazki. Stymulują słaby wzrok niemowlęcia, a nawet zachęcają do podnoszenia główki – dlatego warto ustawiać je przed leżącym na brzuszku dzieckiem. W tej roli świetnie sprawdzą trzy oparte na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych książeczki kontrastowe – „Pranie”, „Zupa” i „Spacer”. Ich twórcy, Aleksandra Brambor-Rutkowska i Paweł Mildner, udowadniają, że nawet dość prozaiczne, codzienne czynności – jak robienie prania czy gotowanie zupy – w oczach dziecka mogą być niezwykłym, ciekawym wyzwaniem. Wszystkie książki stworzone zostały z myślą o najmłodszych czytelnikach, ale sprawdzą się też wśród starszych dzieci.

[product id="23264, 23466, 23263"]


 

Najlepsze książki dla małych dzieci – Bardzo głodna gąsienica

Ukochane przez dzieci na całym świecie książki Erica Carle’a to klasyka literatury dla najmłodszych. Zwierzęta, kolory, interakcja – to trzy klucze do ich sukcesu. Polecamy zwłaszcza „Bardzo głodną gąsienicę”, której bohaterka wędruje przez świat w poszukiwaniu jedzenia i przegryza się przez rozmaite smakołyki. Dziecko może wędrować jej śladem, przewiercając się przez dziurki w kartach książki. Ciekawą propozycją jest również „Od stóp do głów” – książka, w której naśladowanie różnych zwierząt zamienia się w niezwykle zabawną gimnastykę.

[product id="15433, 15432, 15429"]


 

Książka obrazkowa pobudzająca zmysły dziecka – Oczami maluszka. Harmonijka

„Oczami maluszka” (m.in. „Harmonijka”) to niewielkie książki stworzone specjalnie dla niemowląt. Oszczędne, kontrastowe, czarno-białe proste obrazki stymulują zmysł wzroku. Przedmioty, postacie i zwierzęta, które ukazują, mają proste, wyraźnie zarysowane kształty. Wspólne czytanie może być okazją do opowiadania dziecku o otaczającym świecie. Koniecznie powinny znaleźć się w biblioteczce waszego dziecka!

[product id="16311, 16313, 16319"]


 

Seria książek dla dzieci – Basia, Franek i pielucha

Jedna z najpopularniejszych polskich serii dla przedszkolaków o Basi i jej rodzinie doczekała się wersji dla najmłodszych. Głównym bohaterem kartonowych książeczek jest Franek – młodszy brat Basi. Czekają na was takie tytuły jak m.in. „Basia, Franek i pielucha”. Wydawnictwo HarperCollins zebrało wydane wcześniej osobne tytuły w jednym zbiorze „Wielka księga Basi i Franka”. Można w nim znaleźć krótkie opowieści o zabawie w naśladowanie zwierząt, o zasypianiu, liczeniu, kolorach i wiele innych. Tekst Zofii Staneckiej i ilustracje Marianny Oklejak.

[product id="21930, 22426, 24421"]


 

Książeczki dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych czytelników – A kuku! Duży czy mały?

Znany z niekonwencjonalnych pomysłów Herve Tullet, autor słynnego „Naciśnij mnie”, stworzył serię specjalnie dla tych zupełnie najmłodszych. Wszystkie cztery niewielkie książki dla niemowląt „A kuku!” (czyli m.in. „Duży czy mały?”, „Już jadę”) mają innowacyjną schodkową formę, dzięki czemu widać tylko marginesy stron, a środek pozostaje niespodzianką. „A kuku!” Tulleta, jak zresztą wszystkie książki tego samego autora, wciągają do zabawy i nauki tworzenia wyrazów dźwiękonaśladowczych.

[product id="16452, 16447, 16444"]


 

Książeczki edukacyjne – Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy

„Kicia Kocia i Nunuś” to seria stworzona przez Anitę Głowińską. Jej bohaterką jest rezolutna, bystra kotka oraz jej młodszy, bardzo ciekawy świata braciszek. Kicia Kocia towarzyszy Nunusiowi we wszystkich skomplikowanych i całkiem nowych czynnościach – korzystaniu z nocnika, wspólnym sprzątaniu czy robieniu zakupów („Idziemy na zakupy”). Dzięki jej pomocy, Nunusiowi z pewnością będzie dużo łatwiej stawić czoła wyzwaniom! To książki dla najmłodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lekturą.

[product id="22705, 21839, 15350"]


 

Książki edukacyjne – seria Akademia Mądrego Dziecka. Jedzenie

Nauka słówek jest trudna, ale dzięki serii „Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze słowa” najmłodszym dużo łatwiej będzie opanować nową umiejętność. To niewielkie książki dla dzieci, w których znajdziemy mnóstwo pięknych, kolorowych ilustracji oraz ruchomych elementów, zapraszających do czytania i wspólnej zabawy. Seria ta składa się z kilkunastu tytułów dla niemowląt (i nie tylko!), znajdziemy w niej pozycje takie jak „Jedzenie”, „Muzyka” czy „Na wsi”. To książeczki, które pokocha zarówno roczne dziecko, jak i nieco starsi czytelnicy.

[product id="22692, 23559, 23560"]

 


 

Pierwsze książeczki dla małych dzieci – Co robi Pucio?

Pucio to mały, sympatyczny chłopiec, którego uwielbiają dzieci. Dlaczego? Bo towarzyszy im w wielu codziennych czynnościach – kąpaniu się („Co robi Pucio?”), myciu zębów, jedzeniu śniadania, karmieniu kota czy ubieraniu się. Jego niezwykłe przygody znajdziemy w serii autorstwa Marty Galewskiej-Kustry, z ilustracjami Joanny Kłos. Pozycje te docenią również rodzice, bo na stronach wielu z nich, oprócz ciekawych historii i pięknych obrazków, umieszczone zostały cenne wskazówki, które ułatwią nam wspieranie rozwoju mowy dziecka. Gorąco polecamy!

[product id="17090, 17091"]


 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium